BİLSEM'de kodlamayı öğreniyorlar

BİLSEM öğrencileri, Kodlama Haftası etkinlikleri kapsamında kodlamayla tanışarak, bilgi ve becerilerini geliştiriyorlar

BİLSEM'de Kodlama Haftası etkinlikleri

Sakarya BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi) öğrencileri, Kodlama Haftası etkinlikleri kapsamında kodlamayla tanışarak, bilgi ve becerilerini geliştiriyorlar

Sakarya BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi); bu yıl 50 farklı ülkedeki etkinliklerle kutlanan Kodlama Haftası'na (Code Week); merkez bünyesinde gerçekleştirilen farklı çalışmalarla katılımcı oldu.

2013 yılında başlayan Kodlama Haftası etkinlikleri, her yıl farklı ülkelerden yüz binlerce kişiyi kodlama etkinliklerinde bir araya getiriyor.

Dünya çapındaki öğretmenlerin ve öğrencilerin kodlama, bilgi işlemsel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için düzenlenen etkinlikler, bu yıl iki haftalık bir sürece yayıldı.

Sakarya BİLSEM de, 7-22 ekim arasındaki çalışmalarında bu konuda öğrencilerde ve velilerde bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Bilişim ve Robotik laboratualarındaki kodlama dersi ve uygulamaları dışında, farklı derslerde de kodlamanın temel mantığına yönelik etkinlikler yapılırken; öğrencilerin EBA Kodlama bölümünü tanımaları ve daha aktif kullanmaları da hedefleniyor.

15 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.901.119 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?