Breza Belediyesi'nden Serdivan'a teşekkür

"Jüstinyen'den Mostar'a Kardeşlik Köprüsü" Projesi kapsamında Serdivan Belediyesi'ni Bosna Hersek Breza Belediye Başkanı Halil Tuzliç ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

"Jüstinyen'den Mostar'a Kardeşlik Köprüsü" Projesi kapsamında Serdivan Belediyesi'ni ziyaret eden Bosna Hersek Breza Belediye Başkanı Halil Tuzliç ve belediye yetkilileri ziyaretlerini tamamlayarak Pazar günü ülkelerine döndüler.

Breza Belediye Başkanı Halil Tuzliç ile birlikte "Kardeşlik Köprüsü" projesi üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar,"Breza Belediyesi'nden gelen dostlarımızı 5 gün boyunca misafir ederek kardeşlik projemiz üzerinde fikir alışverişi yaptık. Ayrıca kendilerine belediyemizin tesislerini de gezdirme fırsatımız oldu" diye konuştu.

Hafta içi, Asfalt Plenti, Trafik Park, Planetaryum ve Zaman Park'ın yanı sıra İn Life Spor Kompleksi'ni ve Serdivan Avm'yi gezen misafirler, hafta sonu Bosna Sancak Derneği'ni ziyaret ettiler. Halil Tuzliç ayrıca Yazlık Şehit Tamer Dost Parkı ile Aralık Mahallesi'nde düzenlenen programlarda Boşnak vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaret ile ilgili memnuniyetini dile getiren Breza Belediye Başkanı Halil Tuzliç, kendilerini 5 gün boyunca evlerinde gibi hissettiklerini, Başkan Alemdar'ın yanı sıra belediye personelinin de kendilerine içten davrandıklarını belirterek,"Ziyaretimizde, Yusuf Başkanımızın öncü olduğu"Jüstinyen'den Mostar'a Kardeşlik Köprüsü" projesi ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Diğer taraftan Serdivan Belediyesi'nin yaptığı çalışmaları ve tesisleri de gezme fırsatımız oldu. Özellikle Trafik Park'ı ve Planetaryum'u çok beğendik ve biz de aynı projeleri kendi belediyemizde hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

Yazlık Şehit Tamer Dost Parkı'ndaki programda Boşnak vatandaşlara hitap eden Tuzliç, Türkiye'nin her zaman kendilerine kardeş elini uzattığını ve Balkanlar'ı hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirterek, özelilikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Balkanlar'da çok sevildiğini ve kendileri için çok önemli bir lider olduğunu söyledi.

Türkiye'de Yaşasaydım Tayyip Erdoğan'ı Desteklerdim

"Türkiye'de yaşasaydım sadece Başbakan Erdoğan'ı desteklerdim" diye konuşan Halil Tuzliç,"Türkiye ve Balkanlar'da yaşayan bizler Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm dünyadaki zulümlere ve haksızlıklara karşı dik duruşu karşısında her zaman gurur duyduk. Her koşulda ve her zaman bizim yanımızda olan ve bunu her an bize hissettiren Türkiye'ye, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve bizim için önemli bir projeyi hayata geçirmek adına büyük bir adım atan Serdivan Belediye Başkanı Sayın Yusuf Alemdar'a teşekkür ediyorum" dedi.

Kardeşlik köprüsüyle akrabaların bir araya geleceğini, ortak kültürün gelecek nesillere aktarılacağını belirten Tuzliç: "Bu proje sadece Bosna Hersek değil tüm Balkanlar'ı bir araya getirecek. Yusuf Başkanımızın ziyaretimizde bize söylediği gibi; eğer biz bir olursak birlik olursak, sadece kültür değil ekonomik ve politik anlamda da bütünlük sağlarsak işte o zaman biz bize yeteriz. Bunu gerçekleştirebilirsek Avrupa Birliğine de ihtiyacımız kalmaz" dedi.

Başkan Yusuf Alemdar da kendilerini misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek,"Kardeşlerimizi ağırlamak bizi son derece mutlu etmiştir. Amacımız kökleri aynı ağaçtan dal budak salan bir kültürü tekrar yaşatmak, bir araya getirmek. Bu attığımız ilk adım. Bundan sonra daha hızlı ilerleyeceğimize inanıyorum. Halil Beyin dediği gibi; Sayın Başbakanımızın dünya üzerindeki tüm insanlar için gösterdiği dik duruş, dirayet ve erdemin izinden gitmeye çalışıyoruz. Balkanlar bizim için son derece önemli. Kardeşlik projemiz ile yeni bir gücü ortaya çıkarmak istiyoruz" dedi.

İlçedeki programlarını tamamlayan ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile de görüşen Breza Belediyesi yetkilileri Pazar günü ülkelerine dönmek üzere ilçeden ayrıldılar.

16 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?