Hayvan Bakımevi personeline eğitim

Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi personeline, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Sokak Hayvanlarını Yasalara Uygun Olarak Barınaklara Yerleştirme" konulu eğitim verildi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen seminer Ormanpark'ta düzenlendi. Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi personelinin de bulunduğu seminerde, sokak hayvanlarını sahiplendirirken dikkat edilmesi gereken konular anlatıldı.

6 YILDIR KUDUZ VAKASI YOK

Eğitimi veren Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, belediyelerin sokak köpekleri ile ilgili çalışmaları sonucunda Sakarya'da 2008 yılından bu yana kuduz vakası yaşanmadığını belirterek, "Belediyeler sokak köpekleri konusuna çalışmaları taktir edilecek nitelikte. Özellikle Adapazarı Belediyesi'nin bu sene açtığı 10 dönüm arazi üzerindeki barınak köpekleri hem yaşam alanlarıyla örnek alınacak nitelikte bir mekan.Belediyelerimiz bu konuda çok duyarlı"dedi.

SERTİFİKA ALDILAR

Hasta ya da korkmuş bütün hayvanların ısırma potansiyeline sahip olduğunu belirten Yaman, "Özellikle her salyası akan kuduz olmaz ama bizler gerekli tedbiri almak zorundayız. Kuduz olan bir köpeğinde çok iyi karantinaya alınması gerek" dedi.
Seminer sonunda sokak hayvanlarını yakalama teknikleri, karantinaya alma ve sahipsiz hayvanların korunması konusunda eğitim alan katılımcılara sertifika verildi. Seminer bitiminde farklı bölgelerde uygulamalı eğitim yapıldı.

19 Eylül 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 39666152


Varnish cache server