MHP'li Ünver'den 'Kültür Sokakları' projesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sakarya Ağrılılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinde Ağrılılarla bir araya geldi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Ağrılılar Derneğini ziyaret eden MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, "Bu muhabbetimiz, sevgimiz, birliğimiz hiç eksilmesin" diyerek kültür sokakları projesini dernek üyeleriyle paylaştı. Ünver ayrıca, şehri hep birlikte yönetmeye talip olduklarını söyleyerek, "Biz 'Ben yaptım oldu, ben yaparsam doğru yaparım, en iyisini ben bilirim' mantığına tamamen karşıyız. Ama maalesef bizi bu şekilde yönetiyorlar" dedi.

AĞRILILAR BAĞRINA BASTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sakarya Ağrılılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinde Ağrılılarla bir araya geldi. Erenlerde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen ziyarete dernek üyelerinin yoğun katılım göstermesi dikkat çekerken, Adapazarı Belediye Başkan adayı Ahmet Tufan Demircioğlu ve Erenler Belediye Başkan adayı Yakup Alaylı'da ziyarette yer aldı. MHP'yi bağrına basan Ağrılılar Derneği adına konuşan Dernek Başkanı Faik Kılıç, ziyaretten dolayı Ünver ve diğer başkan adaylarına teşekkür etti. Daha sonra konuşan MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, birlik ve beraberlik mesajları vererek, "Bu muhabbetimiz, sevgimiz, birliğimiz hiç eksilmesin. Bu sevgi ve muhabbet bizi biz yapan değerlerimizdir. Bu sıcak ilgi ve karşılama için sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

ORTAK PAYDA SAKARYA

Ağrılılardan MHP'ye destek isteyen Ünver, projelerini anlatarak, "Siz bu akşam bizi Ağrı'ya misafir ettiniz. Gönüller bir burada, o yeter. Biz Ağrılıyız, o kadar Sakaryalıyız, o kadar da Bosnalıyız. Anadolu'da bir fabrikada çalışan işçi bir babanın oğluyum bende.Hepimiz aynıyız burada. Ama tek bir gayemiz, ortak bir paydamız var. Oda Sakarya'dır" dedi. Projelerini dernek üyeleriyle paylaşan Ünver, sık sık alkış aldı. Ünver, "Mevcut AKP'li belediye kabiliyeti ve vizyonu ölçüsünde bir şey yapmaya çalışıyor. Elinden bu kadar geliyor. Biz şunu iddia ediyoruz. Biz bunlardan daha iyi hizmet ederiz, şehrimizi geleceğe taşırız. Hazırladığımız 3T ana başlığı altında vizyon projelerimizde bunu esas alıyor" dedi. Sakarya'nın kültürüyle, renkleriyle ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen vatandaşlarımızın bir arada huzur içinde yaşadığı bir şehir olduğuna vurgu yapan Ünver, bu kültürleri daha da yaymak istediklerini söyledi.

KÜLTÜR SOKAKLAR PROJESİ

"Kültür sokakları" projesinden bahseden Ünver, "Hemşeri ve hemşerilik ilişkileri çok önemlidir. Özellikle Sakarya'mızda yaşayan her bireyin ayrı ayrı kültürü, güzelliği ve örfleri var. Yaşayan tarihimiz ve kültürümüzün daha desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve özellikle tanıtılması adına, "Kültür Sokakları" projesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu bizim hem tarih, hem bu kültürleri bizlere miras olarak bırakanlara bir borcumuzdur" dedi. Sakarya'nın oyuna talip olduklarını anlatan Ünver, "Bu şehri hep birlikte ele ele vererek geleceğe taşıyacağız. 'Ben yaptım oldu, ben yaparsam doğru yaparım, en iyisini ben bilirim' mantığına tamamen karşıyız. Ama maalesef bizi bu şekilde yönetiyorlar. Gelin bunun cevabını sandıkta verelim" ifadelerini kullandı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından sohbet şeklinde devam eden toplantı sonunda yapılan ikramlarla son buldu.

06 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.030.668 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?