MHP'de günün konusu "TC" açılımı oldu

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, parti binasında düzenlediği basın toplantısında AK Parti'ye çattı

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM AZİM ÇELİK

Basın toplantısına MHP İl Başkanı Levent Bülbül, İl teşkilat üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Levent Bülbül yaptığı basın açıklamasına Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yılını kutlayarak başladı ve hükümetin yürüttüğü çözüm sürecini ele aldı. Şeker Fabrikasının kotasının sürpriz bir kararlar yükseltilmesi ve gündemde olan "TC" açılımları konusunu da ele alan Bülbül dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Bülbül yaptığı konuşmada "Daha öncede bahsettiğimiz imar planına dahil edilecek olan, ne kadar köy varsa bunlarda yapılacak imar uygulamasında belediyelerin imar kanunun 18. maddesi gereğince yüzde 40 oranına kadar bedelsiz yerleri alabileceğini daha önce ifade etmiştik. Herhalde bu büyük bir rahatsızlık doğurdu ve her defasında buna bir cevap verme ihtiyacı hissediyorlar fakat verdikleri cevap ne yazık ki hukuka uygun bir cevap değil. Hukuki anlamda ifade ettiğimiz şeye karşı bir cevap niteliğinde olmuyor. Geçen haftada söyledik bu meseleler bizim karşımıza çok geliyor. Eğer bir yerde imar meselesi varsa ve imar pşanı kapsamına alındıysa o yerde bulunan arazilerin 18. madde kapsamında yüzde 40'lik bir yeri alamayacağını iddia eden biri varsa karşımıza çıksın. Bunun daha ötesi yoktur. Mevzuat ortada herşey belli, sanki bunlar yokmuş gibi millete anlatılması hiç şık olmuyor. Bu konuda Büyükşehir Belediyesini ciddiyete davet ediyorum. Biliyor bilmiyor meselesi değil mevzuat ortada. Vasfı tarım olan bir dünya arazinin katledildiğini gözlerimizle görmekteyiz.Bunlar olurken biz tarım arazilerine asla zarar vermeyeceğiz diyorsanız sizi biz alnınızdan öperiz. Bunun tahhütünü veriyorsanız biz sizi alnınızdan öperiz. Ama gelişmeler hiç bu yönde değil.

Şeker fabrikasının kota artışı meselesini ciddi bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Bugüne kadar milletimize pancar çiftçisine kan kusturulup, en önemli geçim kaynakları olan pancardan vazgeçilip şehrimizin lokomotifi olan bir fabrikanın şeker fabrikasının çaresizlik içersine terkedildiği bir ortamda, birçok sıkıntıya rağmen bu kotanın artırılmayıp şeker fabrikası bankanın nezline düşürüldüğü zaman yaklaşık 18 bin ton kota artışına gidilmesi bence manidardır. Bunun gerekçesini biz merak ediyoruz."Biz T. Coşkunlardan olmayacağız. Neymiş? Tecavüzcü Coşkunlardan olmayacağız" diyorlar"

Fiili hayatta gerçekleşen bir hadise var arkadaşlar. Birçok kamu kurum ve kuruluşunun TC ifadesinin çıkarıldığını ve bu tabelaların değiştirildiğini görüyoruz. Burada hiçbir gerekçeyi hiçbir haklı gösterilmeye çalışılan bir nedeni biz kabul etmiyoruz. Bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz. Bugün bu yaşanılan süreçle birlikte düşünüldüğünde bununda bu işin bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Facebook'a girdiğimizde ben burada icap duydum; TC sözcüğünü isminin önüne koyanlara "Biz T. Coşkunlardan olmayacağız. Neymiş? Tecavüzcü Coşkunlardan olmayacağız diyor. Bu kadar kötü yollara başvurulmasınında bu milletin fertlerini bu noktalara getirmenin ve bu şekilde milleti didişir pozisyona getirmeninde vebali bugünkü iktidarın üzerinde olacaktır arkadaşlar. Buna benzer bir hadise daha yaşadık Diyarbakır'da barış güzellleri yarışmasında bir tane bayanın üzerinde sadece " Miss Turkey" yazıyor ama yanına da kimi koyuyorlar? "Miss Diyarbakır" yazılı bir bayanı koyuyorlar. Bunun masum gösterilecek veya masumane bir ifadeyle üstünü kapatabileceğimiz bir mevzu değildir. Bu bir çeşit oyundur."dedi.

10 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?