Üretici fındığını istediği tarihte verebilecek

Valilik tarafından Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fındık alımlarıyla ilgili duyuru yayımlandı.

Valilik tarafından yapılan duyuruda fındık üretcilerinin istedikleri tarihte randevu alabileceği ve ileri tarihli olan randevuların öne çekilerek fındık alımlarının hızlandırıldığı belirtildi.

İşte Valilik tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı;

Alım Fiyatlarımız; Giresun kalite 10.50 TL/Kg-Levant kalite; 10.00 TL/Kg'dır.

Bugün itibariyle 41 alım noktasında 55 bin üreticiden 100 bin ton fındık satın alınmıştır. Ürün bedeli olarak üreticilerimize 793 milyon TL ödeme yapılmıştır. Vadesi gelmeyen 207 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecektir.

Üreticiler randevularını www.tmo.gov.tr internet adresinden ve alım noktalarından alabilirler. Önümüzdeki günler için 24 bin üreticiye, 56 bin ton fındık randevusu verilmiştir. Randevuların gerçekleşme oranı %72 civarındandır.

Randevusunu öne almak isteyen üreticilerimiz TMO işyerleriyle irtibata geçebilirler. Böylelikle alım kapasitemizde oluşacak boşluklar telafi edilecek ve üreticilerimizin ürünleri kısa zamanda işlem görecektir.

Üreticilerimiz fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve şikâyeti "TMO Alo Ürün Hattı" na da( (0312 416 34 10(8hat) )bildirebilirler.

27 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?