Bu sorunları bilen var mı?

İlimizde çözüm bekleyen ilköğretim okulu binaların yetersizliği, eğitimde kalitenin arttırılması, sağlık ve şehir trafiği çözüm bekliyor.

Haber:Nurettin Eryılmaz

Yerel seçimler nedeniyle hep siyaset konuşuluyor, ilin sorunları ile ilgili çözüm bekleyen sorunlar bir türlü gündeme gelmiyor.

Eğitimde
54'ncü sıradayız

Sakarya eğitim seviyesinde Türkiye 54'ncüsü olarak yerini korurken, eğitimin seviyesinin üst sıralara yükseltilmesi beklentisi var. Sağlıkta yaşanan sorunların hızlı ve zamanında çözümü, tıbbi cihazların yenilenmesi ve şehir içi trafik karmaşasının biran önce giderilmesi bekleniyor.

İçme suyu sorunu

1 Milyon Sakaryalının içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü suyu İlimiz ve Kocaeli'ni bir süre sonra susuz bırakacak. Ballıkaya Barajı'nın süratle yapımı tamamlanarak Sakarya'ya içme suyu sağlanması elzem haline geldi.

Ulaşım sorunu

Adapazarı ilçe merkezinde trafik sorunu ve caddelerin düzenlenmesi hayatın ve trafik akışının kolaylaştırılması gerekiyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı Uygulanmasını Mecliste görüşe sunulmuş, Plan Komisyona havale edilmişti. Planın zaman kaybedilmeden devreye alınması bekleniyor.

Sağlık alanında çözüm

İlin nüfusu 1 milyona ulaşırken, sağlık alanında hastanelerde 3'ncü basamak yoğun bakım ünitesinde toplam 11 yatak sayısının artırılması, il dışına hasta sevkinin önlenmesi için gerekli alt yapının tamamlanması gerekiyor. Sakarya halkı il il, hastane hastane yoğun bakım aramak zorunda kalmaktan kurtarılmayı bekliyor.

Kamu Hastanesi'nde doktor ve branş doktor açığının giderilmesi, acil servislerde uzman doktor ihtiyacın karşılanması isteniyor.

Sakarya'da büyük eksiklik olan Yara ve Yanık Tedavi Merkezi'nin yanı sıra yara bakımı için içerisinde oksijen tedavi merkezi yapılması gerekiyor.

18 Eylül 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?