Bir nefer olmak istiyorum

Ak Partiden milletvekili aday adayı olan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Sevda Gürsel, neden aday adayı olduğunu habercilere şöyle açıkladı..

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri 24. Dönem Milletvekilli aday adayı olan AKDr. Sevda Gürsel Sakaryanın ilk kadın milletvekili olmak istediğini açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Gürsel;Kadının, toplumun temelini oluşturan ailenin kurucusu ve erkeğin tamamlayıcısı olduğunu vurgulayan Dr. Sevda Gürsel, Sakarya'nın da artık Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir kadın vekil ile temsil edilmesi gerektiğini belirtti.

Dr. Gürsel, aday adayı oluş amacını, "İlimin ve toplumun her yaştan her kesimden her yöreden en üst düzeyde el ele vererek en iyi şekilde temsilinin sağlanmasıdır. Bu anlamda hiç durmadan çalışmak, oluşturulan sistemle devam eden bu süreçte bir nefer olmak istiyorum" sözleri ile açıkladı.

Genç yaşta büyük kariyer

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden doktor olarak mezun olan ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanlık-Doktora eğitimini tamamladıktan sonra Tıp dünyasında bir çok önemli sorumluluklar üstlene Dr. Sevda Gürsel, Sakarya İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.
Sağlık alanında elde ettiği başarıyı toplumsal faaliyetlere de taşıyan Dr. Sevda Gürsel'in sosyal sorumluluk kapsamında bir çok önemli projede imzası bulunuyor.

Kadın siyasetinin erkek siyasetine mutlaka katkıları olması gerektiğinin belirten Dr. Gürsel, "Özelikla sayın Başbakanımın, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kadına verdiği değer ve kadın erkek fırsat eşitliği ortadadır. Yıllardır toplumda çeşitli rollerde bulunuyorum. Genç kızlık, annelik, bilim kadınlığı, doktorluk ve yöneticilik derken ilk defa bu süreçte kadına bu denli değer verildiğini ve kadın potansiyelini öne çıkarabilme arzusunu izledim.Değişin toplumsal süreçte ekonomik, siyasi ve sosyal hayatta kadının artan yeri elbette tartışılmaz. Kadın ailenin kurucusu, toplumun temel çatısı, bugünün küçüklerinin, geleceğin devlet büyüklerinin de annesidir. Erkek büyük resimdeki dağdır, güneştir. Kadın akan nehir, solunan havadır. Nasıl güneşsiz yaşanamayacaksa, havasız da yaşanamaz. Günümüz toplumanda da kadın ve erkek birbirlerini tamamlayan unsurlardır. Barış ve kucaklaşmaya en çok ihtiyacımız olduğu dönemlerde kadının siyasetteki bütünleştirici rolü yadsınamaz. Bu sebeplerden dolayı, yıllarca hizmett ettiğim ilim Sakarya'dan da bir kadının mecliste temsilci olması artık gerekmektedir. Sakarya için en önemlisi, çıkacak kişinin Sakarya'nın ilk kadın temsilci olmasıdır. Allah çıktığımız yolda İnşaallah bizi utandırmaz" diye konuştu.

"Hizmet etmek istiyorum"

Sakarya için bir çok alanda projesi olduğunu bunları hayata geçirmek için Sakarya'yı mecliste temsil etmek istediğini belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Dr. Sevda Gürsel, Sakarya için görüşlerini şöyle dile getirdi; "Sakarya'da en çok istediğim şey eş, anne ve kadın olarak tüm kadınlarımızı bir araya getirerek, en ücra köşeden en çağdaş mahalleye kadar elele tutuşturup, milli değerlerini yitirmeden sağlık ve eğitim hizmeti sağlamaktır. Sakarya'da, çocukluğumda ve çocuklarımla yaşadığım deprem afeti ile nesillerini burada yetiştirenailelere destek olmak adına depremin yıkıcı etkileriyle mücadele edecek, projeler ile ilime hizmet etmek istiyorum.
Sakarya'da olmak, burada eğitim görmek, burada yaşamak demektir bilinciyle Sakarya'nın şehircilik, eğitim, sağlık, ekonomi ve sosyal hizmetlerinde Türkiye'nin en refah ve ileri arasında olması için hiç durmadan çalışmak, üretmek istiyorum. İnsanların emekli olunca yaşamak isteyecekleri bir il hayal ediyorum.

"Teşkilatımın yanında olacağım"

Muhtaç olduğum gücü önce Allah'ımdan, sonrada yıllardır insanla gönüllü çalışan, tüm dertlerini dinleyen, çoğu zaman kendini yalnız hisseden tüm teşkilat ve teşkilatçılarımdan almak istiyorum. Onların her zaman yanlarında olacağım. Teşkilatıma layık olmak için vekillik yolunda insanlığım ve sadakatımla canla başla çalışacağım.
Sakaryalı olmakla her zaman gurur duyduğum gibi, Sakarya'da yaşamaktan da huzur duymak, ecdatlarım burada hayatına devam edip aileleri kurmak için, çocuklarımız için, tüm Sakaryalılar için istiyorum."

Dr.Sevda Gürsel kimdir?

1967 yılında ailemin ilk görev yeri olan Giresun'da doğdu. Aynı yıl içinde memleketi Sakarya'ya döndük. Sakarya 21 Haziran İlköğretim okulunda ilkokulu bitirdi. Orta öğrenimini Ankara'da, liseyi Ankara Kız Lisesinde tamamladı.

21 yıllık evliyim, 16 ve 11 yaşlarında iki erkek çocuğu annesi
İyi düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyinde Arapça ve Rusça bilmekte.
1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun oldu. 1997 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Yoğun bakım Uzmanlık-Doktora eğitimimi tamamladı. Hacettepe Ü. Tıp Fakültesi Hastanesinde Ağrı tedavisi ve Organ nakli Bilim Dallarında Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Çok sayıda bilimsel makale yazıp yurt dışında (Almanya,Hollanda,Yunanistan) yayınladı; eğitim ve kurslara, bilimsel toplantılara katıldı. 2005- 2009 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Yöneticilik, Liderlik ve Sağlık İşletmeciliği eğitimlerine katıldı.

1997 yılında, ailemin bulunduğu Adapazarı'na eşimlebirlikte tayin oldu. Önce Sakarya Doğum Doğumevi ve deprem sonrası ToyotaSAAcil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde ameliyathane ve yoğun bakım sorumlusu olarak çalıştı. Sakarya'da ilk ağrı polikliniğini yapılandırdı. Kanser ağrıları ve geçmeyenkronik ağrıların muayene-tedavi izlemlerini gerçekleştirdi.

2005 yılında Sakarya İl SağlıkMd.Yardımcısı görevine getirildi. Burada tüm resmi, özel ve eğitim araştırma hastanelerinin işleyişinden, planlanıp yürütülmesinden yükümlü oldu. Yoğun Bakım Uzmanı olmam ve travmatoloji eğitimi almam sebebiyle Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin bölge (Sakarya, Bartın, Düzce, Bolu, Zonguldak illeri) sorumluluğunagetirildi. Aynı zamanda Sakarya'daki il Acil Servis hizmetlerinin koordinasyon ve yapılanmalarından sorumlu oldum. Halen İl Kanser Koordinatörlüğü, İl Organ Nakli Koordinatörlüğü, İlaç-Eczacılık Hizmetleri sorumluluğu, Tedavi Birimleri (muayenehaneler, özel hastaneler)sorumluluğunu yürüttü.

Tüm meslek hayatım boyunca hayır odaklı STKfaaliyetlerinde bulundu. 2004 yılından sonraki Tabip Odası seçimlerine iki kez listemle katıldı.

18 Mar 2011 - 11:08 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.750.398 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?