AK Parti Sakarya'nın ekonomik beklentilerini sordu

AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı'nın tüm Türkiye'de başlattığı ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri (ŞEB) Forumu' AK Parti İl Başkanlığının ev sahipliği ile Adapazarı'nda bulunan bir otelde gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

İki ayrı oturum ile gerçekleşen forumun ilk oturumunda AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Forum Moderatörü SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bilen'in koordinasyonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

İkinci Oturumun da ise MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Kamu İl Müdürleri, Organize Sanayi Bölge Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, SAÜ Akademisyenlerive İş Dünyasından Temsilcilerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda şehrin ekonomik haritası oluşturularak ekonomik gereksinimler belirlendi.

Toplantının hayırlı olmasını temenni ederek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, "Ekonomi İşleri Başkanlığımızın koordinasyonunda bugün Sakarya olarak önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz. Belediye ve ilçe başkanlarımızla bir arada toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Burada amaç Sakarya'nın ekonomik olarak nasıl bir durumda olduğu, şehrimizin güçlü ve dezavantajlı yanları, beklentileri belirlenmesi ve ilimizin projeksiyon projeleri ve hedeflerinin güçlü bir zeminde konuşuluyor olması çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Şehrimizde son derece verimli geçeceğine inandığım, ilimizin ekonomik sorunları ve hedeflerinin belirleneceği bu güzide foruma il başkanlığı olarak ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. İki oturumda gerçekleşecek 'Şehrimizin Ekonomik Beklentileri Forumunun' ilk ayağında Belediye Başkanlarımız ve İlçe Başkanlarımız ile birada olacağız. Hemen akabinde ikinci oturumunda ise kamu il temsilcileri, STK temsilcileri ve iş dünyası ile bir araya geleceğiz. Şehir ekonomisi için önem arz eden toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

AK Parti iktidarlarının on beş yıldan beri hükümette ve icrada yer almasının en büyük gücü şüphesiz istişare kültürüne değinmesi olduğunu söyleyen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman: "Ülkemizin 81 ilinde gerçekleştirilecek 'Şehirlerin Ekonomik Beklentileri' başlıklı toplantı için bugün Sakarya'dayız. Toplantılarımızda şehirlerimizin ekonomisini yakından tanımış olacak, beklentileri raporlar halinde hazırlayacağız. İş dünyası, STK temsilcileri ve akademisyenlerle de bir araya geleceğiz. Vatandaşlara da bazı sorular yöneltip raporlar tutacağız ve Ankara'ya ileteceğiz. Biz AK Parti hükumeti olarak 15 yıldır ekonomide adaletli bir anlayış sürdürdüğümüz ve istişare kültürüne önem verdiğimiz için iktidardayız. Şimdi önümüzde çok önemli bir seçim var. Ülkemizin ekonomik olarak en ufak bir hücresini dahi bilmek durumundayız. Bir ilin ekonomik verileri aynı zamanda o ilin psikolojik verilerini de bizlere sunuyor. Yapacağımız çalışmalar doğrultusunda hazırladığımız raporu Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla şehir olarak istediğimiz hedeflere ulaşmak için çaba sarf edeceğiz" diye konuştu.

20 Şubat 2018 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Merda - ekonomik olarak bitiiğiz reis bitik işçisi ,emeklisi skeri ücretlisi, emeklisi bitiğiz eyyyyyyyyyyyyyyyyyy reis reisssssssssssss bitiğiz biğiz eyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy reis bir kötü ev kirası olmuş 700 tl ölmüşüz reisssssssssssssss ölmüşüzz ağlayanda yok duyanda yokkkk millet lise ve üstü mezun taseronlarda köle reisssssssssssssss skerli ücretle ölüyüzzzz reiss eyyyyyyyy bitiğiz reisssssssss

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 20:41


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?