Toçoğlu muhalefete meclisten yüklendi..

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ''"Siyasette bizim tarzımız vardır. Biz her zaman hizmet için bu görevlerdeyiz, diyoruz. Keseleri doldurmaya gelmedik'dedi..

Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Meclis toplantısı denetim raporunun okunmasıyla başladı. Denetim raporunun tespit ve tavsiyelerine uyacaklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, denetim raporu için emeği geçenlere teşekkür etti.

''Plana itirazlar yanlış anlaşılmalardan''

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Metin Ökden, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin çalışmaları hakkında görüşlerini paylaştı. Nazım İmar Planı hakkında da düşüncelerini aktaran Ökden, "Nazım İmar Planı'na yapılan itirazlar incelendiğinde itirazların büyük bir bölümünün yanlış anlaşılmalardan kaynaklandığı ortaya çıktı. Bunun önüne geçmeliyiz. Planların ayrıntılarını tüm vatandaşlarımız görmelidir. Ayrıca planların korunması ve delinmemesi gereklidir." diye konuştu.

''Muhalefete alan bırakmıyoruz''

Başkan Zeki Toçoğlu, Meclis Toplantısı'nda gündem dışı bir konuşma yaptı. Başkan Toçoğlu, şunları söyledi..

"Siyasette bizim tarzımız vardır. Biz her zaman hizmet için bu görevlerdeyiz, diyoruz. Keseleri doldurmaya gelmedik, milletimize hayırlı hizmetler sunabilmek için geldik, diyoruz. Biz muhalefetin eleştirilerine de zaman zaman tabiî ki cevap vereceğiz." dedi.

Muhalefete alan bırakmadıklarını dile getiren Başkan Toçoğlu, "Hamdolsun muhalefete alan bırakmıyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ÇED raporu ile ilgili olarak basına açıklama servis edilmesi ne kadar etik? Ben bir telefon kadar yakınım. Santrale olumsuz görüş verdiğimiz yazıyı daha önce göndermişiz. Açıkça cevap vermişiz. Çok daha önce Söğütlü Danışma Meclisi toplantısında olumsuz görüşümüzü de dile getirmiştim. Biz gereği neyse onu yapmışız. Eleştirilere sessiz kalmamız söz konusu değil. Haksızlık yapıldığı zaman cevap veririz" şeklinde konuştu.

Tarım alanlarını imara açmıyoruz

Metin Ökden'in imar planlarına yapılan itirazların yanlış anlaşılmalardan kaynaklandığı açıklaması ile ilgili ise, şunlaru söyledi..

"Yaşayan bir şehirde plan yapıyoruz. Herkesi memnun etmek tabiî ki söz konusu değil. Plan yapmanın önemini her ortamda dile getirdik. Zaten yapılan itirazların çoğunun yanlış ve abartılı olduğu ortaya çıktı. İlçelerimizi ilgilendiren planlar ilçelerde de askıya çıkacaktır." diye konuştu.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül'ün Büyükşehir Yasası ile ilgili açıklamalarına da yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "18. madde uygulaması tarım alanlarında yapılmaz. Planlı alanlarda 18. madde uygulanır. Tarım alanlarını imara açmıyoruz. Keşke Metin Ökden Bey'e sorsa ve doğru bilgiyi kendisinden alsa." ifadelerini kullandı.

Meclis Gündemi

Konuşmaların ardından Meclis Gündemi'ne geçildi. 11 madde ilave edilen ve 57 madde olan Meclis Gündemi'nde ilk 19 madde komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edilirken, 3 ve 7'inci maddelere MHP ret oyu verdi.

SASKİ Genel Kurulu
Meclis Gündemi'nin son maddesinde yer alan faaliyet raporunun okunmasının ardından SASKİ Genel Kurulu Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'nin başkanlığında gerçekleştirildi.

Genel Kurulda, Memur kadro ihdası cetvelinin onaylanması talebi kabul edildi.

Bir sonraki Meclis Toplantısı 13 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

08 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?