Gazeteci Ersöz o sözleri yargıya taşıdı

Karasu'da gazetecilik yapan Cihan Ersöz geçtiğimiz günlerde Türk halkına küfür ettiği iddiasıyla gündeme gelen iki holding sahibi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu.

17 Aralık fırtınası kapsamında yaşanan telefon dinlemeleriyle gündeme gelen küfür iddiasına bir tepki de karasu'da gazetecilik yapan cihan Ersöz'den geldi.
Karasu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Ersöz, "Bu milletin a....'a koyacağız" dediği ileri sürülen ve bu çirkin küfür iddiası karşısında "İnşallah... inşallah" dediği ileri ksürülen iki kişi hakkında dilekçe verdi.

Milletin...

Türkiye'de büyük bir holding sahibi olan Mehmet C. ile yine şirketler grubu sahibi olan Celal K. arasında geçtiği ileri sürülen konuşma ile ilgili suç duyurusunda bulunan Ersöz, dilekçesinin giriş kısmına "Ben toplumda haysiyetimle yaşayan bir vatandaşım. Millet'in bir parçasıyım. Tarafımıza edilen;"Millet'in a...'a koyacağız" galiz küfür nedeniyle sanıkların cezalandırılması talebimdir "dedi.

Başbakan

Ulusal basındaki haber ve internette dolaşan ses kayıtlarını baz alarak suç duyurusunda bulunan Ersöz dilekçesinde şu sözlere yer verdi, "Sanıklar Türkiye'nin yeni zenginler sınıfındandır. Devlet kurumlarından milyar liralık ihaleler almaktalar. Başbakan ve Bakanlar ile çok yakın ilişki içindeler. Ben topluma karşı görevlerini yerine getiren ve yasaları çiğnemeden geçimini sağlayıp yaşayan bir yurttaşım"

Yolsuzluk

Ersöz;" Yaklaşık 2 ay önce ortaya çıkan "Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu" ndaki telefon konuşmalarında 1 no'lu sanık 2 no'lu sanığa; "Bu milletin a....'a koyacağız" demekte, 2 no'lu sanık da "inşallah... inşallah" diye cevap vermekte ve tekrar 1 no'lu sanık "çok çalışıyoruz" demektedir. Ve arkadan kahkahalar atılmakta, gevrek gülüşmeler sergilenmektedir" sözlerine yer verdi.

TCK

Ersöz," Sanıkların konuşmalarında, biz bu ülkenin vatandaşlarını (Millet'in bireylerini) kastederek küfür savurmalarının mağduruyuz. Onurumuzla, haysiyetimizle, gururumuzla oynanmıştır. TCK'nun 125-1-2- 3 a-b-c maddeleri gereğince sanıkların işledikleri bu suç nedeniyle savcılığınıza başvurma zarureti doğmuştur" sözlerine de yer verdi.

Sayın savcım

Şikayet dilekçesinin en alt kısmına "Sonuç ve Talep" diye yazan Gazeteci Ersöz;" Sayın Savcım, yukarıda açıklamaya çalıştığım haklı sebeplerden dolayı ve re'sen ortaya çıkacak nedenlerle, sübut bulacak iddiamız veçhile Mehmet C. ve Celal K. adlı sanıkların mevcutlu olarak adliyeye sevki ile cezalandırılmasına, mahkeme masraflarının ve avukatlık ücretlerinin sanıklara yüklenmesine karar verilmesini, arz ve talep ederim" dedi.

01 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?