SEDAŞ başarılarını kalite belgeleriyle taçlandırdı

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce bölgesinde 3,5 milyon nüfusa ve 1,7 milyon elektrik kullanıcısına, SEDAŞ daha kaliteli hizmet vermek ve müşteri memnuniyeti sağlayacak çözüm önerileri geliştirmek için  durmadan çalışıyor.

Müşteri memnuniyetini çalışmalarının odağına alan SEDAŞ, 2016 Temmuz ayında kalite yönetim sistemi kurmak için başladığı çalışmalarda kalite belge süreçlerini başarıyla tamamlayarak, 2017 yıl sonunda başarılı projelerini kalite belgeleri ile taçlandırdı.

SEDAŞ Yönetim SistemleriKurulurken, yürürlükte ve uygulanan dokümante edilmiş bilgiler, süreç iş akışları ve süreç dokümanları, yeniden ele alındı, incelendive düzenlendi. Kayıt sistemi incelendi. Başta müşterimemnuniyeti ve müşteri şikayetine yönelik kayıtlar ilesatınalma ve tedarikçi değerlendirme kayıtları irdelendi. Entegre yönetim sistemi eğitimleri düzenlendi. Risk ve fırsatların değerlendirilmesi, prosedürlerin, talimatların, şartnamelerin ve formların, yeni süreçler dikkate alınarak revize edilmesi sağlandı.İç tetkik planları, soruları ve denetimi ile düzeltici faaliyetler gerçekleştirildi. İnsan kaynakları eğitim ve görev tanımlarına ait tümkayıtlar, tüm dokümanlar kurumsal hafızamızı güçlendiren, bilişim altyapısı ile kuruluşların sahip olduğu yönetim sistemi standartlarının gerektirdiği faaliyetlerin otomasyonu amacıyla geliştirilmiş ve entegre yönetim sistemi aracı olan QDMS'e girildi. Şirket içi anket ve öneri sisteminin işletilmesi, düzeltici ve önleyici faaliyetler ile aksiyon ve doküman takibi de QDMS bilişim programı üzerinden yapılmaya başlandı. Müşteri şikayetlerinin kök analizlerinin yapılmasına başlandı. Süreçlerin hızla işlemesinin ve müşteriye kolaylık sağlayacak uygulamaların önü açıldı. SEDAŞ'ınkaliteli hizmet koşullarına güç katmak, süreçlerine ait düzeltici, önleyici faaliyetler için takip sistemi kuruldu.tüm bu süreçlerle ilgili çalışanlarda farkındalık yaratacak çalışmalara da imza atıldı.

SEDAŞ, uluslararası standart belgeleri olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, ISO 10002 Müşteri Şikâyetlerinin Ele Alınması Yönetim Sistemi Standardı, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı, ISO OHSAS 18001İşSağlığı ve GüvenliğiYönetimSistemi Standardı ve EN 15838 Müşteri İlişkileri Merkezleri Yönetim Sistemi Standardı Sertifikalarının tamamını tüm çalışanları ve departmanların yoğun çalışmaları ve başarılı denetimlerin geçirilmesi sonucu almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili konuşan SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, daha kaliteli hizmet sunmanın bir sınırı olmadığını belirterek, ''Bu kalite belgeleri müşteri odaklı çevik bir şirket olmayı hedeflemiş SEDAŞ ve şirketin tüm çalışanları için çok önemli.Bizler, SEDAŞailesi olarak bu belgelerin alınabilmesi için tüm süreçlerimizi, kalite, müşteri memnuniyeti ve verimlilik esasıyla yeniden ele aldık ve tüm dökümantasyonumuzu yeniden değerlendirdik.Bu belgelerin alınma sürecinde içerde ve sahada çalışan 2017 yıl sonunda başarılı projelerimizi kalite belgeleri ile taçlandırmamıza yardımcı olantüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Denetimler sonucu kazanmış olduğumuz bu uluslararası belgelerinmüşterilerimize ait süreçlerin işletilmesindeki sorumluluğumuzu daha da arttırdığını biliyor ve bu anlamda daha kaliteli hizmet sunmak için bundan sonraki süreçte de eskiden olduğu gibi hep daha iyi hizmet için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum" dedi.

SEDAŞ'ın almaya hak kazandığı, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı kurulum çalışmalarıyla şirketlerin faaliyetlerine katma değer kazandırmayı ve performansı sürekli arttırmayı hedeflerken, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı ile SEDAŞ faaliyetlerinde her adımda çevresel etkileri dikkate alarak süreçlerini gerçekleştirilmeyi sağlayan sistematik bir yaklaşımı hedeflemektedir.ISO OHSAS 18001İşSağlığı ve GüvenliğiYönetimSistemi Standardı iseSEDAŞ'ın İSG süreçleri konusunda bir yandan yasal standartlarla olan uyumunu gösterirken öte yandan iş ortamının sürekli iyileştirilmesini veiş yerindeki verimliliğin artırılmasını hedeflemektedir. SEDAŞ'ın başarıyla tamamladığı kalite belgeleri arasında müşteri şikayetlerini detaylı analiz ederek müşteri şikayetlerini azaltmayı hedefleyen TS ISO 10002 Müşteri Şikayetlerinin Yönetim Sistemi Standardı ile müşteri ilişkileri merkezlerinin hizmet performansını arttırmayı hedefleyen TS EN 15838 Müşteri İlişkileri Merkezi Yönetim Sistemi Standardı bulunmaktadır.


SEDAŞ hakkında

SEDAŞ, Doğu Marmara'da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 4 il, 45 ilçe, 49 Belediye, 766 köy ve 1344 mahalle'de 1,7 milyon tüketiciye, 3,5 milyon nüfusa 1700 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir. Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ile Avrupa'nın en büyük on lider enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group'a ait bir kuruluş olan SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetleri kapsamında, bölgesindeki abonelere kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermeyi hedefleyerek, bu kapsamda oluşan arızalara hızla müdahale eder, 7/24 kesintisiz ve güvenilir hizmet vermek üzere elektrik dağıtım şebekesinde gerekli operasyonları gerçekleştirir. Bu faaliyetleri, sayısı 33'e varan dağıtım merkezi ve toplamda 21 Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden yürüten SEDAŞ'ın, 2017 yılsonu itibarıyla Doğu Marmara'yı kapsayan faaliyet bölgesindeki 4 ilde, dağıtılan toplam elektrik miktarı 9,7 milyar kWh'tir.

26 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Maykito - Bir aboneliği 2 ayda yapmak mı başarı? Personel eksik prosedür çok idareciler poz vermeyi bıraksın bunlarla ilgilensin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Şubat 11:09


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?