CHP'de son kulisler!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde üye listelerinin askıya çıkmasıyla birlikte kongre hareketliliği de başlamış oldu.

Mahalle bazında delege tespitleri öncesi kulisler yapılırken, aday olmayı düşünenler de üyeleri bire bir markaja almaya başladı.
Mevcut yönetimin tekrar aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, yönetimin tekrar aday olmayıp Reyhan Şahin'i öne sürmesi de ihtimaller arasında gösteriliyor.
Öte taraftan muhalif kanatta da kollar sıyrılmaya başladı. Olağanüstü kurultay için imza kampanyası başlatmayı düşünen, daha sonra bu kararından vazgeçen Şaban Koludra'nın teşkilatın nabzını tuttuğu öğrenildi.
Koludra'nın yanı sıra eski il başkanı Ümit Usal da hazırlıklarını sessiz ve derinden sürdürüyor.
Selçuk Gedikli'nin tavrı henüz netleşmezken, kendisinin de iyi bir liste yapılması halinde muhalif tarafta yer alması bekleniyor.
Adapazarı'nda Nazmi Yıldırım tekrar aday olacağını açıklarken, muhaliflerin de Yıldırım'ın karşısına bir isim bulma gayreti sürüyor.
Birçok ilçede ellerinin güçlü olduğunu ileri süren yönetim muhalifleri, şayet ortak bir aday etrafında birleşilirse mevcut yönetimim karşısında seçim kazanmanın çok da zor olmayacağı görüşünde.
Parti içinde bunlar yaşanırken, Milletvekili Engin Özkoç'un alacağı tutum da büyük önem arz ediyor.
Özkoç'un mevcut yönetimden memnun olduğu fakat yönetimim başkanı hususunda Yaşar Erdem ve Reyhan Şahin isimlerinde kararsız olduğu kaydediliyor.
Kongreleriyle meşhur CHP'de yaşanan bu hareketliliğin önümüzdeki haftalarda da daha da alevlenmesi bekleniyor.

24 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?