Osman Paşa'nın Sakarya ziyaretinden...

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu partisinin adaylarına destek olmak üzere geldiği Sakarya'da ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

17 Aralık operasyonu ve yolsuzluklarla ilgili soruları yanıtlayan Pamukoğlu "Cumhuriyet kurulduğundan bu yana ilk defa böyle bir yolsuzlukla karşı karşıyayız" dedi.

Türkiye'nin son yıllarda düştüğü durumu içler acısı olarak tanımlayan Pamukoğlu "Çok büyük bir yolsuzlukla karşı karşıyayız. Bakan ve çocukları bile bu işlere karışmış" dedi.

HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu Türkiye'nin çok büyük bir soygunla karşı karşıya olduğunu söyledi. "İnsanlarda haysiyet gurur kalmamış" diyen Pamukoğlu, kamuoyunu günlerdir meşgul eden yolsuzluk operasyonlarının ardından hükümetin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Pamukoğlu hükümetin yaşananlara karşılık verdiği cevapları havaya havaya savrulan boş yumruklar olarak nitelendirdi ve bu boş laflarla hükümetin zaman kazanmaya çalıştığını ileri sürdü. Bütün bu olanlar karşısında Meclis'in boykot edilmesini de isteyen Pamukoğlu, iktidara gelirlerse hazineden siyasi partilere yapılan yardımı keseceklerini söyledi.

AK Parti'nin iktidara geldiği 10 yılda 1 katrilyon 700 trilyon lira para harcadığını söyleyen HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, siyasi partilere hazineden yapılan para yardımını "Haram para" olarak nitelendirdi ve 40 haramilerin artık kırk değil, binlerle ifade edildiğini söyledi.

Pamukoğlu, Türkiye'nin yer altı ve yerüstü kaynaklarının da yağmalandığını, iktidarın kendine yakın işadamlarına peşkeş çektiğini ileri sürdü. Partilerin astığı flamaların gökyüzünü kapladığını bütün bunların 31 Mart'ta çöpe gideceğini belirten Pamukoğlu, seçim çalışmaları kapsamında harcanan paraların belediyeler tarafından karşılandığını söyledi ve "Bu da dolaylı soygun" diye konuştu.

Hükümetin Paralel devlet açıklamalarını göz önüne alan Pamuoğlu "Ne paraleli, dikey olsa, eğik olsa ne olur, öküz öldü ortaklık bozuldu birbirlerini yiyorlar" dedi.

01 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?