Öğretmenlere öğrenci davranışı semineri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerleri devam ediyor. AFA Kültür Merkezi'nde 600 öğretmene "Öğrencilerin Sınıf İçi Davranışlarını Yönetme" semineri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Okan Üniversitesi işbirliğinde iki oturumda yapılan seminerlere, sınıf ve branş öğretmenleri katıldı. Marmara Ünivesitesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Oktay Aydın'ın, ilginç örneklerle espirili bir şekilde verdiği seminer, öğretmenlerden büyük ilgi gördü. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen seminerlerin sabah bölümüne, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı da katıldı. Bir süre semineri izleyen Sandıkçı, yaptığı konuşmasında, öğretmenlerin eğitimin başaktörleri olduğunu belirterek, yeni bilgilerle donatılmasının çok önemli olduğunu söyledi. Seminerin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, her alanda kendini yenileyen öğretmenlerin, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesine büyük katkı sağlayacaklarını söyledi. Konusunda uzman olan Yrd.Doç Dr. Oktay Aydın, slayt sunumlarında eğitimci Zeynep Ustaosmanoğlu'nun yardımıyla verdiği seminerde, sınıf içinde istenmeyen davranışlar gösteren öğrencilere karşı öğretmenlerin nasıl bir tutum içinde olmaları gerektiği konusunda önemli bilgiler aktardı.

Öğretmenlerin çok memnun ayrıldığı seminerlerin sonunda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, Yrd.Doç.Dr.Oktay Aydın ile Okan Üniversitesi Eğitim Kurumları Tanıtım Müdürü Fatma Akpınar'a çiçek vererek teşekkür etti.

19 Şubat 2012 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?