Korucuk için son karar Pazartesi!

Göz, Kulak Burun Boğaz ve Üroloji servislerinin Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü'ne taşınıp taşınmayacağı Vali Hüseyin Coş başkanlığında Pazartesi günü yapılacak toplantı ile kesinlik kazanacak

Vali Hüseyin Avni Coş, sağlıkla ilgili son durum hakkında bilgi verdi. Korucuk Hastanesi'nin daha aktif hale gelmesi için çalışma başlattıklarının altını çizen Vali Coş, göz, kulak burun boğaz ve üroloji servislerinin bu hastaneye taşınıp taşınmaması konusunda Pazartesi günü geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını belirtti.

YAPILAN İŞ AMACINA ULAŞSIN

Korucuk Hastanesi'nin atıllığının aktif hale getirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Coş," Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kamu Hastaneleri Birliği Sakarya Genel Sekreteri Op. Dr. Hasan Akcan başta olmak üzere ilgili bölüm ve servis yetkilileri ile toplanacağız. Paydaşlarımızla hangi servislerin taşınması gerektiğini değerlendireceğiz. Bu işlemi, yani taşınma işlemeni yaparken 'Ben yaptım oldu' mantığıyla değil. Konunun bütün uzmanlarının fikirlerini alarak yapacağız. Böyle yapmalıyız ki yapılan iş amacına ulaşsın" dedi.

POLİKLİNİK HİZMETLERİ MERKEZDE

Taşınacak servislerle ilgili detay da veren Vali Coş, "Bu servisler Korucuk'a taşınsa bile poliklinik hizmetleri yine merkez de verilecek. Vatandaş muayene için merkeze gidecek. Eğer ileri bir tetkik veya ameliyat olma durumunda hasta Korucuk'ta müdahaleye alınacak. Bunu böyle düşünüyoruz. Bunların hepsinin kararı ise Pazartesi günü paydaşlarla yapılacak toplantı sonrasında alınacak" diye konuştu.

06 Eylül 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.108.986 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 4976050


Varnish cache server