Rektör Elmas, Üniversite Sanayi İşbirliği'ne katıldı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen, 'Üniversite Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı'na katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Rektör Elmas, Üniversite Sanayi İşbirliği Toplantısına Katıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Sakarya'nın da yer aldığı ''TR 42 bölgesi'' üniversitelerinin rektörleriyle birlikte 'Üniversite Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı'na katıldı. TUBİTAK Gebze tesislerinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün yaptı.

Toplantıda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya'nın Türkiye'nin önemli ve büyük şehirlerine olan yakınlığı ve ticaret yolları üzerinde olmasından dolayı coğrafi avantajlarını anlattı.

SAÜ'nün 65 bin öğrencisiyle bölgenin en büyük üniversitelerinden biri olduğunu ifade eden Elmas, Teknokent'le de sanayi ile önemli bir işbirliği geliştirdiklerini belirtti. 26 firma ile faaliyetlerini sürdüren Teknokent'de akademisyenlerin 7 firma ile önemli bir paya sahip olduğunu dile getirdi.

Meslek Yüksekokullarında okuyan öğrencileri sanayiye hazırlamak ve ara elaman ihtiyacını karşılamak için Türkiye'ye model olacak bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Elmas, 3+1 adlı bu projede sayesinde öğrencilerin, sanayi kuruluşlarında yerinde eğitimle mezun olmadan önce iş yaşamına adapte olacaklarını söyledi.

Üniversite ve sanayi işbirliğini artırmaya dönük önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Elmas, merkezi laboratuvar inşaatlarının devam ettiğini, 'Tez Bilgi Bankasını' hayata geçirdiklerini ve üniversite ile şirketlerin işbirliğine artırmaya yönelik bir koordinasyon merkezi kurduklarını açıkladı.

04 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.954.877 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.