Belediye Meclisi köylere hizmet kararı aldı

Kaynarca Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Zeynur Özel başkanlığında 7 AK Parti ve 2 Demokrat Partili Belediye meclis üyesinin katılımı ile yapıldı.

Gündemdeki 8 maddenin görüşüldüğü toplantıda 2012 Yılı Faaliyet Raporu da okundu ve görüşüldü. Yapılan Encümen seçiminde aday olan Seçkin Kanyılmaz ve Yusuf Mut yeni encümen üyesi oldular. Meclis Başkan Vekili yedek üyeliğine ise oy birliği ile Meclis Üyesi Nail Usta, Meclis Katip yedek üyeliklerine ise Ramis Memiş ve Kenan Akcan seçildiler.

Toplantıda ayrıca Büyükşehir Kanunu ve 6360 sayılı yasa ile köylere yatırım ve hizmet yapılabilmesi için Belediye Başkanı ve encümene yetki verilmesi konusu görüşüldü.

Belediye Başkanı Zeynur Özel, köylerden gelen hizmet taleplerini resmi olarak karşılamakta zorlandıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Köylerimizden yol ve diğer bazı konularda yapılan hizmet taleplerini gerçekleştirebilmemiz için böyle bir yetkiye ihtiyacımız var. Biliyorsunuz tüm köylerimiz Sakarya Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alındı ve Kaynarca Belediyesi olarak biz hizmet götüreceğiz. Bununla ilgili olarak asfalt çalışması yapabilmek için de bu yıl için 100 bin lira da bütçe ayrılmasını teklif ediyorum."

Kaynarca'ya bağlı 41 köye hizmet götürülmesi Belediye Başkanı Zeynur Özel'in teklifi oy birliği ile kabul edildi. Vatandaşların dilekçelerinin de görüşüldüğü toplantıda Kaynarca Belediyesi'ne ait eski pasajın yap işlet devret usulü ile kiraya verilmesi de görüşüldü. Aylık bin lira kira bedeli üzerinden 5 yıl süre ile kiraya verilmesine karar verildi.

03 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?