CHP'de liste savaşları!

CHP'de bayram sonrası başlayacak olan delege seçimlerini takiben ilçe kongreleri yapılacak. Aralık ayında il başkanının belli olacağı partide seçimlerin büyük çekişmeye sahne olması bekleniyor

Yeni Sakarya Gazetesi'nden Engin Arapoğlu'nun haberine göre;

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) il örgütünde kongre takvimi işliyor. Partide bayram tatilinin ardından başlayacak olan delege tespit çalışmaları 15 Ekim tarihine kadar tamamlanacak.

Daha sonra yapılacak ilçe kongrelerini takiben Aralık ayı içerisinde il başkanı belirlenecek. Bilhassa delege seçimleri ile Adapazarı ve il başkanlık seçiminin büyük çekişmeye sahne olması bekleniyor.

CUMHURİYET MAHALLESİ

CHP'de sonucu en çok merak edilen mahallelerin başında Adapazarı Cumhuriyet Mahallesi geliyor.

İl Başkanı Ayça Taşkent'in de delege olmak adına yarışacağı mahallede 113 üye 15 delegeyi belirleyecek.

Mahallede Ayça Taşkent'in listesine karşılık ismi il başkan adaylığı için de geçen Füsun Çetin, Deniz Akar ve Altuğ Balcıoğlu'ndan oluşan bloğun liste çıkarması bekleniyor.

ADAPAZARI KONGRESİ

Adapazarı ilçe başkanlığı için mevcut başkan İlker Yılmaz'ın yeniden aday olmak istediği biliniyor. Ancak Yılmaz'ın henüz Milletvekili Engin Özkoç ve İl Başkanı Ayça Taşkent'in desteğini alamadığı söyleniyor.

Milletvekili, İl ve Adapazarı İlçe'nin karşısında yer alan blok ise Adapazarı için Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) eski başkanı Erol Aydın'ı aday çıkartmayı planlıyor.

İL İÇİN ÇOK ADAY VAR

İl Başkanı Ayça Taşkent yeniden adaylık hususunda henüz karar vermediğini söyleyerek, "Benim görevim öncelikle delege ve ilçe seçimlerinin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamak. Adaylık açıklaması için henüz erken" dedi.

Taşkent'in adaylık olasılığının yüksek olduğu söylenirken geçen seçimde olduğu gibi Pamukova'da belediye başkan adayı olan Erdoğan Isır'ın da aday olması bekleniyor. Ayça Taşkent ve Erdoğan Isır haricinde Ergün Özkan ve Füsun Çetin de il başkan adaylığı için ismi geçenler arasında yer alıyor.

PARTİLİLER NE İSTİYOR

Görüşüne başvurduğumuz çok sayıda partilinin ortak temennileri ise şöyle:

- Delege seçimleri partide değil mahallelerde yapılsın.

- Gerçekten mahallesini iyi bir şekilde temsil edebilecek donanıma sahip, partiye katkı verebilecek insanlar delege adayı olsun.

- Aday olan ya da olmayı düşünenler ötekileştirilmesin, adaylıklarına engel çıkarılmasın.

- Kongreler çarşaf liste usulü ile gerçekleştirilsin.

- Partide belediye başkan ve belediye meclis ile milletvekili adayları mutlaka tüm üyelerin katılımı ile yapılacak olan ön seçimle belirlensin.

29 Ağustos 2017 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?