SESOB'dan İŞKUR'a ziyaret

SESOB Başkanı Hasan Alişan İŞKUR Müdürü Tekin Kaya'ya makamında ziyarette bulundu

Kaya "İşbaşı Eğitim Programları ile nitelikli iş gücü sağlıyoruz."
Ziyarette Müdür Kaya esnaf ve sanatkarın kalifiye eleman bulmada zorluk yaşadığını ifade etti. Mevcut kalifiye elemen eksikliğini İşbaşı Eğitim Programı ile doldurmaya çalıştıklarını belirtti.

İşbaşı Eğitim Programları işsizlerin işbaşında eğitilmesini amaçlayan bir programdır. Bu programın süresi azami 6 aydır. Programa dahil olabilmek için kişilerin İşkur'a kayıtlı olmaları ve öğrenci olmamaları gerekmektedir. 15 yaşını tamamlamamış kişilerde bu program kapsamından faydalanamamaktadır. Bu program ile kursiyerin zaruri giderleri, iş kazası ve meslek hastalığı primi, genel sağlık sigortası primi kurum tarafından karşılanacaktır.

En az iki çalışanı bulunan işyerlerinde çalıştırılacak 3. Kişinin 6 ay boyunca giderlerini kurum karşılamakta ve piyasanın ihtiyacı bulunan kalifiyeli elemanı onlara kazandırırken maddi anlamda onlara destekte olabilmektedir.

Başkan Hasan Alişan bu program ile ilgili "doğru imkan ve şartları kullanarak esnaf ve sanatkarın mevcut ihtiyacı olan kalifiye eleman sorununun bu şekilde giderilebileceğine inanıyorum. Esnaf ve sanatkarımız sağladığınız bu program ile hem büyük bir derdine çare bulmuş olacak hem de maddi anlamda üzerinden bir yük kalkmış olacaktır" dedi.

27 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?