Akyazı'da "Girişimcilik Eğitimleri" başlıyor

Akyazı Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI, KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet YILMAZ'ın katılımı ile gerçekleştirilen işbirliği protokolü kapsamında, Akyazı Girişimcilerine "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek.

10 Nisan'a kadar başvuru yapılabilecek eğitimler, 13 Nisan ? 15 Mayıs 2013 tarihleri arasında hafta sonları Akyazı Belediye Binasında verilecek. Eğitim sonunda sertifika alan Girişimciler, işini eğitimden sonra kurmak kaydıyla, KOSGEB'e başvuru yapabilirler. Bu destek çerçevesinde KOSGEB, 30 Bin TL'ye kadar % 60 oranında (kadın ve engelli girişimciler için % 70) hibe destek vermektedir. Banka teminat mektubu ile, 70 Bin TL'ye kadar da makine teçhizat için faizsiz geri ödemeli destekten yararlanabilirler.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI, konu ile ilgili olarak, "Kendi işini kurmak isteyen halkımız için onlara rehberlik edecek bir işbirliği protokolüne daha imza attık. Bu işbirliği protokolü, halkımız için büyük bir fırsat. Ayrıca açılan her yeni işletme ülke ekonomisine katkı sağlamakla beraber, işsizlik sorunun çözümü noktasında atılan önemli bir adımdır" diye konuştu.

KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet YILMAZ ise, KOSGEB'in toplumun tüm kesimlerine girişimcilik ruhu aşılamak ve ülke kalkınmasına katkı sağlamak üzere KOBİ'lere ve girişimcilere çeşitli hizmet ve destek sunduğunu anımsattı.

02 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?