APEK 2013 yılını değerlendirdi

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin(APEK) 2013 yılı değerlendirme toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya başkanlığında yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Değerlendirme

Hanedan Tesisleri'nde APEK yönetim kurulu üyelerinin yanında tüm kooperatif çalışanlarının da hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıda kooperatifin satış mağazalarının çalışmaları ve 2014 yılında yapılacak olan çalışma ve faaliyetler değerlendirildi.

7 aylık dönem

1 Mart ile 31 Ekim 2013 tarihleri arasında 7 aylık dönemde APEK'in satış cirosunun 39.2 milyon TL olduğunu söyleyen APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, "Kooperatifimiz her geçen gün büyüyor. Yaptığımız çalışmalarla kooperatifimizi çok iyi noktalara getirdik. Satış mağazalarımız çok iyi bir şekilde çalışıyor. Verdikleri güzel hizmetlerinden dolayı satış mağazalarımızda çalışan arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.

Hibe destekli

2013 yılında ortaklardan 4.200 ton daneli mısır silajı aldıklarını belirten Başkan Aya, "Bunun yanında 9.000 ton yaş pancar küspesi paketledik. 4.236 dekar sözleşmeli buğday ve arpa ekimi yaptırdık ve her yıl bu rakamları arttırdık. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın sunduğu Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programında yüzde 50 hibe destekli zirai makine satışlarından, 220 ortağımızı faydalandırdık" ifadelerine yer verdi.

Mısır kurutma

Başkan Aya, kooperatif olarak yaptıkları yatırımlar hakkında da personeli bilgilendirdi. 2014 yılı Temmuz ayında yapımı tamamlanacak olan 7.500 ton kapasiteli mısır kurutma tesisinin temelinin çok kısa bir süre sonra atılacağını söyleyen Başkan Aya, "Önümüzdeki yıl ortaklarımızdan dane mısırı, buğday ve arpa alımı yapacağız" dedi.

Laboratuar

Toprak tahlilinin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Aya, "Ortaklarımızın faydalanmaları için en modern toprak, su ve yaprak analiz laboratuvarını kurduk. Bunun ortaklarımıza en iyi şekilde anlatılması gerek. Burada da kooperatif personelimize büyük görev düşüyor" şeklinde konuştu.

Satış mağazaları

APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya'nın konuşmasının ardından, kooperatif satış mağazaları temsilcileri, mağazalardaki durum hakkında yönetime bilgi verdi.

04 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?