Elektrikli Araç Üreten Gençlerden SATSO'ya Ziyaret

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektromobil Öğrenci Topluluğu Başkanı Sedat Ünlü ve ekibi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u makamında ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektromobil Öğrenci Topluluğu Başkanı Sedat Ünlü ve ekibi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u makamında ziyaret etti.

Öğrenciler ürettikleri elektrikli araç ve yaptıkları Ar-Ge çalışmaları hakkında Başkan Kösemusul'a bilgi vererek "Teknoloji Fakültesi öğrencileri olmamız sebebiyle elektrikli araç üretimi konusuna hakimiz. 3 yıldır TÜBİTAK'a araç üretiyoruz. Prototip araç tasarımı bitti, üretime geçeceğiz. Ürettiğimiz 4 araç var.'' diye konuştu.

İlerleyen günlerde gerçekleştirilecek uluslar arası bir yarışmada ürettikleri araçlarla Sakarya'yı temsil etmekten de memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler

Başkan Mahmut Kösemusul yerli oto üretimi konusunda yapılan çalışmaların büyük önem taşıdığını belirterek "Herşey önce hayalle başlar. Hayaller hedeflere dönüşür ve hayata geçirilir. Bu anlamda gençlerimizin yaptığı bu teknoloji üretimini takdirle karşılıyoruz. Sakarya olarak her alanda yerli otoyu üretmeye gönüllü ve konuya hakim olduğumuzu bu çalışmalarla kanıtlıyoruz. Yaptığınız çalışmalarla ana sanayi ile iletişime geçilirse faydalı olur. Çağımızda teknoloji üretmek ve üretilen teknolojinin sürekliliği ve gelişimini sağlamak çağımızda çok önemli. Sakarya bu gayretleri ile öne çıksın istiyoruz. SATSO olarak ana ve yan sanayi üreticileri ileteknoloji üreticisi gençleri bir araya getirerek destek olabiliriz. Destek programları kapsamında hangi programlardan ne şekilde yararlanacağı konusunda da elimizden gelen gayreti gösteririz. SATSO'nun imkanları ve yetkileri çerçevesinde gençlerimizin yanında olacağız. Otomotiv Şehri Sakarya olacaksak bu tür çalışmaları desteklemeliyiz'' dedi.

Ziyaret değerlendirmelerin ardından sona erdi.

22 Şubat 2018 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?