Cumhurbaşkanı 16 ilçenin adayını tanıttı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde Sakarya'da yarışacak ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+67
Video için play'e tıklayın

MEDYABAR.COM

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya ziyareti kapsamında ilk olarak Karasu ilçesinde kurulacak olan BMC Fabrikası'nın temelini attı. Burada düzenlenen coşkulu törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi Bakanı Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte temel atma butonuna basan Erdoğan, daha sonra Karasu'dan ayrıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu programın sonrasında günler öncesinde açıklandığı gibi Ak Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın 16 ilçe adayını açıklamak için Serdivan'daki Sakarya Spor Salonu'na geldi.

Salonun yanında bulunan piste helikopterle geniş güvenlik önlemi altında gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday tanımı için salona giriş yaptı.Cumhurbaşkanına burada bakanlar ve hükümet yetkilileri eşlik etti. Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, il yönetimi ve salonu tıklım tıklım dolduran partililer Erdoğan'ı büyük bir coşkuyla karşıladı.İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir adayı Ekrem Yüce ve mevcut Büyükşehir Başkanı Zeki Toçoğlu konuşma yaptılar...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde Sakarya'da yarışacak ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Ekrem Yüce'yi daha önce AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Spor Salonu'nda partisinin ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıya katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Tüm ilçelerde AK Parti'li belediye başkanının bulunduğu Sakarya'da Arifiye, Geyve, Karapürçek, Kocaali, Pamukova, ve Serdivan'da mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildi.Böylelikle Adapazarı ilçe belediye başkan adayı Mutlu Işıksu, Akyazı ilçe belediye başkan adayı Bilal Soykan, Erenler ilçe belediye başkan adayı Fevzi Kılıç, Ferizli ilçe belediye başkan adayı İsmail Gündoğdu, Hendek ilçe belediye başkan adayı Ali Kemal Sofu, Karasu ilçe belediye başkan adayı İshak Sarı, Kaynarca ilçe belediye başkan adayı Murat Kefli, Sapanca ilçe belediye başkan adayı Özcan Özen, Söğütlü ilçe belediye başkan adayı Koray Oktay Özten oldu.

- İl başkanı ve ilçe başkanları aday oldu

AK Parti, eski il başkanı Fevzi Kılıç'ı, eski Hendek ilçe başkanı Ali Kemal Sofu'yu, eski Karasu ilçe başkanı İshak Sarı'yı ve eski Kaynarca ilçe başkanı Murat Kefli'yi, belediye başkan adayı olarak gösterdi.

- AK Parti Taraklı ilçesinde aday göstermeyecek

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Taraklı ilçesinde aday göstermeyerek MHP'nin adayını destekleyecek. İbrahim Pilavcı, Cumhur İttifakı'nın adayı oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak AK Parti'nin Sakarya'daki 15 ilçe belediye başkan adayları alfabetik sıraya göre şöyle:

Adapazarı: Mutlu Işıksu
Akyazı: Bilal Soykan
Arifiye: İsmail Karakullukçu
Erenler: Fevzi Kılıç
Ferizli: İsmail Gündoğdu
Geyve: Murat Kaya
Hendek: Ali Kemal Sofu
Karapürçek: Orhan Yıldırım
Karasu: İshak Sarı
Kaynarca: Murat Kefli
Kocaali: Ahmet Acar
Pamukova: Cevat Keser
Sapanca: Özcan Özen
Serdivan: Yusuf Alemdar
Söğütlü: Koray Oktay Özten
- Toplantıda, MHP'nin açıklanan belediye başkan adayının ismi:
Taraklı: İbrahim Pilavcı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

TEŞKİLATLARA ÖNEMLİ TALİMAT

"Sakarya'nın bu seçimlerde de tercihinia hizmet siyasetinden gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum. Ak Parti kadroları bu seçimlerde Sakarya'da daha çok koşturacak çalışacak insana ulaşacaka ve bir kez daha partimizin bayrağını en yukarda dalgalandıracaktır.Tabi Sakarya'ya gelipte rahmetli Necip Fazıl üstadımızın Sakarya şiirini hatırlamamak mümkün mü? İnsan bu su misali kıvrım kıvrım akar ya bir yanda akan benim öbür yanda Sakarya. Su iner yokuşlarda hep basamak basamak benimse alın yazım yokuşlarda susamak. Sakarya her dönemde olduğu gibi bu dönemde bu büyük davanın yükünü omuzlamaya talip olmuştur. Biz de Sakarya'nın yaptığı fedakarlıklara karşı diyoruz ki her alanda olduğu gibi belediyelerde en iyi hizmete bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hakediyor. 31 Mart seçimlerinde Ak Parti teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor. Sadece seçmen kütüklerini sağlam bir şekilde takip ettiğinizde dahi yapacak çok işimizin olduğu ortaya çıkıyor. Askıya çıkan seçmen kütüklerini incelediğinizde Ak Parti üyelerinden 504 binin burada kayıtlarının olmadığını gördük. Bu seçimde 1 milyon genciimiz bu sene oy kullanacak. İLk defa oy kullancak kişi sayısı Sakarya'da 12 binden fazla. Bir öneki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı 16 bin, önceki seçimlerde oy kullanıp bu kez olmayanların sayısı 11 binin üzerinde. Hem Sakarya için hem ülkemiz için bunların hepsi ciddi rakamlar. Listelerdeki bu farklılıkları doğru şekilde takip edip gerekeni yaparsak milletin gönlünde ayrı bir yere sahip olabiliriz. Buradan bir kez daha talimat veriyorum seçmen kütüklerinde isimleri olmayanları bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Adresi değiştirip ilinize gelen üyelerinize de yardımcı olacaksınız. Oy verme hakkına ulaşan her gencimize ulaşıp onları bilgilendirecek kendilerini partimize siyaset yapmaya davete edeceksiniz. Bunlarıa yaparsanız Ak Parti'nin 31 Mart'ta önünde yeni bir dönem açılacaktır. Sakarya 31 Mart seçimlerinde sandıkları bir kez daha patlatıyor muyuz? Gönül belediyeciliğiyle şehrimizi geleceğe taşımak için gece gündüz çalışıyor muyuz?"

KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ

"Biz gittiğimiz her yerde eserlerimizle konuşuruz. CHP laf, öyle mi? Birileri gibi iftiranın yalanın çifkefliğin gölgesine sığınmıyor yapacaklarımızı milletimizle paylaşıyoruz. Bugün Karasu'da dev bir tesisin temellerini attık. Bay Kemal'in inşallah izlemiştir izlememişse akşam haberlerinde falan izlesin. Bak ne diyor CHP belediyeciliğinde nefes alamıyorum, maaşımı alamıyorum, grev yapıyorum diyor. Hakikaten CHP belediyeciliği bu. Ak Parti belediyeciliğinde bunların hiç biri yok. Kale içerden feth edilir. Bu ne demektir, bir teşkilatın kadınları evelallah ayaktaysa kapı kapı dolaşıp toplumun hanımlarıyla el ele oluyorsa bu teşkilat iktidardır. Gençliktea bir teşkilatın dinamosudur. Beraber yürüdük biz bu yollarda. Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana her şey Sakarya'yı hatırlatıyor. Yanlışa yanlış demek eksiğe eksik demek bizim siyaset anlayışımızın temelini oluşturur."

SAKARYA YATIRIMLARI: 24 KATRİLYON HARCANDI

"Türkiye'de siyasetin boş lafla değil eserle yatırımla olur diyoruz. 16 yılda Sakarya'ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Yaptığımız yatırımların toplam tutarı, söylemeniz lazım 24 katrilyon. 16 yılda sadece Sakarya'ya yatırım yaptık. Bunu teşkilat olarak kadın kolları gençlik kolları hep anlatmanız lazım. Bay Kemal'in böyle bir derdi yok yatırım falan yok onun zaten SSK'da genel müdür olduğu zaman hastanelerin hali ortadaydı. Şimdi sağlıkta farklı bir dönem yaşanıyor. Bu kaynakla eğitimde 4 temel direk üzerinde Türkiye'yi yükselteceğiz dedik. Eğitim, sağlık, adalet, ulaşımla, tarımla ve diğer birimlerle. 9 bin 930 kişilik yurt binasını devreye soktuk. Sakarya'da yeni üniversite kurduk, 28 bin seyirci kapasiteli stad ve sosyal tesisler inşa ettik. Sakarya'nın Süper Lig'e çıkması lazım. Stadyum var ama şu anda PTT'de. Son 16 yılda Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine toplam 1,3 katrilyon sosyal yardım, 17'si hastane 47 eser yaptık. 200 yataklı kadın doğumun da aralarında olduğu 6 tesisin inşası sürüyor. Bin yataklı şehir hastanesi sürecinin ihalesi sürüyor, yapıp inşaatını başlatacağız. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum gelin bu oyunu bozun. Bak Cumhur İttifakı var bunun karşısında bir Millet İttifakı var bunlara gereken dersi 31 Mart'ta vermemiz lazım. TOKİ aracılığıyla 7 bin konutu sahiplerine veridk, 133 km olan bölünmüş yolu 401 km'ye çıkardık. Kuzey Marmara süratle devam ediyor, otoyolun tüm etapları önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlanacak. Kaynarca, Karasu ve Kocaali'de bölünmüş yolun tüneliyle birlikte hizmete alıyoruz önümüzdeki yıl. Ankara, İstanbul YHT hattı hizmet veriyor. Hızlı tren fabrikası kurduk, modern araçları üretiyoruz. Tarihi ipek yolunu raylı sistemle yeniden canlandıracak olan köprü, havayolu, Halkalı Hızlı Tren projemiz şehir kapsıyor. Karasu Limanı'nı tamamlayark işletmeye açtık. Adapazarı Karasu'yu bağlayak demiryolu projeleri devam ediyor. 2 baraj, 1 gölet ve 3 baraj ve 5 gölette inşa ediyoruz. Çiftçiye bugüne kadar 1 buçuk milyar tarımsal destek verdik. Bu hizmetleri önümüzdeki dönemleri daha da arttıracağız. Sakaryalı kardeşlerimizin 31 Mart'ta da hizmete devam diyeceğine inanıyorum"

TANK PALET'LE SAKARYALI 10 BİN KİŞİYE İŞ

"Türkiye'nin savunma sanayisinde geldiği nokta önemli daha ileriye gitmek için pek çok adımı atmamız gerekiyor. Birileri ülkemizin önünü kesmek için her türlü yolu deniyor. CHP'liler Arifiye'deki Tank Fabrikamızla alakalı bizler burada satış değil özelleştirme değil bu projeyle ilgili daha ileri bir modernizasyon olabilmesk için işletme devri yaptık BMC'ye. 25 yıllığına verdik. Ne yapacak? BMC buraya 50 milyon dolar yatırım yapacak. Daha modern bir tesis olsun ve bu modern tesiste tankların araç gerecin modernizasyonu en ileri şekilde yapılsın. Burada çalışanlar çıkarılmayacak, özlük haklarında düşme olmayacak. 2 yıl sonra Karasu biter bunların içinden oraya gitmek isteyenler olacak buyursunlar gitsinler. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil üzümü yemek. Tanklarımızı yapıyoruz bakımlarını da burada yapalım. 10 bine kadar oraya eleman alacağız. Bu elemanları Sakarya'dan alacağız. Birileri çıkıyor bu CHP zihniyeti bunun önünü kesmeye çalışıyor. Bunların bütün derdi bir yerde bir şeyin temelini mi atıyorsunuz onun önünü kesmek. Yüklenince birileri rahatsız oluyor, hemen suçu yüklüyorlar. Bildiğiniz gibi hala kendi savaş uçağımızı üretmek için çırpınıyoruz onu da yapacağız. İman ve azim öyle bir şeydir ki, tekeden bile süt çıkartır. Bir yandan F-35'in yapımına ortak olduk diğer yandan kendi eğitim uçağımızı geliştirdik. 1930'lu yıllarda üret üretiliyordu. Dönemin yöneticilerinin ferasetsizliği sebebiyle fabrikaya verilen siparişler iptal edilmiş, ihracat askıya alınmıştı. Özal'ın kıpırdamaları arzu edilen yere ulaşamamıştır. Şu ana kadar geldiğimiz sınırlı durumda bile savunma sanayinde geldiğimiz noktayla ne kadar katma değer sağladığını gördük."

FABRİKALARDA ÖZEL SEKTÖR MANTIĞI

"TSK'ya bağlı Vakıf şirketleri nispeten özel sektör mantığıyla çalışıyor olmasına rağmen onlardan dahi istediğimiz verimi alamıyoruz. Eğer savunma sanayinde verim almak istiyorsak özel sektörün dinamikliğini ve açıklığını kullanmak zorundayız. Bir ürünün tasarımı, geliştirilmesi, üretimi mümkünse gerekirse daha çok para harcayıp bunu yapacağız. Hiç bir ürün yurt dışından hazır alınmayacak. Bu ülke ne çektiyse hazırcılıktan çekmiştir artık bu devri kapatıyoruz. Sadece tanklarımızda uçaklarımızda kullandığımız motorların hikayesi bile kendi göbeğimizin kesmemiz gerektiğini anlatmaya yeterlidir. Ürünlerimizi başkasına bağlı kalarak elde ediyorsak eninde sonunda bizi o attan indiriyorlar. Kamu elindeki fabrikaların daha farklı yöntemlerle işletilmesiyle ilgili değerlendirmeleri yapıyoruz. Müteşebbislerin arkasında artık yerli ve milli tasarım geliştirme ihracat için atılan her türlü adıma destek veren bir cumhurbaşkanı vardır. Şu anda savunma sanayide yılda 2 milyar dolar ihracat yapabiliyoruz. Sakarya eskiden beri bu işlerin merkeziydi. Önümüzdeki dönemde daha büyük adımlarla Sakarya sanayideki gücünü yükseltecektir. Sakarya 31 Mart'ta tercihimizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz?"

İçişleri Bakanı Süleyan Soylu:

"31 Mart seçimlerine yönelik bugün ülkemin en güzel şehirlerinden birisi olan Sakarya'daki toplantını partiye hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz topraklarımız vatanımız olananüstü dönemlerden geçti. O zaman kararsızdık, güçsüzdük, endişeliydik, çocukluğumuzdan beri dilimizde bir şey pelesenk oldu bu makus talihi nasıl yeneceğiz, tersine çevireceğiz diye düşündük. O gün ve o günlerde güçsüzdük bugün güçlüyüz. O günlerde endişeliydik, artık değiliz. 2023-2053 ve 2071 hedefleriyle birlikte yarınlara umutla bakıyoruz. Önümüzde koskoca bir 4 buçuk yıl var, o sürede dünyanın her tarafında elini size uzatmış sizden güç bekleyen destek bekleyenlere karşı dava arkadaşlarımızla birlikte 31 Mart'a kadar kapı kapı dolaşıp Sakarya'da da rekorlar kıracağız ve dünyaya medeniyetimizi nakşetmenin sözünü veriyor hepinizi selamlıyorum."

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz:

"Hoşgeldiniz diyor hazirunu selamlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım Sakarya sizi bir başka seviyor. Buraya çok büyük yatırımlar yaptınız. Bugün temelini attığımız fabrikayla Sakarya'yı savunma sanayinin üssü haline getiriyorsunuz. Depremle yerle bir olmuş bu kenti yeniden ayağa kaldıracak adımları peş peşe attınız. Sakarya'yı değiştirdiniz dönüştürdünüz geliştirdiniz. Milletimiz sizi bir başka seviyor. Zira 2002'den önce solunum cihazına bağlı olan ülkeyi bu cihazdan çıkarıp ayağa kaldırdınız yürüttünüz hatta koşturuyorsunuz. Geldin de bizlere can oldun sanki, damarda dolaşan kan oldun sanki, huzurda olduğumuz an oldun sanki, bizim kabul olmuş duamızsın diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum."

13 Oca 2019 - 15:45 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.280.457 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

56

Yazık oldu - İstişareler sonucu adaylarımızı açıklıyoruz ... Merkez ve arifiye adayı olan iki şahsın , kimle istişaresi yapılmış ise bu ikisi aday olmuş ... Vay be ... Ak parti belediyeler kaybetmediği müddetçe , gerçek seçmen ile istişare yapmayacak anlaşıl dı ... Bir vekil sayısı düşmesine rağmen ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
55

Giyveli - Geyvede Kayaya tosladınız gene. Ne oldu garipler... Beş benzemez bir yerde... Gene Kayaya tosladılar. Geyve Kaya gibi sapasağlam maşallah.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
53

Hasan - Usa vatandaşı merve kabakcinin akrabalarından yokmuydu aday

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
51

Sakaryalı54 - Eyyy MHP bu halemi dusucektin..hani peşinde yıllardır kostugumuz ülkümüz ne olacak ideolojik fikirlerimiz..benim ülküsü uğruna öleceğim parti aday gösterme ferasetinde bulunamıyor..Bozkurt işareti yapmak için bile izin isteniyor..yere batsin sizin demokrasiniz..Dokuz ışığın gölgesinde güneşli günler gormeyin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
50

İnanmam - Mhp'nin tabanı bu saatten sonra oy verecekler mi? Yada şöyle diyelim; Mhp'nin il ve ilçe yönetimleri tabanına nasıl? Bir açıklamada bulunacaklar, merak ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
49

sakaryalı - Yapılan bunca yatırımı biz niye göremiyoruz. üstünü çarşaflamı kapladınız.

-kadın doğum ve çocuk hastanesi 1 seneyi aşkın kaba inşaat halinde beklemekte

-Adapazarı- Karasu tren hattı inşaatında, otlar yerine ağaçlara bıraktı..... daha niceleri

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
48

Yarbay - Reis kapi kapi dolascan diyonda arifiyede gittigimiz kapida ne anlatacaz arifiyeye ne yaptik ne kazandirdik..bir ilce hastanemiz 24 saat acik saglik ocagi yok tramvayimiz calismadi ulasim sorun koylere mahallelere yolumuz yok yollar cukur bozuk kapali pazar yerimiz yok berbat..otopark ilcede yok.onune gelene ruhsat insaatlar merkeze doldu.innovia mezarligi merkezde pislik halde.ne bir caddemiz bulvarimiz carsimiz var ne acmak icin dukkan yada alan.arifiye bitti baskan oy almak istemek kimin haddine.ama nasil olsa son donemim dersin gecersin millet bunuda ceker baskan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
47

Hasta yakini - Yetkililerden rica ediyorum. Sakaryada tip fakultesi var . Universite hastanesi var ama cocuk nefrolojisi doktoru yok. Bu konu ile alakali kocaeli umuttepeye sevk ediliyoruz. Basit bir sonuc gostermek icin 100 km yol katediyoruz. Hangi cagda yasiyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
46

Batıkan gazoz - MHP il başkani olan O şahsın bu fotoğrafta ne işi var gülerek poz veriyor birde tabanı akp olan ve 4 senelik bir geçmişle MHP il başkanlığına getirildi . Bu partiyi siz ve sizin gibiler yüzünden sakaryamizda yok olma yolunda ilerliyoruz Siz bizim dava arkadaşımız değilsiniz olmassinizda ..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
45

Erenlerli - Acaba Fevzi kılıç denilen sahış Erenler?e hiç gelmişmiki aday yaptınız yolunu bilirmi sakaryaya aday sakaryalı olmalı diyordunuz ne oldu yorgan işide bitti demekki

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
44

Deli ak partili - Arifiye geyve hendek ilcelerini kaybettik sanirim.yokmuydu baska adam.cokmu memnunduk arifiyeden...geyve ayni geyve...héndek zaten mhp aliyodu...en azindan arifiye geyve degismeliydi bence.oy oranlarindan anliyacaz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
43

Hakyediniz - Mhp il başkanı Ahmet Ziya Akar bu sözlerim sanadır.Kendi aday adaylarına bir telefon dahi açacak yüzün yokken tanıtım toplantisina koşmuşsun.Mhp nin ilçe adayları aylardır maddi manevi emek harcadılar.Bu insanlara ittifak olabilir deyip bi bildiri yasaydınızda bu insanların emekleri boşa gitmeseydi.Hala adayları ne aradığinız var nede toplantı yaptığınız var.Bu adayların durumları ne olacak nasıl bi yol izlenecek bi açıklama yapın.Adaylarda,seçmende ne yapacağını şaşırmış durumda.Böyle bir ittifak nasıl olabilir.Herkes neden ilçelerde kendi adayıyla girmedi.Büyükşehirde Akp Ekrem Yüce desteklenirdi.Bunca insanın aylardır emeği var.Bu insanların mağduriyeti giderilmelidir.En kısa zamanda basın açiklaması yapmalısınız.Saygılar...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
42

Alimsevim - Maşallah MHP il başkanıda pek yakışmış.Bu tabloyu bol bol görürüz artık.İlçe Başkanı değiştirilen ilçelerde de kendileri çalışır.Malum teşkilatlar çalışmıyor.Allah sizin zihniyetinizdekileri ıslah etsin Beceriksizler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
41

Haktan Güneş Yıldız - ÖNEMLİ NOT: AK Partis sanki seçim kazanılmış gibi bir algı var. AK Partinin en büyük rakibi ekonomik kriz ve de kendisi. Ancak MHP tabanı küstü. Sakarya'da tek MHP adayı 17-0 tezini çürütecek. halk sandığa gitmeyecek, gitse bile geçerriz oy atacak. AK Parti kazansa bir oyu düşecek. Artık oy düşe düşe kazanıyor. Çekirge bir sıçrar misali. 2023'ü görümüyüz bilemem. Ama işimiz AK Partili veya AK Partisiz çok zor hem de çooook Zor

AK Parti yerel seçimde en büyük rakibinin CHP olmadığının farkında ve çalışıyor.

Alıntıdır.

https://www.posta.com.tr/yazarlar/candas-tolga-isik/ak-partinin-yerel-secimde-rakibi-chp-degil-ekonomi-2081253

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
40

Ak partili - Su kadroya bakiyorum Ak partinin sakaryada işi zor.ben reisi deli gibi seven biriyim.ama bu sehri 6 vekilden 4 dusuren simdide su baskan kadrosunu hazirlayan yandas adamlarin sakaryada ismi hertürlü işi karismis isimlerini yazan ali ihsan yavuz bu secimin suclusudur.bu boyle biline.reisim sende kusura bakma buyuksehir ekrem yuce haric gerisinden birsey olmaz.ben sahsen arifiyede ak partiye oy vermicem.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
39

Sakaryalı - Bedavaya boy boy fotolar çekilmeyin kımse vermıyecek artık karadenizlilere doyduk ali ihsan bey sen reisi bitireceksin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
38

Birisi - Ferizli ilçesine gerçekten hayırlı olsun.hizmet etmek için gecesini gündüzüne katacak İsmail Gündoğdu abimize başarılar diliyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
37

Yavuz selim - Sayın başkan gene aldandı ne kadar işe yaramaz adam varsa onları belediye başkanı adayı yaptı gecmis olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
36

Sakaryalii - 1999 öncesi Emeklilikte yaşa takilanlari hafife almayın Ak partili mhp li kardeşlerim bizlerde hakkımızı aradığımiz için sadece facebook ta üye sayımiz 1,5 Milyona ulasti 5 milyon kademeli eyt li Aileleri ile 15 milyon yapıyor.Bu sayı Türkiye secim sonucunda belirleyici olacaktir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
35

Pamukovalı - KESER REİSİN KULAĞINA FISILDADI MARKETCİDEN ALLAH RAZI OLSUN DİYE?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
34

barbaros - serdivan'ın sadece merkezden ibaret olmadığını yusuf alemdar'a bu seçim hatırlatacağız. beşköprü ye hizmet gelmemesinin cevabını sandıkta vereceğiz. ben ak parti seçmeniyim ve 3 oyum var. yusuf alemdar a verecek oyum yok.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
33

Vatan aşığı - Gönül belediyeciliğine vurgu yapıp da Karasudan İshak Sarı?yı aday göstermek arasında sizce de bir çelişki yok mu? Bu söylemle birlikte cumhurbaşkanımızın, yanlış yönlendirildiği aşikardır. Karasu halkı 2009?da Ak Partiye gereken cevabı verdiği gibi 2019?da da verecektir. Bu da bize gösteriyor ki 10 yıllık zaman diliminde Ak Parti hatalarından ders çıkaramamıştır. Velhasıl kelam Mehmet İspiroğluna şayet rakip seçme şansı verilseydi şüphesiz İshak Sarıyı seçerdi. İspiroğluna, daha rahat hizmet vermek için parti değiştirdiğine kızanlar bakalım bu sefer başka partiden aday olup da kazandığı takdirde hangi yüzle tekrar Ak Partiye transferini isteyecekler...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
32

Vatan aşığı - Gönül belediyeciliğine vurgu yapıp da Karasudan İshak Sarı?yı aday göstermek arasında sizce de bir çelişki yok mu? Bu söylemle birlikte cumhurbaşkanımızın, yanlış yönlendirildiği aşikardır. Karasu halkı 2009?da Ak Partiye gereken cevabı verdiği gibi 2019?da da verecektir. Bu da bize gösteriyor ki 10 yıllık zaman diliminde Ak Parti hatalarından ders çıkaramamıştır. Velhasıl kelam Mehmet İspiroğluna şayet rakip seçme şansı verilseydi şüphesiz İshak Sarıyı seçerdi. İspiroğluna, daha rahat hizmet vermek için parti değiştirdiğine kızanlar bakalım bu sefer başka partiden aday olup da kazandığı takdirde hangi yüzle tekrar Ak Partiye transferini isteyecekler...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
31

fesli KADİR - YEDIN bitindin memleketi chp..17 yıldan beri..fetoyu.PKK.PYD.RAHIP.andimiz.fesli kadiri.adnan ikrarı.bülent ARINCI.gulu.g okcegi.TOPBASI.davutoglunu getirdin .eyyy chp..ZERRABIN altına sen yattın .şeker fab.telekom.tank paketi sattın.17 seneden beri kurktulamadik chp.......

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
30

Hadi - Sakarya ya 24 katrilyon yatırım fakat her yağmur sonrası şehri sel götürüyor yollar kapanıyor.. 3 bakan gören kadın doğum hala bitirilemiyor. Anlat anlat yiyen çok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
29

Samet yilmaz - Dun ekonomik krizden dolayi Ak partiye her turlu lafi soyleyenler bugun kosarak gitmisler ve sosyal medyadan salon ve acilistaki resimlerini paylasiyorlar. O yuzden kimse bedava konusmasin. Yok ekonomi soyle boyle diye. Bu millet yine verecek. Ak parti birak ceketini corap koysa bunlar yine ona oy verecek. 15 ilce 1 buyuksehir simdiden hayirli olsun sayin Ak parti ye. O yuzden sesinizi kesin ve yola devam edin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
28

Sakaryalı - Reiss adamsın sonuna kadar arkandayız Allah sana ömür verdikçe her zaman arkandayız. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Fırsatçılara da göz açtırtmasın. Sana beddua edenlere o beddualar geri dönsün. Vatanımızada milletimize de hayırlı bir ADAMSIN. Allah sana daha uzun ve sağlıklı ömürler versin inşallah amin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
27

Enes enes - SELİN CAYMAZ.yalancının tavukları ölsün mü??

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
26

selin caymaz - Sakarya universitesini yazdigim ellerim kirilsaydida yazmasaydim. Rezalet şu serdivanin hali.AÇ KALIYORUZ AÇ GECE 1 DE ARABİSTAN GİBİ HERYER KAPANİYO 2. Öğretimiz sabaha kadar ders calisiyoruz gram ogrenciyi dusunmeyen serdivanda biz neden oy verelim tanimadigimiz şahısa? Ne umutlarla geldik biz buraya. Cafede oturuyoruz bekciler disariya cikariyo milletin is yerini kapattirmiyo duydugumuz duyumlara gorede kapatmayan isyerlerine yuksek cezalar.Hadi biz 2 sene sonra mezunuz. Sizlere uzuluyoruz.Eskisehirliyim chp belediyesi hic kimsenin ekmeginde gozu yok.Bunlarda ekonomiyi cokertme derdinde. Vah ki ne vah !!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
25

yasin gülhan - ATAMAYLA GELEN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ HAYIRLI OLSUN BEN BUNLARI ADAY YAPTIM SİZDE BUNLARI SEÇECEKSİNİZ SEÇME ÖZGÜRLÜGÜ ELİNDEN ALINMIŞ BİR SAKARYA YA ERENLERE NE DEMELİ O KADAR ADAY YARIŞTI ONLARI HİÇE SAY SANKİ ADAM YOK İÇİNİZDE DER GİBİ GETİR FEVZİ BEYİ KOY HALKTA KİM OLUYO BEN ATARIM DE RESMEN KUKLALAR BAŞKA Bİ ŞEY DEGİL AYNI TAS AYNI HAMAM HAYIRLISI DİYELİM MİLLET DOGRUSUNU BİLİR HAYIRLISI

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
24

mehmet akar - SERDİVANİN EN İŞLEK YERİNDE İŞ YERİM VAR 15 BİN TL KİRA ÖDÜYORUM 12 ELEMAN CALİSTİRİYORUM AMA YUSUF BEYİN EMRİ İLE POLİSLER VE SOKAK BEKCİLERİ TARAFİNDAN İŞ YERİM GECE 1 DE KAPATTİRİLİYOR.ŞU CADDEDEN 1 KERE BİLE GEÇMEMİŞTİR SORUNLARİMİZİ DİNLEMEMİSTİR.ESNAFİ NE HALE GETİRDİNİZ KİRALARİMİZİ ODEYEMEYECEK DURUMA GELDİK SERDİVANİ SERDİVAN YAPAN ESNAFTİR ! SEN ESNAFİN ARKASİNDA DURMAZSAN SANA OY FALAN YOK YUSUF ALEMDAR!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
23

aliihsan çevik - Serdivan esnafının dukkanlarini gece zorla kapattirdigi surece oy falan yok yusuf alemdara.Ögrenciyiz burda oy kullanicaz gece yemek yicek yer bulamiyoruz insanlari magdur etmekten baska hic birsey yapmiyor.Binlerce ogrenci bu durumdan sikayetci esnafin hali ortada zaten. Ne diyim insallah guzel kararlar alir ama bizden oy yok.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
22

Yunus E. - Ben hayatım boyunca MHP gibi parti görmedim.

Sizin derdiniz MİLLET mi ? yoksa Erdoğan ın gölgesinde yaşamak mı ? meyve vermesede gölgesi yeter şekli....

Size dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. Seçimlerde aday göstermeyerek akpyi desteklemek nedir. bu başkanlık seçimi değil ki.. bunda ittifaka ne gerek vardı.

eğer ülke genelinde MHP %10 oy alırsa çok büyük YAZIK !

MHP nin peşinde yıllarca koştum. görüyorum ki en büyük hatam buymuş. olsun hatasız kul olmaz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
21

fesli KADİR - kaynarcali ismail kaymak.ne uğraştım reklam.afiş amma ne yaptinsa olması neyse ..kaynarcanin manda KAYMAĞI MESHHRDUR.KABAK TATLISININ ÜSTÜNE IYI GIDER

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
20

Yarbay - Reis kapi kapi dolascan diyonda arifiyede gittigimiz kapida ne anlatacaz arifiyeye ne yaptik ne kazandirdik..bir ilce hastanemiz 24 saat acik saglik ocagi yok tramvayimiz calismadi ulasim sorun koylere mahallelere yolumuz yok yollar cukur bozuk kapali pazar yerimiz yok berbat..otopark ilcede yok.onune gelene ruhsat insaatlar merkeze doldu.innovia mezarligi merkezde pislik halde.ne bir caddemiz bulvarimiz carsimiz var ne acmak icin dukkan yada alan.arifiye bitti baskan oy almak istemek kimin haddine.ama nasil olsa son donemim dersin gecersin millet bunuda ceker baskan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
19

biyomedikalci - Ali İhsan Yavuz Sakarya önceden solunum cihazına bağlıydı sayenizde şimdi beyin ölümü gerçekleşti. 2002 den bu yana Sakarya çok gelişti megagöy oldu. Kocaeli' ne git bakta o zaman Sakarya nın aldığı yatırımdan bahset. Senin iki tane kaba inşaatı bitmiş hastanen var 3 aydır çivi çakılmıyor. Kocaeli' nin 1000 yataklı hastanesinin direkleri gökyüzünü deliyor. Karaman da yapılacak olan otoban üst geçitinden dolayı tek şerit geceleyin ışıklar yanmıyor otobanın Sakarya kısmı durdurulmuş durumda size nasıl inanalım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
18

Abhaz - Ya bu Recep Uncuoğlu ne iş yapar ? Her resimde var seçildiğinden beri 1 kere bırak tv yi gazete röportajı sokakta görmedik ya resimde görmesem vekil olduğunu unuttuk.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
17

yazık - yazık ya vallaha billaha yazık koca sakaryada mhp tek aday el birliğiyle mhp yi bitirdiler bahçeli gelipte akp ye mi oy isteyecen bizden alırsın sana yazıklar olsun böyle bi seçime göz yumdun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
16

Bezgin Bekir - Bu ülkede politika halk için yapılmıyor. Hangi partiden, hangi siyasi görüşten olursa olsun seçilenler en başta kendisi , ailesi, akrabaları, yakınları sonra sadık yalakaları için çalışıyor. Halkım için, ülkem için, Allah rızası için çalışıyorum diyenler samimi değil. 65 yaşındayım emekliyim. 15 yaşımdan beri siyaseti takip ederim. Hiç bir siyasi partinin fanatiği değilim. Ak Partiye kurulduğunda ümit bağlamıştım. Genel ve yerel seçimlerde de oy verdim. Geldiğim nokta; adaletle hareket eden ve gerçekten halkı düşünen seçilmiş yönetici göremedim. Dolaysıyla artık hiç bir siyasiye oy vermeyi düşünmüyorum. Seçim dönemlerindeki sahte tebessümler seçimden sonra nemrut surata dönüşüyorlar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
15

Antonio Esfandiari - Gözlerime inanamıyorum! Nasıl olur da Yusuf Alemdar tekrar aday gösterilir. Yaptığı en büyük işi tarım arazilerini imara açmak olan bir insan nasıl tekrar aday gösterilir. Sakarya'nın diğer bütün belediyelerini geride bırakıp inanılmaz bir Avrupa Kenti olabilecek potansiyele sahip Serdivan, bir kez daha vizyonsuz, rantçı, gerici adaya teslim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
14

Mert Turgut - burda herkes Akp ye sallıyor ama seçim günü geldiğinde hepiniz gidip akp ye oylarını veriyorsunuz , Akpde şu algı oluştu Sakarya için , nasıl olsa oy veriyorlar düşüncesiyle şehrin sorunlarına uzak halkın derdini dinlemeyen adaylar açıklanıyor ve nasıl olsa oy verip seçileceklerini bildikleri içinde hizmet etme düşünceleride yok, şimdi de vereceksiniz oyunuzu bir daha ki seçindede vereceksiniz , o yüzdende Sakaryamız sonsuza kadar Valisi olan köy statüsünden çıkamayacak , bakın kocaeli bize nasıl fark attı şimdiki dönemdede Bolu Düzce falan sollar gider bizi , bizde öylece bakarız ardlarından. Hayırlı olsun şimdiden güzel Sakaryama

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
13

HENDEKLİ - Burada kazanan ERENLER oldu FEVZİ başkanım her partiye her ile lazım olan karakterdir tam bir dürüstlük abidesidir ALLAH CC yolunu açık etsin yolun açık olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
12

HENDEKLİ - Burada kazanan ERENLER oldu FEVZİ başkanım her partiye her ile lazım olan karakterdir tam bir dürüstlük abidesidir ALLAH CC yolunu açık etsin yolun açık olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
11

songul - benim kapıma gelmeyin size ve tüm siyasetçilere kapımız kapalı....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
10

Necmi sakli - Serdivanda esnafım ve belediyede Yusuf Alemdar?a oy yok bir kere bile esnafı gezdiğini görmedim kendini beğenmişlik havalar kimi görsem vermeyin diyecem... reise canımız feda olsun ama bunlara yok size söylüyorum zafer kazana verin Serdivanda adam görün saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
08

Gokhan bayrak - Sevgili cumhurbaskanim sizin sahsiniza yolunuza her zaman kurban oluruz saygımız sonsuz ama,serdivan konusunda hata yaptınız,ben ve ailem serdivan hariç yinede seninleyiz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
07

Hasan Kaya - En başa baş geçecek olan da bizim Taraklı olacak bence.Aslında ilçelerde Ak Parti ve MHP kendi adaylarıyla yarışmalıydı.Şimdi özellikle MHP tabanında büyük kırgınlık var.Neyse,Sakarya'mız için hayırlı olur inşaallah.Gerçekten çalışacak olan isimler seçilsin.Ak Parti'si,CHP'si sonra gelecek mesele.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
06

ayse - Salon bomboş tu boş yer doluydu sakarya bittiği anin resmidir..akp bitti sakaryada.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
05

Gercekler - Yorumlara bakıyorum mhp yok paspas oldu , yok bu hale mi düşecektiniz . Ne kadar cahilce bir düşünce bu ya . geçen seçim 17 de 17 yapmış parti bu seçim 17 16 a yapmış olacak . Yani bir belediyeyi vermiş oldu . Şimdi soruyorum mhp akp ayrı ayrı aday çıkarsaydı mhp nin bir tane belediyeyi alma ihtimali var mi? Var diyecek arkadaşlara şunu diyorum acın 2014 seçim sonuçlarına bakın . Mhp akp sayesinde bir belediye sahibi oldu. Cahilliğin lüzumu yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
04

Hayrettin - Yavv mhp nin haline il baskani cikmis gulerekfoto cektriyor bi yer verdiler ordada secim alinmaz Tacettin özkaraman bagimsiz da ciksa kazanir ben bir akyazili olarak bu goruyorumda bu inslar nasil gormuyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
03

ÜLKÜCÜ - 16 AKP adayı 1MHP adayı bozkurt olmuş yalnız kurt

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
02

Kemal - Ilgisiz, alakasız vurdumduymaz bosvermis,salla basi al maaşı türünden bir başkan adayı ha bizim karapurceginki olan biz karapurceklilere oldu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45
01

Anlatsakarya - Fevzi kılıç sen erenlere yakısan adamsın daima yanindayiz büyük başkan fevzi başkan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 15:45Anket Sakarya'ya hayvanat bahçesi yapılsın mı yapılmasın mı?