SAÜ'de Toplumu Konuşma Günleri

Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü tarafından düzenlenen 'Toplumu Konuşma Günleri' isimli etkinlik Orhangazi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından düzenlenen 'Toplumu Konuşma Günleri' isimli etkinlik 17-18 Nisan 2013 tarihlerinde Orhangazi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Halkı anlamanın ancak halkla iç içe olunursa mümkün olacağı parolasıyla hazırlanan etkinlik ilk gününde ilgiyle takip edildi. Programın açılış konuşmasını Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Arslan yaptı.

Sağlıklı Toplum Sağlıklı Bireylerden Oluşur

Yrd. Doç. Dr. Ali Arslan, en küçük bir etkinliğin bile bin bir zahmete katlanılarak hazırlandığını belirterek iki gün boyunca sürecek olan bir etkinliğe imza atmış olmanın verdiği haklı gururu yaşadıklarını dile getirdi. Sosyoloji'nin en genel tanımıyla "Toplum Bilimi" olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Arslan, "Sosyoloji, toplumu anlamamıza yardım eder. Sorunların çözüme kavuşması için öncelikle tetkik edilmesi safhasında çok önemli katkıları vardır. Eğer bizler bu toplumu şekillendirecek nesilsek, sağlıklı bir toplumun yetişmesi için de elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapmalıyız" diye konuştu.

Bizler Öğrencilerimizi Dinliyoruz

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Şener hazırlanan programın önemine değinerek bu tarz organizasyonlarda öğrencilerin kendilerini yüksek oranda geliştirme şansı bulduklarını söyledi. Yeni bir şeyler üretme geliştirme alanında yapılan çalışmanın Avrupa'nın birçok üniversitesinde bulunmadığını dile getirdi. Yurtiçinde ve yurtdışında katıldığı konferanslarda övünerek anlattığı şeyler olduğunu belirten Şener, "Bizler yılın belirli dönemlerinde sadece öğrencileri dinliyoruz. Çünkü onlar geleceğin bilim insanları ve onlardan öğreneceğimiz çok şey var" dedi.

Etkinliğin ilk gününde, Birey ve Toplum, Değerler Etrafında Bütünleşme ve Toplum ve Küresel Meseleler konuları masaya yatırıldı. Etkinliğin 2'nci gününde ise Din, Dindarlık ve İslam Sosyolojisi, Toplumu Bütünleştiren 'Din' ve Toplumdaki Dini Hareketler konuları ele alındı.

18 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?