'Tarım arazileri imara açılmadı, açılmayacak''

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Ak ile gün içerisindeki programı kapsamında bazı ziyaretlerde bulundu.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Ziraat Odası'nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Bugüne kadar hiçbir tarım arazisini imara açmadık. Bu alanlarda yerleşim ve sanayi yerleri yapılması büyük bir tehlike yaratır. Tarım arazilerinin imara açılması gibi bir durum söz konusu olamaz. Şu anda Sakarya'da 2,5 milyon nüfus için planlı arazi mevcuttur" dedi.

Esnafımızın mutluluğu için çalışıyoruz

Programına Uzun Çarşı esnafı ile istişare toplantısı ile başlayan Başkan Toçoğlu, Uzun Çarşı'yı ilgilendiren konularda gerek esnaf gerekse devlet yetkilileriyle sürekli istişareler içerisinde olduklarını belirtti. Başkan Toçoğlu, "Çarşımızın tarihi kimliğine uygun hangi çalışmalar yapılacaksa, destek vermeye hazırız. Çarşının geleceği ile ilgili karar verecek olanlar siz değerli esnaflarımızsınız. Siz ?Beraber yürüyelim' diyorsanız, biz her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Biz esnafımızın en iyi standartlarda hizmet etmesini istiyoruz. Sizin mutlu olmanızı istiyoruz" diye konuştu.

İstişareyi önemsiyoruz

Programının devamında Minibüsçüler Odası'nı ziyaret eden, Oda Başkanı Ali Bektaş ve Yönetim Kurulu üyeleriyle hayata geçirilen hizmetleri paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, "Bu zamana kadar ulaşımda hayata geçirilen hizmetleri esnafımızla istişare ederek oluşturduk. İstişare ve diyalog bizim için önemli ilkelerdir. İnşallah, bundan sonraki dönemde de karşılıklı görüş alış verişine devam edeceğiz" dedi.

Tarım arazilerimizi koruyoruz

Sakarya Ziraat Odası'na gerçekleştirdiği ziyarette ise birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Toçoğlu, "Bugüne kadar hiçbir tarım arazisini imara açmadık. Bu alanlarda yerleşim ve sanayi yerleri yapılması büyük bir tehlike yaratır. Şu anda Sakarya'da 2,5 milyon nüfus için planlı arazi mevcuttur. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tarım arazilerinin korunması konusunda gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar tarım arazilerinin imara açılmasına izin vermedik. Bundan sonrada tarım arazilerini korumaya devam edip imara açılmasına müsaade etmeyeceğiz " ifadelerini kullandı. Ziyarette konuşan Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu ise, tarım arazileri konusunda gösterilen hassasiyetin sürmesini talep etti.

10 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?