SEDAŞ Sapanca'da muhtarlarla buluştu

Vali Yardımcısı Lütfullah GÜRSOY başkanlığında bilgilendirme ve talep toplantısı Sapanca Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Vali Yardımcısı Lütfullah GÜRSOY başkanlığında Sapanca Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan bilgilendirme ve talep toplantısına SEDAŞ elektrik dağıtım birimlerinin yöneticileri tam kadro olarak katılırken, Sapanca İlçesi'nden toplantıya Sapanca Kaymakamı Osman SARI, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Hayati ARICI, Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ve Dağıtım Varlıkları Müdürü Enver Aka, Şebeke Yapım Müdürü Osman Özer, Şebeke İşletme Bakım Müdürü Burhan Ak, Dağıtım Trafoları Müdürü Reşat Karaman, Dağıtım Hatları Müdürü Serkan Yiğit, Veri Yönetimi Müdürü Hasan Çelik, Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, Ar-Ge Planlama ve Şebeke Sağlama Müdürü Ayşegül Kaya, Alacaklar Müdürü Cem Barlas Kar, Dağıtım Hatları Başmühendisi İbrahim Açıkalın, Dağıtım Varlıkları Yapım Başmühendisi Orhan Gültepe,Ar-Ge Planlama ve Şebeke Sağlama Başmühendisi Kerim Kalkan, Dağıtım Süreç Uzmanı Özgür Ömez, İşletme Bakım Koordinatör Mühendisi İbrahim Bakkaloğlu, İşletme Bakım Başteknisyeni Erhan Ener, Sapanca Acil Hizmetler Sorumlu Başteknisyeni Furkan Cebeci de toplantıda hazır bulundular.


Toplantıya Sapanca İlçesinin Camicedit, Çayiçi, Gazipaşa, Göl, Güldibi, Rüstempaşa, Yeni, Hasanpaşa, Soğuksu, Tepebaşı, Dibektaş, Fatih, Yavuzselim Mahalle muhtarları ileAkçay, Balkaya, İstanbuldere, Fevziye, Hacımercan, İkramiye, İlmiye, Kuruçeşme, Mahmudiye, Memnuniye, Muradiye, Nailiye, Şükriye, Uzunkum, Ünlüce, Yanık Köyleri muhtarları da katıldılar. Muhtarlar bu tür toplantıların daha sık yapılmasını talep ederken organizasyon için teşekkür ettiler.
Toplantı boyunca SEDAŞ'tan yapılan açıklamalara, köy ve mahalle muhtarlarının talepleri ve önerileri de eşlik etti. Sakarya Vali Yardımcısı Lütfullah GÜRSOY ve SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, taleplerin büyük bir hassasiyetle takip edileceğini ve sonucunun SMS yoluyla bildirileceğini, sahada yapılacak incelemelerle belirlenen eksikliklerin kısa sürede düzenleneceğini belirttiler.
Ağaçlar Budanacak.
Belediye Başkanı İbrahim Uslu, ilçede ekvatoral bir bitki örtüsü olduğunu ve ağaçların hızla büyüdüğünü, ağaç budamalarında SEDAŞ ekiplerinin budanan ağaç dallarını yolda bırakmamalarını isterken, "Ağaçların budanmasına vatandaşlarca engel olunmaması gerektiğini ve bu konuda vatandaşların artık kaliteli elektrik almak için bunun zorunlu ve SEDAŞ'ın yasa gereği yapması gereken bir çalışması olduğu bilincine ulaştığını ancak yine de SEDAŞ ekiplerine bu konuda her zaman gereken desteği vermeye hazırız" dedi.
Lambanın kaliteli olanını alıyoruz.
Muhtarların lambaların kaliteli olmasını istiyoruz demeleri üzerine Yunus Bekircan, "Kamu döneminde alınan fiyatı ucuz lambaların sıklıkla ekonomik ömründen önce arıza verdiği arkadaşlarımızca raporlandı. Kaliteli üretim yapan firmalara ait lambalar alıyoruz. Şu anda satınalma prosedürlerimizde verimli çalışma esası gözetilerek oluşturulan kuralları uyguluyor ve kaliteli malzeme seçimi yapıyoruz. Ambarlarımızda stokladığımız ürünlerin bize sık sık arıza çıkarmayacak malzemelerden alınmasına dikkat ediyoruz.10 Bin tane daha lamba alıyoruz." dedi.
SEDAŞ'tan Bayan muhtara öncelik
Yunus Bekircan, Sapanca'nın tek bayan muhtarı olan Sibel Baykal'a öncelik vereceklerini ve toplantı çıkışında Veri Yönetimi Müdürü Hasan Çelik tarafından Cami, Okul ve muhtarlık binalarındanendeks alınması konusununbizzat köyde Muhtar Sibel Baykal ile incelenerek kendisine bilgi verileceğinibelirtti.

14 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?