Özkoç: "Ekmeğin partisi olmaz"

CHP Milletvekili Engin Özkoç esnafların çağrısı üzerine gittiği Artvin Sanayi Sitesi'nde esnafların sıkıntısını dinledi.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Artvin Sanayi Sitesi esnaflarının isteği üzerine Dörtyol Sanayisini ziyaret etti. Özkoç, "Ben parti ayrımı gözetmeden bütün Sakaryalıları ziyaret eder, onları dinlerim. Bir sıkıntı var ise çözüm için yine parti ayrımı gözetmeksizin tüm milletvekili arkadaşlarımla konuşur, çözüm için çabalarım. Çünkü ben Sakarya'nın milletvekiliyim" dedi.

Esnaflar davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoç esnafların çağrısı üzerine gittiği Artvin Sanayi Sitesi'nde esnafların sıkıntısını dinledi. Esnaflar 1/25000'lik plan sonrasında yaşadıkları sıkıntı ile ilgili hiç kimsenin kendilerine yardımcı olmadıklarını belirterek Milletvekili Engin Özkoç'tan destek istediler.

Ticaret alanına çevrildi

Yapılan planlar ile birlikte esnaflar olarak çok zor durumda kalacaklarını ifade eden Artvin Sanayi esnafları, "Biz burada uzun zamandan beri büyük bir alana yerleştik. İşlerimiz ilerlettik. Şimdi bizim bu alanlarımızı 1/25000'lik planlar ile sanayi sitesinden ticaret alanına çevirdiler. Burada en çok üzüldüğümüzde büyük esnafların bu duruma sessiz kalması. Bizde bu konuda müzdaribiz. Çünkü buranın büyük bir kısmı onların elinde" dediler.

4 bin kişi ekmek yiyor

Esnaflar olarak kentsel dönüşüme hayır dediklerini ifade eden esnaflar, "Biz dönüşümlere karşı değiliz. Ancak yeni gösterilen yer küçük olursa nasıl sığacağız. Bize makul ve mantıklı bir yer verilmeli. Burada 2 bin 700 dükkan var. Bu dükkanlardan 4 bin kişi ekmek yiyor. Bize bir çözüm bulmalılar" ifadelerini kullandılar.

AKP'li yöneticiler de var

Aralarında AKP'de yöneticilik yapan kişilerinde bulunduğunu ifade eden esnaflar, "Ancak bu işin partisi kalmadı. Çünkü ekmeğimiz elden gidiyor. Milletvekilimiz Engin Özkoç'u davet edip sıkıntılarımızı anlatacağımızı AKP'li Milletvekillerine de ilettik. Bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyoruz" şeklinde konuştular.

Vali ve başkanla görüşecek

Milletvekili Engin Özkoç da esnafların sorunları ile ilgili, "Biz CHP olarak her zaman sizin yanınızdayız. Toplanın ve bütünleşin. Siz birlikte olduğunuz sürece buraya gelmeyecek siyasetçi, size kayıtsız kalacak yetkili olamaz. Ben Milletvekiliniz olarak sorunlarınızı gerekli yerlerde dile getirmeye özen gösteriyorum. Bizler ekmek davanıza sonuna kadar saygı duyuyor ve sahip çıkıyoruz. Ben bu konuyu hem sayın valimize hem de sayın Büyükşehir Belediye başkanımıza ileteceğim. Bu konuda size bir çözüm bulunmasını isteyeceğim" dedi.

Özkoç'a Twitter'dan davet

Milletvekili Özkoç, yaptığı gezileri resmi Twitter ve Facebook sayfalarından paylaşıyor. Sanayi sitesi ziyareti esnasında çektiği fotoğrafları paylaşan Özkoç'a takipçilerinden çay daveti geldi. Bahsedilen adresin yakınlarda olması sebebiyle Özkoç, ziyareti sonrasında Özer Ticaret'i de ziyaret etti.

12 Şubat 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?