"Hızlı Oku, Hızlı Anla" projesi uygulamaya koyuluyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2012-2013 Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde lise öğrencilerine yönelik bilgisayar destekli "Hızlı Oku, Hızlı Anla" projesini uygulamaya koyuyor.

Proje kapsamında; ilimizdeki lise ve meslek liselerinin 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik "Etkili ve Hızlı Okuma Teknikleri" kursları düzenlenecek.


"Hızlı Oku, Hızlı Anla" projesiyle ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, ilk etapta eğitici olarak yetiştirilen 21 öğretmenin eğitimlerinin, bu alandaki yetkili kuruluşlardan bilişim teknolojileri destekli olarak alındığını belirterek, öğretmen eğitimlerinin devam edeceğini söyledi. Projenin öğrencilere yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, ilçe milli eğitim müdürleri, ilgili okul müdürleri, rehberlik araştırma merkezi müdürleri, halk eğitim müdürleri ve eğitici öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yaptıklarını kaydeden Sandıkçı projeye son şeklinin verildiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, öğrencilerin ortalama dakikada 100-140 kelime okuduklarını, bu çalışma ile en az 400 kelime okumalarının sağlanmasının mümkün olduğunu belirterek, öğrencilerin başarılarının artmasına önemli katkılar sağlayacak "Hızlı Oku, Hızlı Anla" projesinin, kararlı ve verimli bir şekilde ilimizdeki tüm eğitimcilerin desteğiyle yürütüleceğine inandığını ifade etti.

07 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?