Trenden canlı bomba indi İddiası!

Pamukova ya geçtiğimiz günlerde düşen PKK nın canlı bombası Pamukova İstasyonunda indi iddiası polis ve jandarmayı alarma geçirdi

Polis ve jandarmaya alarma geçiren olay iddialara göre şöyle gelişti...
İstanbul Eskişehir seferini yapan Boğaziçi Ekspresi Pamukova istasyonun da durduğu esnada trende iki bayan trenin kapısını açma konusunda kısa bir tartışmaya tutuştular.
26 yaşlarında doğu şivesi ile konuşan siyah saçlı ve sırtında sırt çantası taşıyan kadın, trenden inerken önünde bulunan kadın yolcunun trenin kapısını geç açtığı gerekçesiile kısa bir tartışmaya girdi. Bu kısa tartışma sonrası trenden inen iki kadından sırt çantalı, doğu şivesi ile konuşan, siyah saçlı 26 yaşlarındaki kadın tren istasyonundan Pamukova merkezine doğru yürüdü ve gözden kayboldu.

"Ben bu kadını tanıyorum, bir saat önce istasyonda trenden inerken tartıştım!"

İstanbul Eskişehir seferini yapan Boğaziçi ekspresinde 26 yaşlarında sırt çantalı bayanla tartışan diğer yolcu özel işi için Pamukova Emniyet Müdürlüğüne gittiğin de İlçe EmniyetMüdürlüğü panosunda aranan PKK'nın canlı bombası LADİN-IRMAK kod adlıÖznur Güraslan'ın fotoğrafını görünce birden polislere dönerek " Ben bu kadını tanıyorum, bir saat önce istasyonda trenden inerken tartıştım "iddiasında bulundu.Bunun üzerinePamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü iddia sahibi kadının ifadesini alarak kadının eşkali hakkında bilgi aldı ve iddia üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terör Şubesi Pamukova İlçe Merkezinde çalışma başlattı.

Jandarma tesislere canlı bombanın fotoğrafını dağıttı

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığına da bilgi verilmesi üzerine, Jandarma PKK'nın canlı bombası 1978 doğumlu Öznur Güraslan'ın fotoğrafını çoğaltarak D-650 kara yolu kenarında bulunan akaryakıt istasyonları ve dinlenme tesislerine arsak dikkatli olunması konusun da uyarılarda bulundu.

Kısa sürede Pamukova İlçe Merkezinde yayılan bu iddia paniğe neden olurken Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Paniğe gerek olmadığını sadece bir iddia üzerine Terör Şubenin gerekli çalışmaları yaptığını ve her türlü tedbirin alındığını, mobesa kayıtlarının incelemeye alındığını şu ana kadar iddiayı doğrulayacak bir kanıta rastlanmadığını belirttiler.

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışmalarına geniş çaplı araştırmalarla devam ediyorlar.

İsmail Çetintaş Pamukova'dan yazdı

17 Aralık 2011 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?