Alemdar; 'Şehrin yeni simgeleri Serdivan'da yükselecek'

Ak Parti Serdivan Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, İstiklal Mahallesindeki seçim programında Kırantepe ve 54. Cadde projelerini anlattı

Halkamız Kendisine Hizmet Edenin Yanında Olmaya Devam Edecektir
Seçim çalışmalarını yoğun şekilde devam ettiren Ak parti Serdivan Teşkilatı İstiklal Mahallesinde bir kahvehane toplantısı düzenledi. Toplantıya Serdivan Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar'ın yanı sıra Milletvekili Hasan Ali Çelik de katıldı. Toplantıda ilk olarak konuşan İlçe Başkanı Osman Çelik, 54 gündür seçim kampanyalarını sürdürdüklerini ifade ederek, bu süre içerisinde kendilerine Serdivan'ın 10 mahallesinde ve 14 köyünde de vatandaşların aynı sevgiyi ve teveccühü gösterdiklerini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya ziyaretinden de bahseden Çelik, Kent Meydanı'nı dolduran 90 bin insanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bağrına bastığını ve ona sahip çıktığını belirterek, bu samimiyetin 30 Mart'ta sandıklarda da tezahür edeceğini ve AK Parti'nin bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğini söyledi. 30 Mart'ta vatandaşların en doğru kararı vereceğini belirten Çelik, "Bu ülkeye 80 yıldır yapılmayan hizmetlerin son 10 yılda hızla hayata geçirildiğine bizzat şahit olan aziz milletimiz, her zaman olduğu gibi yine çalışanın ve kendisine hizmet edenin yanında olmaya ve AK Parti ile kalkınmaya, istikrara, büyümeye devam diyecek" dedi.

Hasan Ali Çelik; 'Serdivan'daki Hizmetler Sakarya Genelinde Takdir Görüyor'
Osman Çelik'in ardından vatandaşlara hitap eden AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik de Sakarya'nın farklı bölgelerinde vatandaşlarla bir araya geldiğinde onların taleplerini dinlediğini, özellikle Serdivan'daki hizmetlerin Sakarya genelinde takdir gördüğünü söyledi.
Kısa bir süre önce yine Sakarya'daki temasları sırasında bir vatandaşın kendisinden Trafik Park ve Planetaryum'un kendi bölgelerinde de yapılması talebinde bulunduğunu belirten Hasan Ali Çelik, bunların Serdivan için artı değerler olduğunu ve önemli hizmetler yapıldığının en önemli göstergesi olduğunu söyledi.
AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar'ın başkanlığı döneminde Serdivan'a önemli hizmetler yaptığını ve sadece bölgesinde değil Türkiye genelinde örnek olacak yeni projelerle de bu hizmetleri devam ettireceğini belirten Çelik, yaptığı ziyaretlerde de vatandaşların Yusuf Alemdar'a duydukları güveni ve desteği gördüğünü söyledi.

Hizmetlerin arkasında vatandaşın desteği var
AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da yapılan her hizmetin arkasında Serdivanlı vatandaşların desteğinin olduğunu ifade ederek, aynı hizmet anlayışla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara 2014-2019 yılı projelerinden de bahseden Alemdar, Serdivan'ın, Sakarya ölçeğinde en hızlı gelişen ve en çok rağbet gören ilçe haline geldiğini, bunun en önemli göstergesinin de ilçe genelindeki emlak hareketliliği ve nüfus artısı olduğunu söyledi. Alemdar sözlerine şöyle devam etti: "Emlak hareketliliğinin bu kadar çok ve hızlı gerçekleştiği bir yerde belediyeye düşen ekstra sorumluluklar da artıyor. Konutlaşmadaki düzeni temin etmekten tutun, çevre düzeni ve sağlığını tesis etmek, sosyal ve kültürel yaşamın şartlarını geliştirerek yaşam kalitesini artırmak, bize düşen görev ve sorumlulukların başında geliyor. Önümüzdeki dönem için düşündüğümüz projelerimizin de odak noktasında bu kriterler yer alıyor."

Sayılı belediyeler arasında
Serdivan'a sadece fiziki anlamda yatırım yapılmayacağını, ayrıca ulusal ve uluslar arası konsepte de yatırımların yapılacağını belirten Alemdar, Serdivan'ın Sağlıklı Kentler Birliği'nin yanı sıra Tarihi Kentler Birliği'ne de üye olduğunu ve bu üyeliklerin Avrupa ülkelerinden gelen gözlemciler tarafından yapılan inceleme neticesinde verildiğini ifade ederek, bu üyeliklere Türkiye genelinde sayılı belediyelerin sahip olduğunu ve bunun da Serdivan için ayrı bir başarı olduğunu söyledi.

Sakarya'nın En Büyük İki Mahallesi Serdivan'da
Kahve toplantısının yapıldığı İstiklal Mahallesi'nin yanı sıra Arabacıalanı Mahallesi'nin de Sakarya genelinde ayrı bir rekora sahip olduğunu vurgulayan Alemdar, "Geçtiğimiz günlerde TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından mahalle bazında nüfus oranları açıklandı ve Serdivan iki mahallesi ile yine ilk sırada yer aldı. Resmi verilere göre Sakarya'da nüfusu en fazla olan iki mahalle İstiklal ve Arabacıalanı mahalleleri olarak belirlendi. İstiklal Mahallemizin nüfusu 19 bin 290, Arabacıalanı Mahallemizin nüfusu ise 18 bin 362 olarak açıklandı. Bu veriler ışığında şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Serdivanımız her anlamda tercih edilen bir ilçe konumuna gelmiştir" dedi.

Kırantepe projesi Marmara Bölgesine hizmet verecek
Yeni dönem için açıkladıkları 30 projenin her birinin kendi içerisinde ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade eden Alemdar, bunlar arasında 54. Cadde ve Kırantepe Rekreasyon Turizm Merkezi projelerinin Serdivan'ı bambaşka bir yere taşıyacağını söyledi. Yusuf Alemdar Kırantepe Projesi ile ilgili şunları söyledi, "Bildiğiniz gibi Kırantepe'de her sene yamaç paraşütü festivali düzenliyoruz. Burada Türk Hava Kurumu'yla ortak bir çalışma yürütüyoruz. Bu bölgemizi uçuş eğitiminin alınacağı ve sadece yabancı misafirlerin faydalanacağı değil Serdivan'ın ve Sakarya'nın istifade edeceği bir merkez haline getirmeyi amaçlıyoruz. Kırantepe bildiğiniz gibi büyük bir alan. Burası sadece yamaç paraşütü için değil farklı amaçlara hizmet edebilecek büyük bir potansiyeli barındırıyor. Yeni dönemde doğal, kentsel, arkeolojik, ve panoramik manzaraya hakim Kırantepe'de kentin simgesi olacak yapılar inşa edeceğiz. 350 hektar alan içinde Teleferik ile Kırantepe'den, Sakarya Üniversitesi'ne buradan da Serdivan Gölpark'a bir bağlantı kurmayı hedefliyoruz. Serdivan'ın turizmi açısından önemli bir adım olacağını düşündüğümüz bu proje ile sadece Sakarya'ya değil Marmara bölgesine hizmet verecek bir tesisi hizmete sokacağız"

54. Cadde şehrin aynası olacak
54. Cadde projesi ile ilgili de bilgi veren Alemdar, "Şehrin aynası olacağına inandığımız yeni dönemin en vizyoner projesi 54. Cadde uzun bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. 54. Cadde'yi 200 dönüm alanda, 600 mt uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, dükkanlar, ofisler ve bankaların da yer alacağı 125 adet show room, ve 60 adet ofisi burada Serdivanlıların hizmetine sunacağız. 54. Cadde?nin sadece sosyal yaşamın standartlarını değil, ilçemizin yeni istihdam alanlarını da arttıracağına inanıyorum" dedi.
Konuşmasının sonunda, yapılan her çalışmanın, ortaya konan her emeğin arkasındavatandaşların güveninin, samimiyetinin ve teveccühünün olduğunu ifade eden Yusuf Alemdar, Serdivanlıların kendisine hizmet edeni hiçbir zaman yalnız bırakmadığını ifade ederek, 30 Mart'tan sonra da aynı güven ve samimiyetin tecellisiyle birlikte Serdivan'ın her metrekaresine hizmet götürmeye devam edeceklerini söyledi.

23 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?