Afrikalı öğrenciler SASKi tesislerini gezdi

Afrika kıtasının farklı ülkelerinden gelen SAÜ Afrokarya Öğrenci Topluluğu üyeleri SASKİ tarafında şehrin farklı noktalarında inşa edilen yüksek teknoloji tesisleri ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehir genelinde inşa edilen yüksek teknoloji tesisler birçok meslek ve yaş grubu tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Sakarya Üniversitesi Afrokarya Öğrenci Topluluğu üyeleri SASKİ Göl Tesisleri, Hızırilyas Su yönetim Merkezi ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret ettiler. Afrika kıtasının farklı ülkelerinden gelen topluluk üyeleri misafir olarak bulundukları Sakarya'nın içmesuyu ve atıksu altyapısını ve kullanılan teknolojileri yakından görme şansı buldular.

Su için çaba sarf ediliyor

SAÜ İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü öğrencisi Ganalı Abdullai Mohammed, "SASKİ'ye bizi ağırladıkları ve bu güzel geziyi gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Tesisleri gezdikten sonra özellikle içmesuyu konusunun musluğu açmak kadar kolay olmadığını anlamış oldum. Suyun bize ulaşması kolay ve basit bir meseleymiş gibi geliyordu. Fakat anladım ki yoğun bir prosedürden, farklı farklı birçok aşamadan geçerek bize, evlerimize, yurtlarımıza kadar geliyor. Kaynağından, arıtma işlemlerine kadar bütün aşamaları gördük. Suyun ve su için verilen çabanın ne derece önemli olduğunu bu gezi ile bir kez daha anlamış oldum. Bu anlamda oldukça yararlı bir gezi oldu. SASKİ'ye ve tüm çalışanlarına verdikleri emek için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Harika bir su kokusu var

SAÜ İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü öğrencisi Zimbabveli Rhukiya Salamu ise, "Hayatımda ilk defa bir içmesuyu arıtma tesisine geldim. Açtığımız anda musluğumuzdan su geliyor ama bunun ne şekilde buraya kadar geldiğini bilmiyordum. Zaman zaman bunu merak ediyordum. Şimdi buradayız, Sakarya'da çeşmelere suyu ulaştıran SASKİ'nin tesislerindeyiz. Merakımı fazlasıyla gidermiş oldum. Çok güzel bir geziydi. Her yerde harika bir su kokusu var. Suyun her aşamasını, atıksu dahil, görme şansı bulduk. Ziyaret ettiğimiz bu mekanları diğer arkadaşlarıma da anlatacağım. Kesinlikle onlarda görmeliler. Bizi burada ağırladıkları ve her şeyi güzel bir şekilde anlatarak açıkladıkları için SASKİ'ye teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı

24 Ağustos 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?