15 Temmuz'da valilikteki kameralar ile oynanmış. Bu belli

AK Parti Milletvekili A. Sefer Üstün, “Valilikte kameraların 15 Temmuz olayları anında devre dışı bırakılmasının arkasında kimlerin olduğu mutlaka ortaya çıkarılmalıdır.”


"Valilikteki kameraları TÜBİTAK inceleyecek"


Haberini okumak için tıklayınız

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ayhan Sefer Üstün, ?Sakarya Valiliği'nde kameraların 15 Temmuz olayları anında devre dışı bırakılmasının arkasında kimlerin olduğu mutlaka ortaya çıkarılmalıdır.? Dedi.

Ayhan Sefer Üstün, 15 Temmuz gecesi Sakarya Valiliği'nde, darbeci hainlerin kendilerine engel olmak isteyen vatandaşlara ateş açıldığı 10-12 dakikalık kamera kayıtlarını silinmesiyle ilgili olarak çok önemli açıklamalar yaptı. Üstün açıklamasında: ?Sakarya Valiliği'ndeki kameralar, hainlerin vatandaşlarımıza ateş etmesinden hemen sonra yani 10-12 dakikalık duraksamadan sonra yine hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam ediyor, bunun yapanlar mutlaka bulunmalıdır? diye konuştu.

İŞGAL EDİLMEK İSTENEN TEK VALİLİK SAKARYA VALİLĞİYDİ

Üstün açıklamasında: ?15 Temmuz hain darbe girişiminin Sakarya'daki, daha doğrusu Sakarya Valiliği'nde gerçekleşen en önemli olayı vatandaşlarımızın demokrasi ve vatan sevdasıyla Sakarya Valiliği'ni işgale yeltenen hainlere karşı topyekün saldırıya geçmeleridir. Biliyorsunuz ki Türkiye'de 15 Temmuz'da tertiplenmek istenen darbe girişiminde sadece Sakarya Valiliği işgal edilmeye çalışılmıştır. Burada en önemli durum bu hainlerin kendilerine engel olmaya çalışan vatandaşlarımıza ateş ederek saldırmalarıdır.? dedi

KAMERALAR BİRDEN BİRE NASIL DURDU!

Üstün: ?Olayların zirve yaptığı ve kırılma noktasının yaşandığı yer tam da burasıdır. Darbe suçunun aslında en önemli delilleri de tam da o anda kayda girip yaşanıyor. Sakarya Valiliği'nde meydana gelen alçak işgal teşebbüsünde kameralar kayıt almayı sürdürüyor. Fakat tüm olaylar yaşanırken ne tesadüftür ki en kanlı anların yaşandığı 10-12 dakikalık zaman aralığında Sakarya Valiliği'nde bulunan kameralar birden bire kararıyor! Akılları karıştıran ve doğal olarak soru işareti bırakan durum ise bu kameralar hainler vatandaşlarımıza ateş etmesinden hemen sonra yani 10-12 dakikalık duraksamadan sonra yine hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam etmişler!? şeklinde ifade etti.

O KAMERALAR İLE OYNANMIŞ, BU BELLİ

Üstün açıklamışının devamında ise: ?Burada tam olarak bilinmeyen bir durum söz konusu; hainlerin vatandaşlarımıza ateş açmasından hemen sonra kameralar yeniden çalışmaya yani kayıt almaya devam ediyorlar. Yani Sakarya Valiliği'nde bulunan kameralar olayların başlangıcından itibaren çalışmıyor durumda değiller. Bu kameralar başlangıçtan itibaren kayıt almamış olsa belki bir yere kadar kabul edilebilirdi, fakat kameraların hemen sonra kayıt almaya devam etmeleri aklımıza doğal olarak bu kameralarla oynandığı şüphesini çıkarmaktadır.? Diye konuştu.

KAMERALAR ÇATIŞMA ANINDA DURDURULAMAZ!

?O çatışma anında birilerinin gidip o kameraları durdurma ihtimali olmadığına göre, sonradan bir müdahale olduğu kanaati oluşuyor hepimizde. Zaten mantık olarak da baktığımızda o çatışmanın ve olayların ortasında birilerinin gidip de kamerayı durdurması ihtimali pek de olabilir değildir, bu pek mümkün görünmemektedir. Orada hem vatandaşlarımız hem de darbeci hainler can derdindeydi. Kameraların o anda durdurulup yeniden başlatıldığını iddia edebilecek birileri varsa bu inanılmaz absürt bir açıklama ve savunma olurdu.? Dedi.

GAZİ MEHMET AKYAZICI FARK ETMİŞTİ...

Ayhan Sefer Üstün: ?Eldeki tüm verilere ve duruma baktığımızda bu müdahalenin sonradan yapılmış olduğu anlaşılmaktadır. Kameralardaki bu oynamayı o geceki gazilerimizden Avukat Mehmet Akyazıcı ortaya çıkarmıştı. Akıncı o görüntüleri mahkemede izlerken çatışma anının olmadığını fark ediyor ve kendi vurulma anı dahil hainlerin ateş ettiği görüntülerin olmadığını fark edip mahkemeye itiraz ediyor.?

BU OLAYDA PEK ÇOK SORU İŞARETİ VAR!

?Bu görüntülerin silinmiş olması o güne kadar ne Sakarya Valiliği'nde ne de başka birimlerde fark edilmemiş olması da beraberinde bambaşka soru işaretlerini getiriyor. Dolayısıyla darbe teşebbüsünün belki de en önemli delilinin karartılmış olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hepimiz biliyoruz ki 15 Temmuz'dan itibaren bir ay boyunca FETÖ operasyonlarını yöneten Sakarya Vali Yardımcısı FETÖ'den tutuklandı! Buna benzer oldukça acayip gelişmeleri kamuoyuyla birlikte duyduk ve öğrendik.? Dedi.

BASIN MENSUPLARINI ARAYARAK...

Üstün: ?Bu olanlar işin bir tarafı, öbür tarafa gelince; çok önemli bir iddia ortaya atılıyor ve bazıları bu iddiaları görmezden ve duymazdan gelmeye çalışıyor. Bu iddiaların ortaya atılalı da yaklaşık 4-5 ay oldu. Hatta bazı basın mensupları bu iddiaları dile getirdiklerinde aranarak, yazdıklarınız gibi olmadı öyle değil böyledir olanlar neden böyle yazıyorsunuz? Diyenler dahi olmuştu bunları duyuyor ve biliyoruz. Bu iddiaların tam da araştırılması gerekirken, görmezden ve duymazdan gelinmesi de oldukça tuhaf değil mi? Böylesine önemli ve çok ciddi bir davanın en önemli hatta bir numaralı delilinin karartılmış olma ihtimali iddiaları varken çok da duyarlı bir yaklaşım sergilenememiştir. Bu bakımdan şüphelerimiz de daha da artıyor.

HAİNLER MUTLAKA HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALACAKLARDIR

Ayhan Sefer Üstün: ?Daha önce verilmiş olan bilirkişi raporuna gazilerimiz itiraz etmişti. Daha sonra çok daha etkin ve bu konularda uzman bir kuruma gönderilmesi istenmişti kamera delillerinin. Ümidim TÜBİTAK'tan çok daha açıklayıcı ve tatmin edici bir raporun gelmesidir. Bu kasetin silinip silinmediği veya tahrif edilip edilmediğinin ortaya çıkarılması ve bunu yapanların mutlaka üstüne gidilmesi gerekiyor. Bu kameraların durumu netliğe kavuşturularak şehit ve gazilerimizin kanları yerde kalmamalıdır. Yapılan yargılamaların sonucunda bu alçak hainler mutlaka hak ettikleri cezaları alacaklardır.? Dedi.

08 Ağustos 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12

Mehmet - O saatte başbakan bir tüneldeydi,içişleri bakanı gürcistan sınırındaydı,akp genel başkanı eniştesinden öğrenmişti kalkışmayı,sen nerdeydin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
11

Murat demircioglu - DEĞERLİ YORUMCUMUZ BAHSETTİĞİNİZ HABER YAYINDADIR

http://www.medyabar.com/haber/125967/tocoglu-kibirlenenlerden-olmayacagiz.aspx

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
10

Sakarya54 - millet canını ortaya koyarken siz nerede idiniz o aksam sayın vekil !!!! Sırf gundem olmak icin konusma cabalarınız bize komik geliyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
09

TAVUK ÇOBANI - BOŞ LAFLARA KARNIMIZ TOK SAYIN VEKİL.

BUNLARIN HAK ETTİĞİ CEZA İDAMDIR....

LAKİN SEN İDAMA KARŞI BİRİSİN YA BİZİ DE ASARLARSA DİYE SÖZLÜ BEYANATIN VAR . .

O YÜZDEN BU KONULARDA KONUŞMAMAN SENİN İÇİN DAHA İYİ . ..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
08

harbi sakaryalı - darbe gecesi biz halk olarak oradaydık da eski vekil oradaydı da siz neredeydiniz? kamera kayıtlarını sildiğine göz yumduğunu iddaa ettiğiniz kişi o saatte emniyetteydi onun görüntüleri var onun verdiği mücadelenin görüntüleri var ama maalesef sizin görüntüleriniz niye yok? sabah valiliğe gelip te herşey bittikten sonra kalkıp hesap sormak neyin nesi? hesabı soracak olan gazilerimiz ve o gece orada bulunan halktır. Biz vekil seçerken ülkeyi ve bizi temsil etsin bizim yerimize de mücadele etsin ama mücadele yerine lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıyorlar bir kaç seçilmiş dışında o gece meydanda kimse yok neredeler belli değil, acaba olmadıkları görüntüler de silinmiş olmasın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
07

Sabri Mert Büyük - Sayı vekilim..

Konunun vuku bulduğu 1 sene geçmiş..Ve siz konuyla alakalı yayın organları aylarca yazıp çizdiler.Bir yorum yapmadınız.Bugün Gazi Büyüğümüzün şahitliğinde konu ortaya çıktı diyorsunuz..

Yapmayın sayın vekilim gündem olmak için daha dolu icraat bekliyoruz sizden..Mesela tren şehir içine girecek demiştiniz bugün aynı görüştemisiniz..3 Üniversite ne oldu..Şehir Hastanesi ne oldu..

Sayın REİSİCUMHURBAŞKANIMIZIN Dediği gibi metal yorgunluğu yaşayanlara müsade edeceğiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
05

Sabri Mert Büyük - Sayı vekilim..

Konunun vuku bulduğu 1 sene geçmiş..Ve siz konuyla alakalı yayın organları aylarca yazıp çizdiler.Bir yorum yapmadınız.Bugün Gazi Büyüğümüzün şahitliğinde konu ortaya çıktı diyorsunuz..

Yapmayın sayın vekilim gündem olmak için daha dolu icraat bekliyoruz sizden..Mesela tren şehir içine girecek demiştiniz bugün aynı görüştemisiniz..3 Üniversite ne oldu..Şehir Hastanesi ne oldu..

Sayın REİSİCUMHURBAŞKANIMIZIN Dediği gibi metal yorgunluğu yaşayanlara müsade edeceğiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
03

Siz neredeydiniz acaba - O saatlerde siz neredeydiniz acaba, sabaha karşı valiliğe çıkıp gelmekle olmuyor bu işler, Sakarya Valiliği neden basıldı adamlar Vali Coş'u istiyordu , Valimiz mücadeleci Valimiz bizim ,Komutan adam , onda biri mücadele edemediniz kardeşler ya, ya burdanda paye çıkarmaya çalışıyorsunuzya ah kardeşim ah ya

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
02

bırak bu işleri - haber başlığını okuyunca bende çok önemli konu diye düşündüm sonra baktım cacık olmaz sadece ayhan seferin gündeme gelmek için söylediği üç beş boş laf.sanki sadece kamera valilikte var.sen geç bunları nasılsa hakimler savcılar bu işin peşinde.sen asıl AK PARTİ disiplin kurulu üyesi olarak İLÇE TEŞKİLATLARINDA millete kan kusturan partiyi rezil rüsva eden reisin emanetine hainlik edenler hakkında sana verilen isim listesini işleme koyacağına nasıl da sümen altına attın ondan bahset AYHAN SEFER ÜSTÜN efendi ;seninde suyun ısındı bakalım senin hakkında reise giden bilgileri sümen altı yapacak birini bulabilcekmisin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47
01

önce-adalet - Bende Sakaryali bazı vatandaşlara teşekkür ediyorum. Onlar askerlere darbe olduğunu söylemeselerdi onları arayipta " kaçın oradan darbe oluyo" diye uyaran kimse olmayacaktı

O görüntülerin ortaya çıkmasını en çok darbeylede fetöylede alakasi olmayan biz asker aileleri istiyoruz. Çünkü o gece tatbikat dendiği için mühimmat almayan valiliğe götürüldüğünde de valilik kampüsüne dahi yaklaşmayan olayların yaşanmadığı yerde vatandaşlardan darbeyi öğrenince hemen en yakın polis karakoluna giden askerlerin elinde atış artığına rastlanıyor ama ne hikmetse vatandaşların yaralandığı yerdeki askerlerin elinde atış artığına rastlanmiyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 00:47Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?