Toçoğlu 'Çok işimiz var!'

Değirmendere Köyü'nü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Yaşadığımız çağ, değişim ve dönüşüm çağıdır. Amacımız şehrimizin bu değişim sürecine ayak uydurmasını sağlamaktır. Kaybedecek vaktimiz yok, zamanın da telafisi yok" dedi

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Belediye Başkan Vekili Osman Aydın ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira ile birlikte Erenler Değirmendere Köyü'nü ziyaret etti. Köyde kılınan Akşam Namazı'nın ardından hep birlikte köy kahvesine geçen heyet, burada Değirmendere Köyü Muhtarı Mehmet Akgül ve köy halkından talepleri dinledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Değirmendere'nin asfalt sorununun çözüldüğünü dile getiren Muhtar Akgül, "Büyükşehir Belediye Başkanımız öncelikle köyümüze hoş geldiniz. Bugüne kadar Değirmendere köyü olarak sizlerle her zaman sıcak bir ilişkimiz oldu. Her zaman bize destek oldunuz. Bu yardımlarınız için özellikle asfalt konusunda verdiğiniz desteklerden ötürü sizlere köyümüz adına çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Değirmendere'nin eksikleri gideriliyor

Muhtar Akgül'ün ardından bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Değirmendere köyünün asfalt sorununu çözmelerinin kendi asli vazifeleri olduğunu belirtirken "Değerli Değirmendereli ağabeylerim, kardeşlerim hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak 10 ilçede hizmet götürüyoruz. Bu 10 ilçenin köylerini güzelleştirmek, mahallelerini geliştirmek, en temel ihtiyaçları gidermek bizim vazifemiz, görevimizdir. Daha önce Değirmendere köyünü ziyaret ettiğimizde bize bazı sıkıntılardan söz etmiştiniz. Bugün çok şükür bu sıkıntıların büyük bir kısmını halletmiş bulunmaktayız. Bu amaçla tekrar bir araya gelelim, neler yaptıklarımızı görelim, ayrıca neler yapmamız gerektiğini de öğrenelim diye bugün sizlerle bir araya gelmiş bulunmaktayız." dedi.

Kaybedecek vaktimiz yok

Dünyanın her yerinde büyük değişimler yaşandığını hatırlatan Başkan Toçoğlu, "Değerli kardeşlerim gazeteleri okuyoruz, tv izliyoruz, interneti takip ediyoruz ve görüyoruz ki dünyada büyük değişimler yaşanıyor. Hiç bir şey eskisi gibi yerine durmuyor. Her yeni bir gün önceki günden daha farklı şeylere vesile oluyor. Bu arada ülkemizde, şehrimizde, ilçelerimizde, köyümüzde bu değişimden etkileniyor. Bunun için bu süreci iyi okumalıyız. Geleceğimiz için, çocuklarımız için, daha güvenli bir şehir için çok çalışmak zorundayız. Amacımız şehrimizin bu değişim sürecine ayak uydurmasını sağlamaktır. Kaybedecek vaktimiz yok, yapacak çok işimiz var, zamanın da telafisi yok. Gelişen, hızla büyüyen Sakaryamız'da asfaltsız yolu olmayan, arıtılmamış su içen, kanalizasyon sorunu yaşayan tek bir köyümüz olmamalı. Eksikleri tek tek gideriyoruz. Bu sorunları çözüp çok daha büyük işler yapmak durumundayız. İşte bu büyük hizmetleri sizlerle, sizlerin desteğiyle ve dualarıyla gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

20 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?