Tevhide Yağan yeniden başkan

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi 8'inci Olağan kongresini Demiryol-İş Sendikası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Yapılan kongreye KANSERDER Sakarya Şube Başkanı Nihal Akar, Tema Vakfı İl Temsilcisi Mahnaz Gümrükoğlu, Müteahhitler Derneği Başkanı Kadir Savaş ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı A. Füsun Çetin de katıldı.

Kongrede konuşma yapan TKB Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, "Günümüzde kadın sivil toplum örgütü kuruluşlarının sayılarının artmasının kadın hareketine ivme kazandırdığı görülmektedir. Günümüzde siyasal ve sosyal haklar bakımından kadın hakları büyük ölçüde kazanılmış sayılır. Uygulamalardaki aksaklıklar ve toplumun bütün kesimindeki kadınların kazanılan hakları tam olarak bilmemesi ve özümsememesi eğitim, adalet, töre kadınların yaşamı üzerinde halen bir baskı oluşturmaktadır" ifadelerini kullandı.

Yapılan kongre açık oylama ile sürerken yapılan açık oylama sonrasında Tevhide Yağan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

02 Haziran 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 40277771


Varnish cache server