Büyükşehir'in kalitesi yükseliyor

Başkan Toçoğlu, ''Kaliteli ve standardı yüksek işler yapmalıyız.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi, kurum içinde çalışanların kalite sürecine dahil edildiği ve paydaş beklentilerin eksiksiz karşılandığı hizmet anlayışını güçlendirmek amacı ile ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı.Bu konuda yapılan çalışmaları önemsiyoruz. Biz bir takımız. Asıl teşekkürü işin mutfağındaki arkadaşlarımız hak ediyor'' dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kurum içi mevcut sistemin Kalite Yönetim Sistemi Standartları gerekliliğine uygun olarak yürütülen çalışmalar sonucunda ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı. Büyükşehir Belediyesi makamında gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan Ulusal Sistem Belgelendirme Hizmetleri Genel Müdürü Nesrin Serin, tek ölçüm kriterlerinin vatandaş memnuniyeti olduğunu belirtti. Serin, ''İlçe belediyelerine önderlik yapıyor olmak Büyükşehir Belediyesi için bir beklentidir. Bu konuda çok güzel çalışmalar yapılıyor. Her zaman sizlere destek olmaya ve yönlendirmeye hazırız'' diye konuştu.

Biz bir takımız

Kurumsallaşmayı sağlamanın önemine değinen Başkan Toçoğlu ise,''Kalite ve standartları yükseltmek çok önemli. Daha kaliteli ve standardı yüksek işler yapmalıyız. Bu konuda yapılan çalışmaları önemsiyoruz. Asıl teşekkürü işin mutfağındaki arkadaşlarımız hak ediyor. Biz bir takımız. Büyükşehir Belediyesi olarak iki kez çevre ödülü aldık. Bu uygulamalar motivasyon ve iş kalitesinin yükselmesi için çok önemlidir. Hayırlısı olsun'' ifadelerini kullandı.

ISO 9001: 2008

Kurum içi mevcut sistemin ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistem standartlarına uygunluğu konusunda ön değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmeler sonucuna tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için yapılan çalışmalar sonucunda görev tanımları, birim prosedürleri ve süreçler hazırlandı. Tüm dokümanların elektronik ortamda takibi için Bilgi İşlem dairesi Bakanlığı tarafından KABİS (Kalite Bilgi Sistemi) hazırlandı. Bu sayede performans değerlendirme ve düzeltici önleyici faaliyet (DÖF) formlarının daha işlevsel b,r şekilde sisteme dahil olması sağlandı. Türk Akreditasyon Kurumu'ndan akredite (Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi (UDEM) ve Ulusal Sistem Belgelendirme Hizmetleri'nin (USB) oluşturduğu konsorsiyum tarafından uygunluk değerlendirmesi yapılarak kurumumuz belgeyi almaya hak kazandı.

26 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?