Başkan Ak, Polis Haftasını kutladı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Polis teşkilatının kuruluşunun 168. Yılı ve Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Polis Teşkilatımızın 168. Yılı ve Polis haftası nedeniyle yayımladığı mesajda şunlara değindi.

Başkan Ak; Ülkemizin en köklü kurumlarından biri Türk Polis teşkilatıdır. 10 Nisan 1845 Tarihinde bugünkü emniyet teşkilatımızın temelleri atılmıştır. Halkımızın can ve mal güvenliği, huzur ortamının sağlanması gibi önemli görevler üstlenen Emniyet teşkilatımız,21. Yüzyıl Türkiye'sine yakışır bir gelişme göstererek, dünya standartlarının üzerinde bir çalışma prensibini kendisine hedef olarak belirlemiştir. Bugün gelinen noktada Türk Polis teşkilatı bünyesinde bulundurduğu gerek personeli, gerekse teknolojik imkânlarıyla dünyanın sayılı güvenlik teşkilatları arasında yer almaktadır.
Hiç şüphesiz ki Emniyet Mensuplarımızın görevleri oldukça meşakkatli, bir o kadar da sorumluluğu yüksek ve dikkat isteyen bir meslektir. Devletimizin önemli görevleri arasında vatandaşlarının can ve mal güvenlinin korunması da vardır. Devlet, bu görevi Polis Teşkilatıyla yerine getirmektedir. Polislik mesleği her türlü teknolojik donanıma sahip olsanız bile büyük fedakârlık ve özveri isteyen bir meslektir. Emniyet teşkilatımız ve çalışanları kurulduğu 1845 yılından bu yana gerekli fedakârlık ve özveriyi göstererek milletimizin huzur, güven ve barış ortamında yaşanması konusunda büyük hassasiyet göstermişlerdir.

Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 168. Yılı ve Polis Haftası dolayısıyla, başta ilimiz olmak üzere tüm Emniyet Mensuplarımızın Polis Haftasını kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

08 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?