Müteahitlerin arsa sıkıntısı!

Müteahhitler Birliği Şube Başkanı Kadir Savaş kat uygulamasından dolayı özellikle arazi açısından büyük sıkıntıların yaşanmaya başladığını ve yakın zamanda konutlaşmanın başka bölgelere kayabileceğini söyledi.

Müteahhitler Birliği Sakarya Şubesi üyeleri Kadir Savaş başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Kadir Savaş, 2 kat uygulamasından dolayı özellikle arazi açısından büyük sıkıntıların yaşanmaya başladığını ve yakın zamanda konutlaşmanın başka bölgelere kayabileceğini söyledi.
Genel kurul ilanı için bir araya gelinen toplantıya Başkan Kadir Savaş başta olmak üzere Başkan yardımcısı Ahmet bayrak, Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Baş, Yönetim Kurulu üyesi Yılmaz Dünya ve Müteahhitler Birliği genel üyeleri katıldı...
Kahvaltı ve sohbet havasında geçen toplantıda bir açıklama yapan başkan Kadir Savaş, 17 Mart 2012'de genel kurul yapacaklarını ve onu duyurmak için toplandıklarını ifade ederken seçimde yeniden aday olacağını söyledi.

Başkanlığı süresince özellikle Büyükşehir Belediyesi, Serdivan Belediyesi ve Satso'dan büyük destek gördüklerini söyleyen başkan Savaş, 2 kat konusunda Büyükşehir belediyesinin kararı arazi açısında sıkıntı yarattığını vurguladı. Sakarya'nıninşaat geleceği hakkında da bir açıklama yapan Müteahhitler Birliği başkanı Kadir Savaş, "son yıllarda Serdivan ilçesi konut açısından büyük aşama gösterdi fakat belirttiğim gibi 2 kat uygulaması arazi açısından sıkıntı yaratıyor. Serdivan ilçesi de dahil olmak üzere araziler artık dolma noktasına geldi diyebilirim" dedi.
Konutlaşmada yeni bölgeler oluşacak mı sorusuna Başkan Savaş, "zaten müteahhit arkadaşlarıma yeni bölgeler önerdim yakın zamanda o bölgelerde çalışma yapmaya başlayacağız" dedi ancak bölgenin ismi hakkında bir açıklama yapmadı.
Müteahhitler Birliği olarak bir konfederasyon oluşturma çalışması içinde olduklarını da vurgulayan başkan Kadir Savaş, oluşacak konfederasyonda birlik başkanı yönetim kurulunda yer alacak ve birlik yönetim kurulu üyeleri de konfederasyonun kurul kadrolarında yer alacak dedi.

Haberin Videosu

19 Şubat 2012 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?