KOSGEB başvuruları devam ediyor

Adapazarı Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) arasında imzalanan Girişimcilik Kursu başvuruları devem ediyor. Başvurular 27 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Sakarya İşletme Geliştirme Merkezi Müdürü İsmet Yıldız arasında yapılan protokolle, Bilgi Evinde verilecek olan Girişimcilik Kursu 3 Kasımda başlayacak. Kurs sonrası sertifika almaya hak kazananlar KOSGEBten kendi işini kurabilmek için kredi başvuru yapma hakkı kazanacak.

SAKARYA ÇOK İYİ

Başvurularda plana dökülerek hazırlanan projeleri destekleyeceklerini ifade eden (KOSGEB) Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet Yıldız, "Sakaryada KOSGEB hizmet anlamında oturmuş durumda. Ciddi başvurular almış durumdayız. Bu güne kadar Sakaryada 250si kadın girişimci olmak üzere 500 girişimci KOSGEBten yararlandı. Sakarya bu anlamda çok yol kat etti. İlçelere kadar ulaştık. Şimdi köylere kadar yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. KOSGEB?in bir başlangıç sermayesi gibi girişimcilere desteği olacak. Sakarya?daki gidişat bizleri sevindiriyor. Adapazarı Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Dişli de, her zaman yanımızda oluyor." dedi.

KİMLER BAŞVURABİLİR

Kurs sonrası sertifika almaya hak kazananlar kendi işini kurmak için KOSGEB'e kredi başvurusu hakkı kazanacak. Yapılan iş planı başvuruları KOSGEB kurulu tarafından incelenerek desteklenecek. Kursa, eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık, emlak ve eğlence mekanı dışında projesi olanlar başvurarak eğitime alınacak. Projesi kabul edilenler KOSGEB tarafından verilecek kredi ile iş kurma imkanı bulacak.

MÜRACAAT YERİ

Kendi işini kurmak isteyenler müracaatları Adapazarı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne yapabilecek.27 Ekimde sona erecek başvurular sonrasında projesi kabul edilenler için 3 Kasım tarihinde Adapazarı Belediyesi Bilgi Evinde 2 haftalık eğitim görecek.Eğitimler hafta içi sabah:09.30 ile 15.30 saatleri arasında olacak.

23 Eylül 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.930.428 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?