Yıllardır bir çivi bile çakılmıyordu!

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gar Meydanı çevre düzenleme çalışmasının başladığını açıkladı

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Toçoğlu, "Şehrimizin önemli meydanlarından biri olan Gar Meydanı'nda çevre düzenleme çalışmasına bugün başlamış bulunuyoruz. Gerçekleştireceğimiz çalışmanın ardından Gar Meydanı, Sakarya'ya yakışan bir görünüm kazanacak" dedi.

Daha yaşanabilir bir Sakarya

Büyükşehir Belediyesi Gar Meydanı düzenleme çalışmalarına başladı. Yürütülen çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Şehrimizin daha güzel ve modern bir görünüme kavuşması adına yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bilindiği gibi daha önce Uzun Çarşı ve Çark Caddesi üzerinde bir çalışma gerçekleştirmiştik. Orhan Camii Meydan projemiz de tüm hızıyla devam ediyor. Şimdi de Gar Meydanı çevre düzenlemesi çalışmasına başlıyoruz. Gar Meydanı çalışmamızın haricinde şehir merkezinde bir güzel çalışma daha gerçekleştireceğiz. Bu hizmetler tamamlandığında şehrimiz çok daha güzel bir görünüm ve daha modern bir kent hüviyetine kavuşacak" diye konuştu.

Işık ve ses gösterili havuz

Gar Meydanı'nda yapılacak çalışmalarla ilgili olarak da detaylar veren Başkan Toçoğlu, "Bugün Gar Meydanı'nda çalışmalara başladık. Bu çerçevede öncelikle meydanın zeminini yenileyeceğiz. Peyzaj çalışması sayesinde meydandaki yeşil alanlar genişleyecek, otomatik sulama sistemi kurup, aydınlatmalar yenilenecek. Ayrıca Gar Meydanı?nda ışık ve ses gösterisinin olduğu bir havuz olacak. Bir de vatandaşlarımızın oturup, dinlenebileceği oturma grupları yer alacak. Gar Meydanı yeni haliyle şehrimize daha çok yakışacak ve hemşerilerimizin büyük beğenisini kazanacak diye ümit ediyorum" dedi.

İstimlak çalışmaları devam ediyor

Gar Meydanı'nın diğer kısmında da istimlâk çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Meydanın diğer kısmının da bu çalışmaya dâhil edilmesi için yürüttüğümüz istimlak çalışmaları sürüyor. Eğer bu çalışma da olumlu neticelenirse bu bölgeyi de meydana dahil edeceğiz ve iyileştirme çalışmamıza burada devam edeceğiz. Mülklerin istimlak edilmesi için meclisimizin onayıyla İller Bankası?ndan borçlanma yetkisi aldık. İnşallah bu çalışmamız da kısa süre içinde tamamlanır"dedi.

28 Aralık 2011 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?