Mecliste Tank Palet için konuştular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partilerinin grup toplantılarında özelleştirilen Tank Palet Fabrikası için konuştu

Haber Resmi
Video için play'e tıklayın

MEDYABAR.COM -

20 Aralık 2018'de Cumhurbaşkanlığınca özelleştirme kararı verilen Arifiye'deki Tank Palet Fabrikası (1. Ana Bakım Komutanlığı) tartışılmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından işletim hakkının 25 yıllığına BMC'ye verildiği açıklanan fabrika yine siyasi liderlerin gündemindeydi.

TBMM'deki grup toplantılarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu ve İYİ Parti enel Başkanı Meral Akşener Tank Palet Fabrikası için konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAHÇELİ'YE

Sakarya'daki tank palet fabrikasının, yandaşlara satılacağını öne süren Kılıçdaroğlu, bu konuyla ilgili saraya 9 sorduğunu, "bekçiden cevap geldiğini" savundu. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben bekçiden cevap istemiyorum, saraydan cevap istiyorum. Bekçilik yapıyorsun eyvallah, sana yakışıyor eyvallah, ülkücülere yakışmıyor. Onların tamamı vatanseverdir. Devletin silah fabrikasını hangi gerekçeyle Katarlılara satıyorsun? Ben soru soruyorum, bekçi cevap veriyor. Sevgili bekçi arkadaşım, ben sana soru sormuyorum, senin patronuna soruyorum.Benim milliyetçilik anlayışımda hiçbir silah fabrikası yabancı ülkelere peşkeş çekilemez. Benim milliyetçilik anlayışımda her şeyden önce vatanım, bayrağım gelir, canımdan çok daha önemlidir vatanım ve bayrağım. Benim milliyetçilik anlayışımda fakirin, fukaranın, garibanın, mazlumun hakkını korumak gelir. Benim milliyetçilik, vatan, insana sevgi anlayışımın özünde bu yatar. Ben birilerinin bekçiliğini yapmam, eğer bekçiliğini yapacaksam vatanın bekçiliğini yaparım. Tank palet fabrikasını satacaksın ama aynı Katar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimiyle beraber Akdeniz'de petrol arayacak. Sarayda oturan patron ses bile çıkaramıyor."

STRATEJİK YANLIŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de grup toplantısında Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesini 'stratejik yanlış' olarak değerlendirdi.

Akşener şöyle konuştu:
"Devlete güven bizim için hayatidir. Devletin çivisi çıkarsa, bu güven zedelenir. Bu iktidar çivileri tek tek söküyordu, artık toptan söker oldu. İşte yeni örnek; devletimizin-ordumuzun en stratejik kurumlarından biri, yabancı bir ülkeye, yabancı bir ülkenin ordusuna peşkeş çekiliyor. Sakarya'daki tank palet fabrikamızın, Ethem Sancak efendiye, diğer bir deyişle de Katarlılara, neden ve niçin verildiğini bilmiyoruz.. Soruyoruz, ses çıkmıyor. Gerçekten merak ediyoruz. Varsa haklı bir gerekçeniz, biz de bilelim. Bilelim ki, endişe etmeyelim. Biz endişeliyiz.. Çünkü, milli güvenliğimizle yakından ilgili bu fabrikanın, Katarlılara satılmasını stratejik bir yanlış olarak görüyoruz. Endişeliyiz evet. Ama biliyor ve inanıyoruz ki, İYİ'ler daima kazanır. Mayasında iyilik olan milletimiz, karşılaştığı her sıkıntıyı bertaraf edecek, içinden çıkan hainleri eninde sonunda cezalandıracak, ve bu kadim topraklarda, ilelebet var olmaya devam edecektir."

05 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

EYÜP BAKIR - BU FABRİKA DEVLETİNDİR İDARE EDECEK OLANDA DEVLETTİR GERİSİ TEFERRUAT BİLE DEĞİL ANCAK FASA FİSODUR BU BÖYLE BİLİNE....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31
06

ÜLKÜCÜ - Bu sabahattin koç diye yazan ne yiyor ne içiyor nerede yaşıyor kula kulluk yapan neyse.....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31
05

sakaryam54 - Olan olmus, karar verilmiş, bundan sonra kimsenin birseyi degistirebileceğini zannetmiyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31
04

fesli KADİR - Mert kurna ve sebo...sizi gelinim yemekte kusum aydina havale ediyorum...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31
03

Mert korkmaz - KARABALİNA 46L lık fesli oldumu şimdi yine içine ettin be kardeşim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31
02

Sabahattin koc - Reis buyuk adam be ....bunlari paryinin basinda Reis ....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31
01

fesli KADİR - Ya memleketi bitirdiniz..önce enver oren ve abd.vatandaşı oğlu MUCAHIT..ihlaszade..sonra yıllarca feto kandırdı..sonra zerrab.egemen bağış.andimiz.rahip.acilim diye pkk.ergenekon.balyoz..ekonomi..bitirdiniz memleketi be.boşverin tank paleti ya..suriyeli kardeşlere sahip çıkın..sizi istemiyoruz..biz memnunuz..bekadan.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 22:31


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?