Sağlıkta staj kontenjanları belirlendi

Sağlık alanın da eğitim gören öğrencilerin zorunlu beceri eğitimlerinin ele alındığı toplantı İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü başkanlığında yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Öğütlü, İlimizde kamu, özel kurum ve kuruluşlarda staj yapacak öğrenci sayılarının belirlendiğini söyledi. Kontenjanların 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında sağlık alanında eğitim veren ortaöğretim ve üniversitede bulunan zorunlu beceri eğitimi alacak öğrencileri kapsadığını belirtti.

Öğütlü:''Sağlık eğitimi gören öğrenciler için staj yapmak son derece faydalıdır. Öğrenciler daha okuldayken iş koşullarını görmekte, iş hayatına hazırlanmakta ve en önemlisi öğrendikleri bilgileri iş sahasında uygulayarak becerilerini geliştirmektedirler. Staj yapan öğrenciler iş hayatlarına yaşıtlarından bir adım önde başlamaktadırlar.

Uygulamaya yönelik gördükleri bu eğitimler de bir ders gibi değerlendirilir ve uygulamalardaki başarıları ölçülür. Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri kamu ve özel hastaneleri öğrencilerimizin öğrendiklerini hocaları eşliğinde uygulama imkanı buldukları alanlardır.

Gençlerimizin mesleğe hazırlandığı bu yolda beceri eğitimlerini sorunsuz tamamlayabilmeleri için, gerçekleştirdiğimiz bu toplantıyla özel tanı ve tedavi merkezleri yöneticileriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk. Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dilerim'' ifadelerinde bulundu.

18 Ağustos 2017 - Kadın --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?