"Peygamberim" konulu bilgi yarışması yapıldı..

Erenler İlçesi Ortaokullar arası "Peygamberim" konulu ödüllü bilgi yarışması Işık Koleji'nde yapıldı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Erenler İlçesi Ortaokullar arası "Peygamberim" konulu ödüllü bilgi yarışması Işık Koleji'nde yapıldı.

Erenler Belediyesi, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erenler Müftülüğünce ortaklaşa düzenlenen bilgi yarışmasına; Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ve Şube Müdürleri Hüseyin Mutlu, Ramazan Bayraktar, İlçe Müftüsü Hüseyin Baş ve okul müdürleri katılırken, jüri üyelerini ise okul öğretmenleri oluşturdu.

2013 yılı "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle düzenlenen Bilgi Yarışmasına; Ali Dilmen Ortaokulu, Küpçüler Ortaokulu, Yücel Ballık Ortaokulu, Özel Güneş Ortaokulu, Özel Işık Ortaokulu, Hacı Ahmet Akkoç Ortaokulu, Kayalar Reşitbey Ortaokulu, Mehmet Gölhan Ortaokulu olmak üzere 8 okul katıldı. Çekişmeli geçen İlk 20 soru sonrasında Özel Güneş ve Özel Işık Okulları arasında kıyasıya birincilik mücadelesi oldu. 10 yedek soruya da aynı cevabı veren her iki okul birinci ilan edildi. Aynı zamanda kutlu doğum haftası münasebetiyle slayt yarışması da düzenlendi. Slayt Yarışmasında birinci Ali Dilmen Ortaokulundan Bedirhan Yeşiltaş, ikinci Erenler ilkokulundan Tuğberk İnanır, üçüncü ise Özel Işık Ortaokulundan Remziye Ordu oldu.

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten; "Erenler İlçesi olarak kutlu doğum haftasında ne yapabiliriz diye ortak fikir yürüttük. Farkındalık olsun diye bilgi yarışması düzenlemeyi düşündük. Bizlere bu salonlarını açan ışık eğitim kurumlarına teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm hocalarımıza, Jüri üyelerimize ve özellikle Erenler Belediye Başkanımız Cavit Öztürk'e teşekkür etmek istiyorum. Günün anlamına ve yarışmanın konusuna binaen bu güne kadar verilmiş ve verilebilecek en değerli hediyeleri öğrencilerimize verilmek üzere aldılar" dedi.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk; "Tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Çok çekişmeli bir yarışma oldu. Arkadaşlarımızla istişarelerimiz sonrasında yarışmanın konusunu seçerken "Sen olmasaydın âlemi yaratmazdım" hadisinden yola çıkarak konumuzu belirledik ve Peygamberimizin hayatı ile ilgili sorular sormak için karar kıldık. Ben oturduğum yerde heyecanlandım ve yarışmacılarında heyecanlandıklarına şahit oldum. Amacımız öğrencilerimizin bilgilerini ölçmek değil, onların daha fazla kaynaşmalarına, okumalarına, öğrenmelerine vesile olmak, moral ve seviyelerinin daha yüksek olmasına katkı sağlamaktır. Bu tür yarışmalar bilgi ve becerilerin öğrenilmesinde yararlıdır. Çocukları tek başına yarıştırmak yerine kümeler halinde yarıştırmak daha iyi bir öğrenme sağlar. 30 soruya da aynı cevabı veren Özel Güneş ve Özel Işık okulunu ikisini birden birinci ilan ettik ama aslında bütün okullarımız birinci. Çok güzel, çok iyi hazırlanmışlar. Tüm öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum" dedi. Yarışma sonrasında tüm yarışmacıları tebrik eden Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk çeşitli hediyelerle tüm yarışmacıları ödüllendirdi.

22 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?