Kurban Bayramı kutlama mesajları...

Şehirde çok sayıda kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcisi Kurban Bayramı'nı kutlamak için mesajlar yayımladı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu Kurban Bayramı için için yayımladığı mesajında;

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Kurban Bayramı vesilesiyle yaptığı açıklamada bayramların manevi anlamda değerlendirilmesi gereken özel günler olduğuna vurgu yaparak şunları dile getirdi:

"Bayram birlikteliktir, kardeşlik ve Allah'a yaklaşmadır. Bu güzel günleri fırsat bilerek yaşamımızda sevginin, saygının, kardeşliğin, hoşgörünün, eşitliğin, adaletin etkin kılınması etik değerlerin toplumu kuşatması adına hep birlikte çaba göstermeliyiz. İnsanlık ve kardeşliğin unutulmaya yüz tuttuğu bir dünyaya karşı daima paylaşma duygusu ile geçireceğimiz bir bayram temenni ediyorum. Umuyorum ki karşılayacağımız kurban bayramı dünyanın çeşitli yerlerinde Müslüman kardeşlerimize yapılan eziyetlerin de sonuna vesile olur.

Değerli Sakaryalılar ve üyelerimizle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum."

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Kurban Bayramı'nın ikinci günü SATSO Hizmet binasında gerçekleştirilecek ?SATSO Geleneksel Bayramlaşma Töreni'ne de tüm üyeleri davet etti. Kösemusul, "Bayramlaşmamızı 2 Eylül Cumartesi günü saat: 12.00-13.30 arasında SATSO'dahep birlikte gerçekleştireceğiz. Tüm üyelerimizi ve Sakaryalılar'ıbekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında;

"Bu şehre hizmet etmek bizim bayramımızdır. Tüm hemşerilerimin Kurban Bayramlarını kutluyor; nice bayramlarda birlikte olmayı diliyorum. Hayırlı bayramlar Sakarya" dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan SYKD Başkanı Necmettin Kırık; "Dini bayramlar, insanların kırgınlık ve dargınlıklardan arınarak sevgi, saygı ve hoşgörü duyguları içerisinde kucaklaşmalarına imkân sağlayan müstesna günleri ifade eder.

Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyoruz. Bu günlerde, bayramın manasına uygun bir biçimde davranmalı, ayrılıkları aşarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz.

Tüm İslam Alemi'nin, Milletimizin, Sakarya Halkımızın Mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyoruz." dedi.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayarak insanlık için barış ve huzur temennisinde bulundu

Başkan Öztürk bayramın önemine vurgu yaparak "Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Dini bir ibadet olarak kurban ise ?Allah'a yakın olmak için takdim edilen şey' anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah'a daha yakın kılmaya vesile olur. Allah herkesin kestiği kurbanını kabul etsin"

Kurban Bayramının paylaşma ve kaynaşmanın simgesi olduğunu belirten Başkan Öztürk "Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı'nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah'tan temenni ediyorum" dedi.

Öztürk, mesajını insanlık adına temennide de bulunarak tamamladı. "Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Kurban Bayramı kardeşlik,paylaşma ve dayanışma duygularının yaşandığı müstesna günlerdir.Kurban Bayramı akrabalarımıza, komşularımıza, ihtiyaç sahiplerine uzanan büyük bir dayanışma ve kucaklaşmadır. İnsanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularının artmasını sağlayan dini bayramlar, dargınlıkların son bulduğu, dayanışma ve hoşgörünün arttığı özel günlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hendek'li hemşehrilerimin mubarek Kurban Bayramını kutlar, ülkemize ve islam alemine bayramın barış ve mutluluk getirmesini , hak,hukuk ve adalet duygularının ülkemizde egemen kılınmasını dilerim.

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

APEK Başkanı Karasakal Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında;

Başkan Karasakal yayımladığı mesajında, "Kurban kavramı, Allah'a yaklaşmayı, ona teslimiyeti ve duyduğumuz şükran duygularımızı anlatır. Bu güzel günlerin asıl anlamı küslüklerin son bulması, kardeşlik duygularıyla birbirimize daha sıkı ve daha çok sarılmamızdır. Bayramlar bize hayatın sevgi ve dostluğu en açık şekilde hatırlatmasıdır. Paylaşma duygularımızın zirve yaptığı günlerdir"

Dünya'da yaşanan katliamlara da dikkat çeken Karasakal "Yeryüzünün çeşitli bölgelerinde savaş ve kargaşanın içerisinde zor şartlar içinde yaşayan Müslümanların ve bütün insanlığın huzura ve sevgi ortamında insanca yaşam şartlarına bir an önce kavuşması en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı'nın büyük Milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum" dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun Kurban Bayramı münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Bayramın İslam âlemi açısından önemine vurgu yapan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, "Bayramlar biz Müslümanlar için huzurun barışın ve kardeşliğin en güzel şekilde yaşandığı, küslerin barıştığı, yakın akrabanın hatırlandığı müstesna günlerdir. Bayram en küçükten en büyüğe kadar insanın ne denli bir varlık olduğunu idrak ettiği, Allah'ın kuluna en güzel ikramlarından biridir. Bu çerçeve de bayramları manevi hazzını en iyi şekilde idrak edip en güzel şekilde yaşamamız ve yaşatmamız gerekir.

Kurban Bayramı bizlere çok eskilerden kalan bir mirastır. Hazreti İbrahim'in Rabbini uğruna oğlunu feda edecek kadar sevmesi ve kulun Allah'a olan muhabbeti vasıtası ile Cebrail Aleyhisselam aracılığı ile bir koç göndermesiyle beraber kurban biz Müslümanların üzerine vazife olan bir ibadet haline geldi. Kurban Bayramı bir hayvan alıp o gün bayram diye o hayvanı kesip yemek değil, o bilinci idrak edip Allah rızası içinbir kurban alıp yine bu kurbanı Allah yolunda infak etmekten geçer.

Günümüz Müslümanları olarak en büyük sıkıntılarımızdan biri de yaptığımız ibadetleri ne yazık ki tam anlamıyla idrak edip yapamamaktır. Biz ibadetlerimizi yalnızca yapmak için yapmış olmaktan ziyade, Allah'a şükretmenin verdiği huzurla ve hoşgörü ve tevazunun timsali olan dinimize yakışır bir şekilde yerine getirmeliyiz. Allahuteala'nın da Kuran-ı Kerim'de buyurduğu gibi ?Elbette onların etleri ve kanları Allah'a ulaşmayacaktır. Ancak O'na sizin takvanız erecektir. Onları bu şekilde sizin buyruğunuza verdi ki, size yolunu gösterdiğinden dolayı, Allah'ı tekbir ile yüceltesiniz.' Bu sebeple yaptığımız ibadetleri bir Müslümana yakışacak şekilde olmasına özen göstermemiz lazım.

Bayramların bir diğer yanı ise Müslüman kimsenin bir diğer Müslüman ile kardeş olduğu ve onun iyiliği için çabalaması gerektiğidir. Bayramlar vasıtası ile unutmayalım ki dün Filistin'de, Afganistan'da, Bosna'da yapılan bu gün Arakan' da yapılıyor. Bizim bayramlarımızın bayram olması için oradaki insanların da huzur içerisinde bayramlarını yaşaması gerekir. Bu konuda bütün İslam âleminin üzerine düşeni yerine getirmesini rica ediyorum.

Allah tüm İslam âleminin Kurban Bayramını mübarek etsin. Hayırlı bayramlar."

Türk Kızılayı Sakarya Şubesi, Genç Kızılay Sakarya Başkanı Muhsin Arap kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesaj ile tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutladı.

Genç Kızılay Sakarya Başkanı Muhsin Arap "Bayramlarımız sevgi, saygı, kardeşlik duygularının pekiştiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı,

birlik ve beraberliğin güç kazandığı, mutluluk ve coşku kaynağı olan anlamlı günlerimizdir.

Şehrimizdeki tüm genç kardeşlerimi yardımlaşmanın bayramı olan Kurban Bayramında yardımsevenol sloganıyla tüm dünyada yardımlaşma faaliyetleri yürüten Türk Kızılayı'nın Sakarya temsilcisi olan biz Genç Kızılay Sakarya teşkilatına üye olmalarını ve birlikte daha çok mazluma yardım eli uzatmamızda destek olmalarını tavsiye ediyorum.

Toplumsal yaşantımıza değer ve anlam katan bir kurban bayramını daha milletçe idrak etmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadığımız bu günlerde öncelikle gençlerimizin, hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içtenlikle kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam dileklerimle saygılar sunuyorum.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında;

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Devletinin barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyete sahip çok güçlü bir ülke olduğunu söyledi. Bayramların milli ve manevi değerlerin yoğun ve hissedilerek yaşandığı dönemler olduğuna vurgu yapan Alişan, "Herkesin birbirini anlaması, sayması ve değerlerine itibar etmesi bizi birlik ve dirlik içerisinde güçlü kılar" dedi

Alişan, bayramların akrabaların ziyaret edilmesi, küskünlerin barışması, birlik ve beraberliğe daha çok önem verilmesi ve bu amaçla mutlaka değerlendirilmesi gereken müstesna günler olduğuna dikkati çekerek, "Paylaşmanın, birlik ve beraberliğin simgesidir Kurban Bayramımız. Kırgınlıkların son bulduğu, paylaşmanın zirve yaptığı en önemlisi Dünya'da barış ve huzur ikliminin hüküm sürdüğü bayramlarda buluşmak üzere, esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere hemşehrilerimin bayramını kutluyorum" dedi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bayramların, birlik ve beraberliğe vesile olan özel ve önemli günlerden biri olduğunu söyleyen Başkan Yılmazer,

"Bayram; dargınları barıştıran, gönülleri gönüllerle kavuşturan, sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, birlik ve beraberliği sağlayan günlerdir. Kurban Bayramı paylaşmanın, dayanışmanın, sevginin ve kardeşliğin en güzel örneğini ortaya koymaktadır. Bayramlar, kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu milletçe yaşama, duygu birliğimizi en üst düzeyde tazeleme günleridir. İnanıyorum ki bu birlik, beraberlik ruhunu, daha da güçlendirerek geleceğe taşıyacağız. Bizler aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve kaynaşmayı sürdürdüğümüz sürece toplumumuz bozulmadan dimdik ayakta kalacaktır.

Bu vesileyle Sapancalı hemşerilerimin ve tüm İslam Âlemi'nin Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor, vatanımız ve milletimizin bekası, birlik ve beraberliğimiz için şahadet şerbetini içen kahraman şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum" dedi.

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, toplumsal birlik ve beraberliğe değindiği kutlama mesajında şunları söyledi; "Tüm İslam Alemi olarak Kurban Bayramına ulaşmanın heyecanı içerisindeyiz. 'Müminler ancak Kardeştir' Ayeti çerçevesinde bu vatanda yüzyıllardır kardeşçe yaşayan Milletimiz geleceğe umut dolu, güvenle bakmaktadır. Dünya üzerinde dil, din, ırk üzerinden oynanan kirli oyunların son bulması ve yaşanan zulümlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

Kurban Bayramı'nın tüm İslam âleminde aynı coşku ve huzur ortamında geçmesini diliyor, barış ve kardeşlik, dayanışma ve toplumsal birlik ve beraberlik duygularımızın artmasına vesile olması duası ile tüm İslam Âleminin Kurban Bayram'ını en kalbi duygularımla kutlar, iyi bayramlar dilerim

CHP Arifiye İlçe başkanı Ali Gökpınar'ın kurban bayramı mesajı

Bayramlar, barışın, kardeşliğin ve sevginin egemen olduğu, olması gerektiği günlerdir. Bu günlerde, umutlar canlanır, daha iyiye, güzele olan özlemler dile getirilir. Ancak, daha iyiye ve güzele duyduğumuz özlem, bir başına anlam taşımaz. Sevginin, barışın ve kardeşliğin gerçekten kök salabilmesi için, gerçekten özgür ve demokratik bir toplumda, gerçekten eşit bireyler olmak gerekir.

Bayramlar, milyonlarca çalışanımızın işten atılma korkusu, ekmek kaygısı taşımadığı ve "Yarın ne olacak?"sorusunu sormadığı koşullarda gerçekten adına layık günler olabilirler.

Yıllardır çeşitli sıkıntılarla, zorluklarla boğuşan ülkemizde, toplumun ortak değerleri olan bayramlarımız ne yazık ki artık eski tadından uzak kutlanmaktadır.

Ne yazık'ki ülkeyi yönetenlerin politikaları sonucunda ortaya çıkan yoksullaşma, insanlarımıza bayramları unutturmuştur.

Eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve barış içinde yaşamaya layık olan toplumumuz, geleceklerinin karartıldığı, yoksul çocuklarının ölüme gönderildiği savaşların kutsandığı, yolsuzluğun, hukuksuzluğun, ADALET'sizliği hüküm sürdüğü, keyfi ve diktatoryal bir yönetim anlayışının egemen kılınmaya çalışıldığı bir süreçten geçmektedir.

Tüm bu sıkıntılarımızın arasında halkımız geniş toplum kesimleri artık geleceğe umutla bakmak; hastalığında, yaşlılığında kimseye muhtaç olmadan, güven içinde, çocuğunu nerede ve nasıl okutacağını düşünmeden, insanca yaşamak istemektedir.

Bu duygu düşüncelerle halkımızın kurban bayramını en içten duygularımla kutlarım.

HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti;

"HAK-İŞ Konfederasyonu adına, tüm üyelerimizin, ülkemizin, inananların Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar, tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

Bayramlar, bireysel ve toplumsal olarak, moral değerlerinin çok yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Bu mübarek günlerde geleneklerimizde önemli yer tutan toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin ve paylaşmanın bayram vesilesiyle bir kez daha hatırlanması ve güçlendirilmesi en büyük beklentimizdir. Muhtaç, çocuk, kimsesiz, yoksul ve yaşlılar ile gazilerimiz ve şehit ailelerimizin başta olmak üzere bayramı buruk bir şekilde geçirenlerin unutulmamasını diliyoruz.

Ülke olarak son zamanlarda teröre verdiğimiz şehitlerimizin acısını yaşıyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların farkındayız.

Son zamanlarda PKK terör örgütü sivillere yönelik şiddeti artırmaktadır. Güvenlik görevlileri ve masum sivilleri hedef alan PKK'nın, son aylarda öğretmenlere, güvenlik görevlilerine, sivil siyasetçilere ve işçilere yönelik saldırıları tüm milletimizi derinden üzmüştür. Eren Bülbül, Aybüke, Necmettin Öğretmen ve daha niceleri PKK terör örgütü tarafından alçakça katledilmiştir. Tüm bu hain saldırılara karşı HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 'Teröre Dur De' bildirisine imza atarak tepkimizi koyduk.

Kardeşliğe, birlik ve beraberliğe, barışa her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Bu bayramın tüm bunlara vesile olması ve ülkemizde yaşanan terör olaylarının en yakın zamanda son bulması en büyük temennimizdir.

Konfederasyonumuz adına, tüm çalışanların ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramını bir kez daha yürekten kutluyor, kardeşlik, barış, mutluluk ve esenlikler içerisinde daha nice bayramlara ulaşmayı diliyoruz."

Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kurban Bayramı'nın barış, huzur ve hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Çelik, yayımladığı kutlama mesajında, "Sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın üst düzeyde yaşandığı bayramlardan Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşamaktayız. Bayramlar, her türlü toplumsal ve kutsal değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılması ve yaşatılması açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. İslam Alemi için sevinç günleri olması gereken bayramlarımızı, maalesef uzun yıllardır İslam coğrafyalarında yaşanan acılar sebebiyle hep buruk bir şekilde geçirmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının, Ülkemize, İslam Coğrafyasına ve Dünyaya barış, huzur ve esenlik getirmesini Yüce Allah'tan niyaz eder, tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını tebrik ederim" dedi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır

"Kurban yakınlaşmanın ve paylaşmanın adıdır. Birliğe, beraberliğe, güzelliğe, aile içi ilişkilerin daha da güçlenmesine vesiledir. Bu dğerleri her zaman yaşatmak dileğiyle; sevinçle geçireceğiniz bir bayramınız olsun, Kurban Bayramınız kutlu olsun"

BBPSakarya İl Başkanı İş Adamı Cemal Can

"Sevgi, dostluk, kardeşlik bağlarının güçlendiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının çoğaldığı birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından olan bayramlar; toplumumuzun manevi zenginlik kaynaklarıdır. Milletçe birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin gösterildiği, bir kurban bayramını daha kutlamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, ülkemize ve tüm dünyaya mutluluk getirmesini cenab-ı haktan niyaz ediyorum"

31 Ağu 2017 - 17:02 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.388.922 kez ziyaret edildi.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.Anket Sakarya'da en başarılı meslek odası birliği sizce hangisidir?