Eğitim İlke-Sen, 1 Mayıs'ta AKM önünde

Eğitim İlke-Sen MYK Üyesi Beytullah Önce, "1 Mayıs'ta küresel kapitalizme, emek sömürüsüne karşı sosyal adaletin, hakça paylaşımın ve adil bölüşümün çağrısını yapmak üzere alanlarda olacağız" dedi.

Eğitim İlke-Sen (İlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası) MYK üyesi Beytullah Önce, 1 Mayıs Çarşamba günü, saat 12.30'da Sakarya'da AKM önünde sivil toplum kuruluşlarının birlikte yapacakları ortak basın açıklamasına destek vereceklerini bildirdi.

Önce, "İnsanlığın hak, adalet ve özgürlük mücadelesinde önemli sembollerden biridir 1 Mayıs ve bugünü var eden nedenler hâlâ geçerli. Hayatı maddiyattan ibaret gören kapitalist anlayış yaşamın her alanına yayıldı. Kötülük dünyanın dört bir yanında. Rekabetçi ve piyasacı anlayış, eğitimden sağlığa insana dair her şeyi rant aracına dönüştürüyor. Kamusallığın içi boşaltılıyor, toplumsal çöküyor. İnsanlık ve tabiat, dünyanın her yanında fesada uğratılıyor. Kamu çalışanlarının sosyal hakları ve güvencelerindeki gerileme devam ediyor. Her gün onlarca işçiler ölüyor. Kapitalist sermaye ise azgınlaşarak büyüyor. İşte tüm bu haksızlıklara ve kötülüklere karşı referansını vahiyden alan bir kurtuluş çağrısıyla 1 Mayıs Çarşamba günü, saat 12.30'da meydanda olacağız. O günün birlik, dayanışma ve mücadele günü olduğunu göstereceğiz" dedi.

29 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?