MUSİAD'da bayrağı Ahmet Genç devraldı

MÜSİAD Sakarya Şubesi'nin 16. Olağan Genel Kurulu; SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu'nda gerçekleşti. 4 dönemdir Başkanlık yapan Halit İnci, görevini Ahmet Genç'e devretti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Protokolü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi'nin 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı; SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen kongrede; dört dönemdir başkanlığını yürüten Halit İnci görevini Yönetim Kurulu Üyesi Yeni Başkan Ahmet Genç'e devretti. Kongreye; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bakan Yardımcısı Çiğdem Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas,Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Adnan Şimşiroğlu, Sakarya il Müftüsü İlyas Serenli, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, SASİAD Başkanı Aydın Bahar, SAMİB Başkanı Metin Kar, Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Kadir savaş ve çok sayıda işadamı katıldı.

Yönetim ve Denetim Kurulu

MÜSİAD Sakarya Şubesi eski Kurucu Başkanı Ahmet İşgüzar, İkinci dönem Başkanı Mehmet Aracı ve üçüncü dönem Başkanı Necati Atalay'ın Divanı oluşturduğu ve tek liste halinde gidilen kongrede 90 üyenin güvenoyunu alan Ahmet Genç MUSİAD Sakarya Şubesi'nin 5. Dönem Başkanı oldu.

Eski yönetimden Ahmet Genç'in başkan olmasından sonra,İrfan Püsküllü, Enver Tok, Semih Gülşan, Zafer Boz, Ünal Ülkü, Muhammet Çapoğlu, Hüseyin Emanet ve Faruk Öz yeniden yönetime girmezken,

MÜSİAD Sakarya Şubesi yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ise şöyle oluştu: "Enver Tok, Ömer Faruk Kara, Adnan Borazancıoğlu, Çetin Kahya, Dursun Döğer, Eyüp Tuncer, İsmail Koç, Mehmet Gözyuman, Mustafa Gavasoğlu, Mustafa Kaytaz, Özcan Nalbant, Salih Bakkaloğlu, Yaşar Coşkun ve Yunus Tever." Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; "Hüseyin Emanet, Ertuğrul Kurşun, Özgür Karakaş, Hayrettin Kovacıoğlu, Muharrem Gülçe, Nazım Balçık, Mahmut Balaban, İlhan Tan, Burhan Şen ve İsmail Yıldırım." Denetim Kurulu Asil; "Semih Gülşan, Zafer Boz ve İsmail Eminler." Denetim Kurulu Yedek; İrfan Bıçakcılar, Cemal Bolat ve Aziz Kodalak'tan oluştu. MÜSİAD'ta 10. Yılınız dolduran üyelerden "Necmi İbil, Murat Fahri Sayın, Necati Atalay, Mehmet Gözyuman, Mehmet Yılmaz, Çoskun Morgül, İsmail Açıkdeniz, İsmail Koç, Cavit Hancıoğlu ve İsmail Eminler'e teşekkür plaketi verildi.

Birazcık öbür dünyaya da EFT göndermek lazım

Kongrede konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Biliniz ki kazancınızda, malınızda, mülkünüzde fukaranın da hakkı vardır. Dolayısıyla veren el olmak daima alan el olmaktan evladır. Bütün yatırımların bu dünyaya yapılması hakkaniyetli değildir, birazcık öbür dünyaya da EFT göndermek lazım. O zaman ben şunu söylüyorum, bu EFT'leri biraz hacim olarak genişletelim, ağırlık olarak ağırlaştıralım, yaygınlaştıralım ve hayır hasenatta da inşallah Türkiye'nin sayılı şehirlerinden biri haline gelelim. Bunu görebilmeyi çok isterim, inşallah bu ben hayattayken oluşur, meydana gelir. Bende bunu görürüm ve sizlere teşekkür ederim. Sakarya'da açılışını yaptığımız Hayratların diyelim, okulların açılış törenlerinde beni çağırdığınız zaman 4-5-6 bazen 7 iş adamımıza teşekkür ediyor ve plaket veriyorum. Şunu yapmaya var mısınız, bundan sonra her okul için bir iş adamına teşekkür edeyim, bir kişiye plaket vereyim" şeklinde konuşarak, MÜSİAD üyesi iş adamlarına çağrıda bulundu.


MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç'in Konuşma Metni:

GENÇ: "Kimsesizlerin ise kimsesi olmak istiyoruz"

MÜSİAD camiamıza, şahsım ve arkadaşlarıma; gösterdikleri güven ve teveccüh nedeniyle teşekkür ediyorum. Camiamızdan almış olduğumuz bu güçlü destek; bizi mutlu etmiş; büyük bir inanç ve azim vermiştir. MÜSİAD anlayış ve irfanının vermiş olduğu ufukla; geleceğin "Pırlanta Şehri" Sakarya için azim ve gayretle çalışma heyecanı içerisindeyiz. Kadim medeniyet kültürümüzün biçimlendirdiği; Ahilik kültür ve irfanından süzülmüş, sosyal ve manevi sorumluluk anlayışımız çalışmalarımızın temelini oluşturacaktır. MÜSİAD olarak önümüzdeki çalışma döneminde; İş dünyasına dönük faaliyetlerimiz yanında Eğitim ve Sosyal politika alanında kurumsal ve etkin çalışmalar planlamaktayız. Bu anlayış içerisinde, Sakarya'da sosyal politikalar çerçevesinde faaliyet gösteren kamu Kuruluşları ve Sivil toplum örgütlerinin güçlü bir destekçisi olmayı hedeflemekteyiz. Yetimlerimiz, yaşlılarımız, özürlülerimizin destekçisi; kimsesizlerin ise kimsesi olmak istiyoruz.

MÜSİAD'tan Eğitim Kampüsü Müjdesi

Sakarya'ya Eğitim Kampüsü müjdesi veren Ahmet Genç; "Yeni Türkiye'nin imarında en önemli yatırımın; yeni nesillerin eğitimine yapılacak yatırım olduğuna inanmaktayız.Bu inanç içerisinde, MÜSİAD Sakarya şubesi olarak, sosyal sorumluluk anlayışımızın prestijli sembolü olacak; bir "eğitim kampüsünü" hayata geçirmeyi sizlere müjdelemiştik. Feta şuuru ve kadim ahlak geleneğimizin verdiği sorumluluk anlayışı ile iş yaşamında, çalışanlarımızın memnuniyetini artıracak sosyal politika uygulamaları ile iş ahlak bilinç ve hassasiyetinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar içinde olmak istiyoruz. Ekonomik ve sosyal kalkınma, toplumsal barış ve beraberlik duygularının diri tutulması ile mümkün olacaktır. Bu nedenle; birlik ve beraberlik ruhunu geliştirmek adına faaliyet gösteren her kişi kurum ve faaliyetin en güçlü destekçisi olacağız" dedi.

Karasu Liman Projesi

"Yeni dönemde de Camiamızın değerli üyeleri ve aileleri arasında daha güçlü, münasebetler geliştirecek değişik ve yeni etkinlikler planlamaktayız" diyen Genç: "Bu çerçevede MÜSİAD bünyesinde Sosyal ARGE çalışmalarına da imkân sağlayacak akademik çevrelerin katkılarını içeren yapılanmalar oluşturmayı hedeflemekteyiz. Sakarya'mız önümüzdeki 10 yıl içinde nüfusu 50 milyona ulaşacak ülkemizin en büyük piyasası olan Marmara bölgesinin içinde bulunmaktadır. Sakarya'mız, bu büyük pazarın yanında, "Karasu Liman Projesi" ile dünya pazarları ile buluşacak, önemli bir ticaret merkezi potansiyeline sahip bulunmaktadır. Sakarya'mız ARGE ve teknoloji alt yapısı ile çevresel imkânlarının;Otomotiv ve Raylı sistem sektöründe güçlü ve çok nitelikli bir birikimleri ile yeni marka ve İnnovatif gelişmeleri sağlayacak rezerve sahip bulunmaktadır. Turizm, Tarım ve ticaret alanlarında büyük zenginliği ile gelecek vadeden ilimiz birçok alanda bereketli ve münbit fırsatları önümüze sermiş bulunmaktadır."

Şuur ve inanca sahip bir kadro

Sakarya'nın yetişmiş, deneyimli ve girişimci insan gücü ile iddialı bir geleceğe hazır olduğunu vurgulayan Genç: "2023 ufkunda; "Bir dünya kenti" bir "pırlanta şehir" olacağına yürekten inanmaktayım. Sakarya'mızın geleceğiyle ilgili çalışmalar yapan tüm paydaşlarla iş birliği içinde ortak akıl ve heyecanı tesis etmeye dönük çalışmalar içerisinde olacağız. Bu hedef ve anlayış doğrultusunda;sürekli kendini geliştiren ve ahilik ruh ve irfanından ilham aldığımız şuur ve inanca sahip bir kadro olarak Sakarya'nın gelişim, kalkınma serüveninde en babayiğit aktörlerinden biri olmak hedefindeyiz. Sivil toplum kuruluşları içerisinde müstesna bir yeri olan MÜSİAD Geleceği imar edecek öncü kuruluşlarımızdan olmuştur. MÜSİAD Sakarya Şubesi olarak bu ayrıcalıklı konumumuzu, ahlak inanç ve prensip içerisinde sürdürmek anlayışındayız. MÜSİAD davasının neferlerine ve geçen dönem başarılı çalışmaları ile bayrağı bize devreden Başkan ve yönetim kuruluna, huzurlarınızda en kalbi teşekkürlerimi sunuyor; başarılarının devamını diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

İNCİ: "Bundan sonra da her zaman bir MÜSİAD gönüllüsü olacağım"

Kongrede yaptığı konuşmasıyla teşekkür eden MÜSİAD bir önceki Şube Başkanı Halit İnci; "Yönetim kurulu olarak, icra görevine veda edeceğimiz bu kongre münasebeti ile birlikte görev yaptığım arkadaşlarımı, başarılı çalışmalarından dolayı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Acı tatlı anıların şekil bulduğu beraberliğimiz boyunca; samimi duygular içerisinde, aklımız erdiğince, gücümüz yettiğince, camiamız adına, en güzel ve en iyi olanı yapmaya çalıştık. Bu vesile ile görevim süresince bize destek veren, her kişi ve kuruma, teşekkür ediyor; samimi gayret ve yol arkadaşlıkları için; yönetim kurulu ve üyelerimize, gönülden şükranlarımı arz ediyor; haklarını helal etmelerini diliyorum. Bundan sonra da her zaman bir MÜSİAD gönüllüsü ve üyesi olarak camiamızın yanında olacak, çalışmalara aynı heyecanımı muhafaza ederek, katkı vermeye devam edeceğim!Yapılan istişareler sonucunda, tam bir ittifak içinde uygun görülen yeni başkan adayımız, Sayın Ahmet Genç kardeşimizi şimdiden kutluyor, yönetimiyle beraber, MÜSİAD Sakarya Şubemizi, yeni başarılara taşıyacağına inanıyorum. Göreve başlayacak; yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerine, kendilerine tevdi edilen bu müstesna görevde, üstün başarılar diliyor; yeni dönemin başarı ve hayırlar getirmesini niyaz ediyorum"

25 Oca 2015 - 11:11 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.433.897 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!