Başkan Toçoğlu Çaybaşı Yeniköy'de

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, mahalle ve köy ziyaretlerine devam ediyor, esnaf ve vatandaşlarla buluşarak istişarede bulunuyor.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Erenler Çaybaşı Yeniköy sakinleriyle buluşan Başkan Toçoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak çevreye büyük önem veriyor, çevre yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalarla en temiz kent seçildik. Çevreyi kirleten, çevreye zararlı yatırımlara asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz." dedi.

Başkan Toçoğlu, Erenler ilçesine giderek Çaybaşı Yeniköy sakinleriyle buluştu. Mahalle sakinlerinin istek ve şikâyetlerini dinleyen Toçoğlu, talepleri tek tek not aldı. İstişarenin önemine değinen Başkan Zeki Toçoğlu, "İstişareyi çok önemsiyoruz. Hizmetler götürürken, fark edemediğimiz, eksik bıraktığımız çalışmalar tabiî ki olabilir.

Hemşerilerimizle buluştuğumuzda bize bu eksikleri bildiriyorlar, onların görüşleri bizim için çok önemli. Biz milletimizin emanetiyle şehrimize hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. Şehrimizin her yerinde eşit hizmet götürmek için geceli gündüzlü çalışmalar yapıyoruz. Hamdolsun çalışmalarımızla şehrimiz daha da güzelleşiyor. Çaybaşı Yeniköy her zaman bizim yanımızda oldu. Çaybaşı Yeniköy'ün bizim gönlümüzdeki yeri ayrıdır. Herhangi bir sorununuz varsa her zaman bize iletebilirsiniz. Bugüne kadar gösterdiğiniz ilgi ve alakadan ötürü size teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yeni Büyükşehir Yasası
Yeni Büyükşehir Kanunu'ndan bahseden Başkan Zeki Toçoğlu, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar şehrimizi daha da güzelleştiren çalışmalara imza atmanın sevincini yaşıyoruz. İl sınırları Büyükşehir sınırları oluyor. Yeni Büyükşehir Kanunu ile hizmetler tek elden yürütülerek daha da artacak. Yeni kanunla birlikte kaynaklar israf edilmeden, bir imar bütünlüğü sağlayarak güzel Sakarya'mızı hayırlı hizmetlerle buluşturacağız." şeklinde konuştu.

Çevreyi kirletenleri denetliyoruz

Modern bir şehir için yaşanabilir çevrenin önemine dikkat çekerek konuşmasını sürdüren Başkan Toçoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak çevreye önem veriyor, çevre yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalarla en temiz kent seçildik. Çevre Koruma ve Kontrol Dairemizin, çevreyi kirleten, çevreye uygun olmayan imalat yapanlar için denetim uygulama hakkı var. Sosyal yatırımlar günümüzde daha çok önem kazandı. Fabrikalar içinde çevreye önem veren ve çevre ödülü alanlar var. İşletmelerin çalışmalarına devam ederken çevreye önem göstermesi gerekir. Çevreyi kirleten, çevreye zararlı yatırımlara asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Muhtar'dan Teşekkür

Çaybaşı Yeniköy Muhtarı Osman Çap, kendilerini ziyaret ederek taleplerini dinleyen Başkan Zeki Toçoğlu'na teşekkür etti.

19 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?