SATSO 7. meslek grubu üyelerine yangın tesisatı eğitimi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Isıtma, Soğutma ve Mekanik Tesisatçılarının oluşturduğu 7. Meslek Komitesi, meslek grubu üyelerine yönelik Yangın Tesisat” eğitimi düzenledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Eğtimen Orhan Sönmez tarafından verilen eğitime 7. Meslek Komitesinden Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, KOmite Başkanı Emre Şahin Komite üyeleri ve sector temsilcileri iştirak etti.

Söz konusu Yangın Tesisatı eğitiminde yangın nedir, nasıl oluşur ve gerekli güvenlik önlemleri nelerdir? sorularının cevapları verildi.

Eğitmen Orhan Sönmez gönüllü itfaiyeciliğin önemi, bu konuda eğitim alınması gerektiğini vurgulayarak bir yangının ilk beş dakika içinde söndürülmesi gerektiğini ifade etti.

Binalarda ve tesislerde yangını tetikleyecek unsurların azaltılarak yangın söndürecek tertibatın iyi kurulması gerektiğini belirten Sönmez, kuru tip springler sistemi ile ıslak springler sistemleri hakkında bilgi verdi.

Yangın tesisatsında springler konumlandırmasının önemine de değinen eğitmen aynı şekilde yangın dolaplarının konumlandırılmasına da özen gösterilmesi gerektiğinin önemine değindi.

Eğitmen Orhan Sönmez "Yangın yanabilen maddelerin, çevresinde değişik oranlarda ısı ve ışık yayarak, kontrol dışı yanmasıdır. Yanmanın başlaması ve sürebilmesi için yanıcı madde, yakıcı madde gerekmektedir. Yangınlar bilgisizlik, tedbirsizlik-ihmal, dikkatsizlik, kazalar, sıçrama gibi olaylardan meydana gelmektedir. İtfaiyecilerin görmesi gereken eğitimler vardır. Yangından önce tedbir gelmelidir.'' dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası' nda gerçekleştirilen ve birgün süren "Yangın Tesisatı" eğitimine üyeler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

15 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?