Canbasoğlu kayıt dışı istihdamla ilgili konuştu..

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, kayıt dışı istihdamın ülkenin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer aldığını söyledi.

Canbasoğlu, kurumda düzenlediği "Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma" proje yarışmasının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, vatandaşların sosyal güvenceye sahip olmaları, aktüel açıdan sürdürülebilir sosyal güvenlik sisteminin tesisi ve kayıt dışı istihdamın önlenmesi açısından toplumun ilgili kesimleri ile işbirliğinin büyük önem taşıdığını anlattı.

Canbasoğlu, Sakarya'dan çok fazla proje çıkacağını belirterek, "Çünkü geçen aylarda 'Ben Olsaydım Proje' yarışmasında destan yazdı. Kayıt dışı istihdam, Türkiye'nin ülkenin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer alıyor" şeklinde konuştu.

Canbasoğlu, küçük işletmelerde kayıt dışı istihdamın fazla olduğunu vurgulayarak, işveren ve işçileri duyarlı olmaya davet etti.

Yarışmanın birincisine 20 bin lira, ikinciye 15 bin lira, üçüncüye 10 bin lira, dördüncüye 7 bin 500 lira, beşinciye 5 bin lira ödül verilecek.

26 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?