Sen misin geçici kabulü imzalayamayan!

Teknik şartnamedeki taahhütlerin tam olarak yerine getirilmediği gerekçesiyle imza vermeyen komisyon üyesi asfalt şantiyesine gönderildiği iddia edildi..

Karasu Belediyesinde 46 mil­yon TL borç­lan­may­la ihale edi­len yağ­mur­su­yu hat­la­rı, fut­bol sa­ha­la­rı ve park­la­rın in­şa­at­la­rı­nı üst­le­nen yük­le­ni­ci fir­ma­lar, işin ta­mam­lan­dı­ğı­nı be­lir­te­rek ge­çi­ci kabul is­te­di.

karasuhaber.com'da yer alan habere göre; Karasu'da be­le­di­ye ta­ra­fın­dan gö­rev­len­di­ri­len üç ki­şi­lik ko­mis­yo­nun iki üyesi, yap­tık­la­rı in­ce­le­me­le­rin ar­dın­dan tek­nik şart­na­me­de­ki ta­ah­hüt­le­rin tam ola­rak ye­ri­ne ge­ti­ril­me­si yönünde görüş ifade ederekge­çi­ci kabul ra­po­ru­nu im­za­la­ma­dılar.

İddi­aya göre Be­le­di­ye Yönetimi, ra­po­ra iti­raz eden iki ko­mis­yon üye­siy­le gö­rü­şe­rek ge­çi­ci ka­bu­le onay ver­me­le­ri­ni, aksi tak­tir­de bunun bir be­de­li ola­ca­ğı­nı bil­dir­di.

İmar Mü­dür­lü­ğü ça­lı­şa­nı iki üye bu uya­rı­ya rağ­men fir­ma­la­rın söz­leş­me­de yer alan hü­küm­le­re uyma­dı­ğı şek­lin­de­ki gö­rüş­le­rin­de ısrar edip ek­sik­lik­ler ta­mam­lan­ma­dan ra­po­ru im­za­la­ma­ya­cak­la­rı­nı bil­dir­di­ler.

Bu ge­liş­me üze­ri­ne iki üye Ge­çi­ci Kabul Ko­mis­yo­nu'ndan alındı. İmzadan kaçınan İnşaat Mü­hen­di­si M.H.bir süre sonra imar Mü­dür­lü­ğü'ndeki gö­re­vin­den uzaklaştırıp as­falt şan­ti­ye­si­ne gön­der­ildi.

Edi­ni­len bil­gi­le­re göre ata­nan yeni üye­le­rin im­za­la­ma­sıy­la ge­çi­ci kabul iş­le­mi ta­mam­lan­dı.
İha­ley­le il­gi­li ola­rak Karasu Cum­hu­ri­yet Sav­cı­lı­ğı'nca bir süre önce açı­lan so­ruş­tur­ma ise devam edi­yor.

25 May 2017 - 02:19 - Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.750.398 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

07

karasulu - Benim merak ettiğim karasuya 45 trilyon gelmişti. Bu para hangi kalemlere harcanması için geldi? Hangi kalemlere harcandı? 45 Trilyonluk ihale komisyonu Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kuçhan, İhaleden sonra Karasu Belediyesinden niçin ayrıldı? Cengiz Kuçhanın Karasu Belediyesindeki görev süresi ne kadardır? 45 trilyonluk konu ile ilgili mahkeme sonuçlandımı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19
06

karsulu biri - haber içinde geçen olayların gerçekliği ile alakalı yorum bi yana dursun bu haberi kim niye servis etti buna bakmak lazım aslında....uzatmadan lafa girecem.. bu ihalenin yapılmasına mecliste evet oyu veren sözüm ona belediye bakanının eteklerinde dolaşan Mehmet Çatalbaş bu haberi servis etmiştir. amaç bir taşla iki kuş vurmaktır. hem başkana burdan yürüyecek, hem de kendi damadını gündemden uzak tutacaktır.hemde diğer sürgün yiyen personeli kurum içinde zor duruma sokup yanlızlaştırmaya çalışmak. en iyi yaptıkları şeyi, kaçak dövüşmeyi yapmıştır Çatalbaş...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19
05

CEMOVİÇ - Karasu Belediyesi yolsuzluklar bakımında ülke genelinde tanınır bir hale geldi bu başarılı reklam politikası sayesinde sanırım Karasu halkı oy veriyor. Tanınıyoruz diye düşünüyorlar heralde. Karasu'nun yolları incicaps de bile konu oldu. Mars'ın engebeli yüzeyi ile Karasu'nun yollarını karşılaştırmışlar gerisini siz düşünün :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19
04

haydi - bu şekilde olmayan bir adet belediye gösteremezsiniz !!! varsa gösterin !! haydi !

vah halimize vaahh

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19
03

karasulu - Birokratik Makamlar;İnsanların Rant Elde Etiği,Geçim Kaynağı Olduğu Sürece Vatandaşın Haklarını,Hortumlanmaya,Orantısızca Gasp Etmeye,Güçlü Olanların adaleti Kendi Taraflarına Yönlendirmesi Daima vuku Bularak Yaşayacaktır.Bu Ülkenin Yeniden Adaletini tesis Edip.Memurun,birıkratın,seçilmişin,atanmışın,tacirin,işçinin bir birlerine olan sorumluklarını kati oranda düzenleyip tesis etmesi gerekir.Çok Kazanmak İsteyen İnsanlar Brikrat olmasına Gerek yok rızkın 10/9'u Ticarette dir.gitsinler tacir olup ticaret yapsınlar.Unutmayın yetimin Hakkını Biliçli Veya Bilinçsiz Yiyenler Kurtulduklarını Zannetmsinler.Onlar Ve 7 Kuşağı O Bedeli Ödemeden ölmeyecekler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19
02

gizem demir - Bu Karasu Belediyesindeki yolsuzluk olayları Sakaryayı aştı artık ülkede konuşuluyor. Ama bu kadar şeye rağmen Belediye Başkanı ilginç bir şekilde koltuğunda oturmaya, hiçbirşey olmamış gibi davranmaya devam ediyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19
01

belediyeci - niye şaşırıyorsunuz ki. belediyelerde durum bu. yukarının isteklerini yapmayanlar bu tür yerlere hep sürülmüştür.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Mayıs 02:19Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?